Sydv

Sydv'de 1.5 yıldır çalışmaktayım her ne kadar dışardan maaşları görece yüksek olsada bu bir aldatmadır inş girerseniz ancak anlarsınız. Kurumsallaşmadan uzak çoğu küçük vakıfda herkesin her işi yaptığı yardım dönemlerinde saatlerce fazla çalışma yaptırılıp-hatta hafta sonlarını bile kapsıyor bu fazla çalışmalar- fazla mesai ücretini dahi alamadığın yeri geldiğinde gıda ve giysi kolilerini taşımak zorunda kaldığın, halkın en cahil kesimiyle muhatap olduğun iş güvencesinin olmadığı herşeyin mütevelli heyetinin elinde olduğu keyfiliğin oldukça fazla olduğu bir yerdir bu vakıflar.ayrıca köy köy kapı kapı dolaşırsın hem şöförlük yaparsın hem inceleme ve yardım dağıtımı,tırlarla kömür dağıtırsın,dosya yükü oldukça fazladır evrakla çok uğraşırsın.
tek güzel yanı yılda iki kez ikramiye ve maaşın biraz fazla olması ki oda vergi dilimine girdiği için çokda önemi kalmıyor bu saydığım özellikler tamamen benim kişisel tecrübelerimindir bazı Büyük Vakıflar sistemlerini oturtmuşlar ancak çoğu vakıf hala kurum olmaktan çok ötedir.
ayrıca gerçek ihtiyaç sahiplerine yardım edebilmek onlara ulaşmak cidden insanı mutlu kılıyor.