SYDV'de 9 ay çalışmak mı, KPSS 2016'ya hazırlanmak mı?

Konu, 'SYDV' kısmında lizgeviyal tarafından paylaşıldı.

1. lizgeviyal

lizgeviyal VİP Üye

Ödül Puanları:
    63
    iş fırsatı çıktı ama geçici bir durum maaşlarını biliyorsunuz normal memur maaşından yüksek fakat sydv de çalışan çoğu kişi kpss ye hazırlanma konusunda telaşlı iş yoğunluğu çok fazla şimdiden başlasam nisan sonu gibi sanırım işten ayrılıyorum fakat kpss işi yatıyor gibi görünüyor çalışacak zaman olmaz gibime geliyor bu da beni korkutuyor riskli gibi sizce ne yapılmalı siz olsanız ne yapardınız ama alımlara da bakıyorum atama sayıları çok az boş oturmak da çok canımı sıkıyor ikilemdeyim ne yapmam gerek;ailem baskı yapıyor bu konuda gir sydv de çalış diye başımın etini yiyorlar daha öncede kpss çalıştın noldu gibisinden oturduğumu görünce öyle diyorlar ama anlatamıyorum ve kpssde 90 almak eskisi gibi kolay değil2014 de çalıştım istediğim puan gelmedi ama 9 ay sonra ne halt edeceğim diyorum elimde kpss puanı olmayınca merkezi atmalar dahil açıktan alımlara da başvuramam diye düşünüp dile getiriyorum eline fırsat gelmiş bunu kullan iş tecrübesi edin diyorlar kafam karıştı ama kpss ve sydv birlikte yürümez bunu çok iyi biliyorum ne yapılması gerek kpss puanım 77 ve 78 aralığında bir puan son atama da olmaz siz olsanız napardınız

2. iibf kadro

iibf kadro VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    198
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Maliye
    Benimde sydv işi çıkmıştı gerek maaşları gerekse emekli maaşları normal memura göre çok iyi.birde kendi memleketinde çalışacaksın birikim açısından da çok iyi.tek dezavantaji kendi mesleğinle alakali değil bir de oraya gelen insanlar yardıma muhtaç küçümsemek gibi algılanmasin eğitim seviyesi düşük insanlar haliyle çok sabırlı olman lazım .çalışanlarla konusmustum yeri geliyor gıda malzemelerini biz dağıtıyoruz yeri geliyor kömür dağıtımda biz başlarında duruyoruz demişti. Ha bir de vali ve vakıf müdürünün denetimi altındasin. Bunlar işle alakali mevzular.ama şunu söyleyim ben gümrüğe kazandığımı mülakat komisyonuna bildirmiştim kimsenin hakkına girmiyim die ama mülakata giren diğer kişiler can atıyordu oraya girebilmek için. Merkezi atama artık bitti gibi bsy bu devirde ise girmek çok zor ben yerinde olsam 9 ay kadar değil emekli olana kadar çalışırdim tabi içinden gelen ses ne diyorsa onu dinle benimkisi sadece tavsiye:)

3. sel3645

sel3645 Site Müdavimi Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Karadeniz Teknik Ünv.
    Bölüm:
    ÇEKO
    aynı durum benimde başımdan geçmişti, 9 ay sydv de çalışıp para biriktirdim sonra o parayla kpss kursuna yazıldım. Senin zamanlaman kötü denk gelmiş ben kasımda işi bırakmıştım 6 ay hazırlanmak yetti bana ama sana hazırlanma fırsatı kalmıyor.

4. lizgeviyal

lizgeviyal VİP Üye

Ödül Puanları:
    63
    şu an
    bir işiniz var mı ?yani gümrük işiniz halloldu mu b?enim kafam şu açıdan rahat değil ;benim kafam şu yönde karışık bu sınav zaten 2 senede bir yapılıyor bu fırsAT 2015 TE ÇIKSAYDI OTOMATİKMEN EVET DEMİŞTİM AMA 2016 SINAVINA TEKABÜL ETMESİ KÖTÜ OLDU VE BEN 1 YIL BOYunCA SADEce KPSS ÇALIŞMAK İSTİYORUM bunu aileme anlatamıyorum bana sydv maaşlarını söyleyip gözümü boyamaya çalışıyorlar en azından sigortan işler felan diyorlar ama artık kpss den 85 ve üzeri almak kolay değil alımlar da az cidi disiplin çalışma gerekiyor bir saat 2 saatle 2 günle halledilecek bir şey değil çok fazla konu taraması yapıp sürekli test çözmek gerek 2 gün çalışıp 5 gün ara vermek benim için verimli olmaz sydv iş yoğunluğu olan bir kurum sürekli dışarlardasınız bu konuda kafam rahat olmaz işteyken sürekli kafam kpssde kalır 2014 de çalıştım 77 78 aralığında bir puan geldi napcağımı bilmiyorum artık puanların son atamada bu kadar düşeceğini düşünmüyorum hocam iş geçici yönetmelik 9 ay çalıştırıp çıkartttırıyor zaten emekli olana kadar çalışamassın yasa izin vermiyor garanti bir iş değil 9 ay sonra sınava da çalıamadığımdan hem düşük almış olacağım belki 70 barajını da geçemeyip açıktan alımlara bile başvuramıyacağım çok riskli bir sene daha evde beklemek zorunda kalacağım 2018 için kabus gibi olur benim için ondan kafam karışık umarım anlatabilmişimdir

5. lizgeviyal

lizgeviyal VİP Üye

Ödül Puanları:
    63
    ben de
    bunu söylüyorum misal bu sene boş oturdum sınav yoktu bu seneye denk gelseydi iyi olurdu ama 2016 sınavına denk geliyor anlatamıyorum ailemle çatışıyorum şu an ;9 ay sonrasını düşünmüyorlar bu geçici bir iş garantisi yok ben de şans olsa önceden bu fırsat ayağıma gelirdi en azından tecrübe kazanıp sabrı öğrenirdim

6. iibf kadro

Ödül Puanları:
    198
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Maliye
    Hocam 9 ay geçici görev olduğunu görünce pek mantıklı gelmedi bana da şimdi. Senin yerinde olsam 1 yıl eve kpss için kapanirdim.

lizgeviyal bunu beğendi.
  7. sel3645

sel3645 Site Müdavimi Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Karadeniz Teknik Ünv.
    Bölüm:
    ÇEKO
    iş yoğunluğu fazla sydvlerde eğer dayanabilirim diyorsan haftasonu için kursa yazılabilirsin. Ayrılınca da kalan 2 ay sıkı bir çalışma yapabilirsin.

iibf kadro bunu beğendi.
  8. lizgeviyal

lizgeviyal VİP Üye

Ödül Puanları:
    63
    ailme laf analatamıyorum anlamıyorar ki 9 ay sonrayı düşünmüyorlar sadece 9 ay içindeki birikimi düşnüyorar sanırım bir de sigorta işlemesi olayını beni anladıklarını düşünmüyorum;bütün bir senem çöpe gidecekek birikim yapacağım diye

9. lizgeviyal

lizgeviyal VİP Üye

Ödül Puanları:
    63
    ho
    hocam içime sinmez böyle bir çalışma bana göre dersaneler de zaman kaybı zaten dersane olayını kafamda bitirdim dersane çok gereksiz zaman öldürüyor 5 gün işte çalışsam 2 günüm çöp olur dersaneye gidersem hiç kazanamam zaten ama genel deneme sınavlarına girilir orası ayrı bu arada dersaneler kapanmıyacak mı zaten

10. lizgeviyal

lizgeviyal VİP Üye

Ödül Puanları:
    63
    hocam gümrük işi oldu mu peki yani sonuç nedir bir de puanınız kaçtı

11. iibf kadro

Ödül Puanları:
    198
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Maliye
    82.5 puanim vardı il ticaret memurluğu oldu hocam

12. lizgeviyal

lizgeviyal VİP Üye

Ödül Puanları:
    63
    kaç k
    işi alıyordu hocam 45 kişimiydi ve puanlar kaça kadar indi il ticaret memurluğu için takip edemedim

13. iibf kadro

Ödül Puanları:
    198
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Maliye
    Aynen hocam 45 kişi idi 81.5 e kadar düştü puanlar 45 kişi olduğu için kimse yazmaya cesaret edemedi die dusunuyorum .insallah sende atanırsın zor bir süreç bu işler biraz sabır gerekio işte.

14. lizgeviyal

lizgeviyal VİP Üye

Ödül Puanları:
    63
    çok şanslısın hocam ters köşe olmuş puanlar iyi düşmüş:)zor süreç hem kendinle uğraşıyorsun hem çevreni sallamak istesen de onlarla senin adına karar vermeleri özgür olamamak çok kötü;bu arada il ticaret memurluklarının maaşları ne kadar bilgin var mı araştırmıssındır ve kura çekilmedi mi yerler belli oldu mu

15. iibf kadro

Ödül Puanları:
    198
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Maliye
    Kuralar bayramdan önce yada sonra açıklanacak die tahmin ediliyor.maasi normal gümrük memurlarına göre düşük 2060 tl demişti sanırım forumdan bi arkadas.

16. beterböcek

beterböcek beter1böcek Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    sydv yi uzun süreli çalışma için değil de neden para biriktirmek için bi basamak görüyosun ???

17. coskun.akkaya.07

coskun.akkaya.07 İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    28
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Niğde Ünv.
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    hedefin kpss b ise çalış derim ama kpss a'ya hazırlanmayı düşünüyorsan işle beraber yürümez sanırım.
    hangi il bi de büro görevlisi mi inceleme mi?

18. Şeymaa

Şeymaa Aktif Üye

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İktisat
    9 ay dediğine göre geçici işçi olarak alınıyor herhalde ben de 3 ay geçici olarak çalışmıştım sydvde. Geçici ise uzun süreli çalışma şansı az.

19. beterböcek

beterböcek beter1böcek Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    geçici yazmışsın pardon ona dikkat etmemişim ben. kendine güveniyorsan adam akıllı otur çalış derim. kadro sayıları ortada malum. bundan sonrası daha da belirsiz... geçici çalışmaktansa 1 senemi daha veririm kpss için şahsen...
    tabi ben bunları söylüyorum ama yaş da önemli faktör bunlar için...

20. S.R

S.R VİP Üye

Ödül Puanları:
    148
    Allah bereket versin.İlerde çalışıp daha iyi kurumlara geçersin inşallah hocam. Şimdilik 2060 iyi yani daha ne :d

iibf kadro bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş