T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Sosyal Güvenlik Kurumu

incir reçelim

Forbidden Zone
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
657 sayılı devlet memurları kanuna tabidir

Memur ve VHKİ ünvanında atanan arkadaşlar içindir bilgiler.

Tayin:Diğer 657 li kurumlar gibi 2 yılda bir tayin hakkına sahipsiniz.Becayiş yapma imkanı mümkündür.Hizmet yılı esastır tayinlerde.Ve tayin diğer kurumlarda olduğu gibi refaranssız zordur.asalet dolduktan sonra özür grubu atamalarıyla tayin hakkı vardır.

Çalışma Hayatı: Sgk genel anlamda yoğun kurumdur.Nerde çalışacağınız tamamen il müdürünün insiyatifindedir.Bazı servisler vatandaşla birebir çalışır ve yoğun şekilde hizmet verirler.Bu servisler:

İş veren servisi:Sigorta primlerinin takip ve tahsil edildiği servis ( en yoğun ve en sıkıntılı yerdir bana göre :)
Emekli ( Tahsis servisi ): Emeklilik işlemlerinin takip edildiği servistir.yaşlı amcalarla ilgilenir ve keza yoğun servislerdendir.

vs

vatandaşla işi olmayan servisler vardır bunlardan bazısı
muhasebe
evrak kayıt
hukuk işleri
kadim gibi

Büyük şehirlerde sgk çok yoğun çalışan bir kurumdur ve sıramatik sistemiyle vatandaşa hizmet verir.Anadolu şehirlerinde ve ilçelerde yoğunluk nispeten daha azdır.geçen seneye kadar 2 ikramiye veriliyordu kaldırlıldı...daha önceleri cumartesi mesaiye gidenlere 136 lira (takribi bir ücrettir ) ödeme yapılırdır.son değişilikle mesai verilip verilmeyeceği belli değildir.bazı illerde servis imkanı vardır..

Yükselme durumu açık ancak şeflik sınavı sürekli değil arad açılan bir kurumdur.

Maaş için : http://www.iibfliler.net/forum/f169...sayar-isletmeni-maaslari-ocak-2013-a-134.html

doekmaent

İİBF Uzman
Forum Yöneticisi
kurumların tayin durumu beni düşündürüyor nerdeyse çoğunda zor yazılıyor bu gidişle memleketten başka yeri yazmayacağım

incir reçelim

Forbidden Zone
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
eş durumu harici bir kurumda tayin almak zordur..illaki birileri olacak.yoksa yerinizden kıpırdamak zordur.

doekmaent

İİBF Uzman
Forum Yöneticisi
eşi özelde çalışanların eş durumu nasıl oluyor bilgin varmı

incir reçelim

Forbidden Zone
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
aynı ilde ve aynı şirkette 2 yıldan fazla sigorta süresi varsa da eş durumu tayin hakkına sahipsiniz.belirli prosedürler var.ancak o hakka sahip oluyor eşi özelde çalışanlarda.

bilgiler güzel ama maaş için verdiğiniz link te sorun var maaşı yazarsanız sevınırım emeğinize sağlık