T.C. Maliye Bakanlığı

betimlemeツ

şimdi o değil de!
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
1700 lira maaş mı kaldı kamuda. kim söyledi o miktarı
ayrıca bu başlıkla ilgili bana neden mesaj geldi ki :)
valla öyle okuyorum çoğu yerde 1730-1750 öyle yazmışlar. bende okurken sasirmiyor değilim yani. Net bilgi bulamamak çok gıcık!!!
İyi gelmiş o mesaj:)

betimleme

incir reçelim

.
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
valla öyle okuyorum çoğu yerde 1730-1750 öyle yazmışlar. bende okurken sasirmiyor değilim yani. Net bilgi bulamamak çok gıcık!!!
İyi gelmiş o mesaj:)

betimleme
normal memur maaşı 2014 yılı itibariyle minimum 1920 liradir. memur-vhki- bilgisayar işletmeni olarak (+-) 60 lira oynar.

daha aşağısı memur değil yardımcı hizmetler kadrosudur.

657 sayılı devlet memurları kanuna tabi Memurdur.

Tayin Durumu : Tayin olayı 2 sene yerinizden kıpırdamanız zordur.2 sene sonrada o kadar kolay değildir. Tayinin zor olduğu kurumlardan biridir.Özür durumu ile gitmek bir nebze daha kolaydır.Ancak bu konuda bir çok davalar açılmaktadır.Bazı durumlarda eş durumu tayin isteniz bile kolay kolay gidemezsiniz...

Çalışma Koşulları : Maliye ilçe dediğimiz zaman mal müdürlükleri akla gelir Mal müdürlüğünde 3 ayrı ana birim vardır
1.Muhasebe: Maaş,ekders,fazla çalışmalar,hükümet konağının ısınma elektrik vs ödemeleri , ilçe içerisindeki bütün memurların sözleşmelilerin ücretlilerin maaşlarının ödendiği yerdir.İçerisinde 2022 yaşlılık ve sakatlık maaş işlemleride yapılmaktadır.Geçmiş yıllara oranlar iş yükü azalmıştır.

2-Milli Emlak: İlçe içerisindeki hazineye ait taşınmaz malların,arazilerin sorumluluğu milli emlak servisine aittir.Milli emlak içerisinde hazine arazilerinin satışı,kiralaması,tahsis,irtifak hakkı gibi bir çok işlem yapılmaktadır.Belirli süreler içerisinde bu taşınmazların tespitleri yapılması zorunludur.Bu tespitler yapılırken hazine yerini işgal edenler işgal parası (ecrimisil) kesilir. Ayrıca polis ve mahkeme aracılığıyla değer taşıyan herşey milli emlakın konusunu ilgilendirir... örneğin bir silahın yakalanması,kahvede kumar oynatılırken masadaki paralar yani devletin bütün para eden herşeyi burada toplanır İlçe içerisindeki tüm kamu konutları milli emlak tarafından takip edilir.Lojmanlar,sağlık ocakları,okullar define arama gibi işlemlerdede milli emlak hazine temsilcisi olur

3-Muhakemat: Hazinenin davalı ve davacı olduğu davalara ilçelerde muhakemat servisi bakar..Hazine avukatı olan yerlerde avukat olmayan yerlerde malmüdürü hazine temsilcisidir..Burada çalışan memurda dava işlerini takip eder.Dava tarihleri keşif tarihleri ve dava takiplerinde yapılacak masrafları öder.

Kariyer İmkanı: ilçe merkezlerine atanan arkadaşlar özellikle gider bölümüne atanmışsa tek yol mal müdürlüğüdür..

son alınan bilgilere göre maliye artık kurum içinden uzman almamakta ve ayrı uzmanlık sınavları açmaktadır.maliyede memur olarak girip kariyer yapma şansı azalmıştır..

bu yıl yapılan değişiklikle mesailerle ilgili de bir durum var.mesaiyi artık tüm maliye memuru değil sadece milli emlak memurları alacak..onunda şartları vardır

,

1 ocak 2013 itibariyle maliye bekar memur maaşı: 9/1 1717

bu 1717 tl ye ek olarak diğer sosyal haklar da vardır yahu bu kadar az değildir ay sonu ele geçen para vardır bişeyler yanında etme eyleme bu kadar insan boşuna mı yazıyo yoksa?

EcLipse

İyi Bilinen Üye
657 devlet memuru maaşları için normal bir ücret, 399 değil bu yerler onun için fazla maaşı yok .

gfbmo

VİP Üye
Bölüm
İktisat
arkadaslar maliyeye atandığımızda gelire gidere verileceğimizi nasıl anlayacağız şansa mı kalmıs bir şey ve en önemlisi kurum içi yükselme hakkında net bilgisi olan var mı kurum kendi içinde sınav açıyor mu yoksa kpss ile mi kurum içi yükselme yok diyenler var eğere öyleyse istediğimiz bir şehirde üniv memurluğu daha mantıklı geliyor hem merkez olur hem de maaş aynı

incir reçelim

.
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Gidere atanırsın % 90 artık yükselme yolu kapalı maliyede. mal müdürlüğü haricinde