Tahsilatlarda Yeni Dönem; E-Tahsilat

Konu, 'Teknoloji' kısmında Kamil Arıcı tarafından paylaşıldı.

 1. Kamil Arıcı

  Kamil Arıcı Yeni Üye

  Kayıt:
  4 Eylül 2015
  Mesajlar:
  2
  Beğeniler:
  1
  Ödül Puanları:
  3
  Cinsiyet:
  Erkek
  Eğitim:
  Lisans
  Üni:
  Karabük Ünv.
  Bölüm:
  Diğer
  [​IMG]


  Tahsilatlarda yeni dönem; e-tahsilat. Ülkemizde kredi kartı kullanımının artışı ile birlikte kurumsal şirketler için de yeni ihtiyaçları doğurdu. Şirketlerin geneli alışagelmiş tahsilat yöntemleri ile çalışmaktaydı. Çek/senet, havale/eft gibi yöntemler kullanılmakta idi. Kullanımının artması ile şirketler kredi kartı tahsilatına da başladılar.

  Yapılan kredi kartı tahsilatları müşteri ziyaretlerinde fiziki poslar ile veya herkes tarafından bilinen mail order yöntemi ile yapılmakta. Her müşteri ziyaret edilmeyebiliyor. Ya da müşteri ürün almak için şirketimize kadar gelemeyebiliyor. Bu durumlarda çözüm olarak mail order kullanılıyor. Ancak mail order kullanımı da sürekli bir endişe veriyor. Özellikle kart bilgilerinin paylaşımı bir güvensizlik oluşturuyor.

  Yazılım firmaları tarafından geliştirilen e-tahsilat altyapıları şirketlerin yaptıkları kredi kartı tahsilatları için mail order yöntemine bir alternatif oldu. Çok daha güvenli ve basit kullanımı ile de oldukça ilgi görüyor. Mail orderın aksine kredi kartı bilgileri paylaşılmıyor, ödemeyi yapan kart bilgilerini web üzerinde SSL sertifikası ile korunan bir ödeme ekranına kendisi giriyor. Aynı zamanda 3D sanal pos altyapısı kullanılarak geri dönüşlerin de önüne geçilebiliyor.

  E-tahsilat bir teknoloji olduğu için mail order gibi olduğu yerde de saymıyor. Sürekli geliştirilmesi mümkün, ki geliştiriliyor. Muhasebe programları ile entegre çalışabilen, online iptal ve iade işlemlerine imkan sunan teknolojik bir altyapı e-tahsilat. Zaman ve mekan sınırı olmadan kullanılabilmesi de bize sağladığı avantajlardan biri. Mail order için mutlaka kart bilgilerini fiziki posa girmesi gereken bir personel olmalı şirketimizde, ancak e-tahsilat için ödeme yapacak müşterinin ihtiyaç duyacağı tek şey internet bağlantısı.

  E-tahsilat'ın sağlayacağı avantajlar ve nasıl bir altyapı olduğu hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz, ' http://www.kamilarici.com/e-tahsilat ' E-Tahsilat üzerine yazılmış makaleleri okuyabilirsiniz.
   
  axakali bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş