TEİAŞ Memur Platformu

Konu, 'Diğer Kamu Kurumları' kısmında Muhti tarafından paylaşıldı.

1. Muhti

Muhti VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    448
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Çanakkale 18 Mart Ünv.
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    Arkadaşlar, kurumumuzla ilgili doğru düzgün sağlıklı bilgi bulmak çok zor. Teknik bir kurum olduğu için memurlarla ilgili bilgiler hep kıyıda köşede kalmış.
    Nasıl bir kurum?
    Memurlar hangi bölümlerde çalışır?
    Kayıt ve evrak süreci nasıldır?... gibi sorular soran kurumumuzu merak eden arkadaşlar için yardımcı olabiliriz.
    Hem de kurumda irtibatımızı koparmayarak birbirimize de destek oluruz.

@LebbeykyaGazze
    @Oğuzhan Çakır
    @OTTO VON BİSMARCK
    @sel3645

Eklemeyi unuttuğum veya bilmediğim varsa söylesin onu da ekleyeyim klübe :)

ts.maliyeci61 ve LebbeykyaGazze bunu beğendi.
  2. dpuzede

dpuzede VİP Üye

Ödül Puanları:
    168
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Dumlupınar Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Bigün biz de bu başlığa gelebilir miyiz ki ?

ts.maliyeci61 ve beren27 bunu beğendi.
  3. Muhti

Ödül Puanları:
    448
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Çanakkale 18 Mart Ünv.
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    İnşallah hocam :)

dpuzede bunu beğendi.
  4. Muhti

Ödül Puanları:
    448
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Çanakkale 18 Mart Ünv.
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    Kayıt ve Evrak Süreci
    Kpss yerleştirme sonuçları açıklandıktan sonra 1 hafta içinde Teiaş anasayfasında Ankara'ya teslim etmeniz gereken evraklar ve tanışma mülakatınızın olduğu tarih belirtilir.
    Bunlar:
    - 4 Fotoğraf
    - Diplomanızının aslı ve fotokopisi (diploma fotokopisine aslı gibidir mühürü basılacak ve aslı sizde kalacak)
    - Sabıka Durum Beyanı (internet sayfasında beyan hazır bir şekilde indirilip mavi kalemle doldurulacak)
    - Askerlik Durum Beyanı (internet sayfasında beyan hazır bir şekilde indirilip mavi kalemle doldurulacak)
    - Sağlık Durum Beyanı (internet sayfasında beyan hazır bir şekilde indirilip mavi kalemle doldurulacak)

* İnternette belirtilmediği halde daha sonra bir hafta içersinde sağlık raporu almanız istenecektir. Memurlar için sağlık raporuna "Yurdun her yerinde ve her ikliminde memur olabilir" ibaresi eklenecektir.
    * Ayrıca hazırlık okuduğunu kanıtlayan belgeniz varsa onu da getirirseniz gerekli işlemler yapılır.

Tanışma mülakatında lobide toplanılır. İsimleri okunanlar gerekli kata çıkartılır. Yine isimleri okunanlar bir odaya alınır ve gerekli belgeler teslim edilir. Tanışma mülakatı için salonun kapısında beklemeniz söylenir. Sıra size gelince girersiniz. Tanışma mülakatı adı üstünde sadece tanışma amaçlıdır. Özellikle kurumu bırakıp gitmemeniz istenir. Yoğun bir kurum değil, çalışma ortamı rahat, maaşında çok iyi, boşuna maceraya gerek yok, bizi bırakma muhabbetinden sonra teşekkür edilir, iyi günler dilerler size.

ts.maliyeci61, kayzer ve LebbeykyaGazze bunu beğendi.
  5. dpuzede

dpuzede VİP Üye

Ödül Puanları:
    168
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Dumlupınar Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Hayırlı olsun yeniden. Hakkındı, gümrük olmadığı için sevinmelisin. İnşallah bana da bu kurumda yer olacak :D

betimlemeツ ve Muhti bunu beğendi.
  6. eylul2011

eylul2011 Aktif Üye

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    İstanbul Ünv.
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    KARDEŞ TEBRİKLER SANA ÇOK SEVİNDİM. BİR ULUSLARARASI İLİŞKİLER MEZUNU VE EDİRNELİ OLARAK EDİRNEYİ KAZANMANA AYRICA SEVİNDİM. BAŞARILAR DİLERİM İŞİNDE. ALLAH BANA DA NASİP EDER İNŞALLAH BİR GÜN.

7. sel3645

sel3645 Site Müdavimi Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Karadeniz Teknik Ünv.
    Bölüm:
    ÇEKO
    Güzel olmuş bu başlık eline sağlık hocam, varsa merak ettiğiniz konular sorabilirsiniz, bildiğimiz kadarıyla yardımcı olmaya çalışırız.

8. Muhti

Ödül Puanları:
    448
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Çanakkale 18 Mart Ünv.
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    Çok teşekkürler hocam. Edirne'de günübirlik olarak bulundum. Çok güzel ve samimi bir şehir. Herkes yardımcı olmaya çalışıyor. Fakat Trakya bölgesinin genelinde bir ulaşım sorunu var. Doğru düzgün firma yok. O konuda ciddi sorunları var.

9. memuriyetderdi

memuriyetderdi VİP Üye

Ödül Puanları:
    218
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    ÇEKO
    Hazırlık okuduğuna dair belge üniversitede okunan hazırlık geçerli mi

10. Muhti

Ödül Puanları:
    448
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Çanakkale 18 Mart Ünv.
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    Ünideki bilmiyorum hocam ama öyle hayat kurtaracak bir bilgi de değil. Verdikleri bir derece zaten. Siz de mi teiaşa atandınız hocam?

11. memuriyetderdi

memuriyetderdi VİP Üye

Ödül Puanları:
    218
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    ÇEKO
    Eüaş benim de hazır başlık gördüm sorayım dedim

12. betimlemeツ

betimlemeツ şimdi o değil de! Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    988
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    ünidekini kabnul etmiyorlar kıdem için. bana müdür bey onu asaletini aldıktan sonra göndeririz dedi.

13. memuriyetderdi

memuriyetderdi VİP Üye

Ödül Puanları:
    218
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    ÇEKO
    hmm çok teşekkür. sen başladın mı göreve?

14. betimlemeツ

betimlemeツ şimdi o değil de! Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    988
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    başladım:) tez zamanda olmayanlara da versin Allah:D

memuriyetderdi bunu beğendi.
  15. LebbeykyaGazze

LebbeykyaGazze İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    18
    lisede hazırlık okuduysanız onun belgesini istiyorlar..

16. memuriyetderdi

memuriyetderdi VİP Üye

Ödül Puanları:
    218
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    ÇEKO
    evet üniversite kabul edilmiyormuş

17. yersoz

yersoz 86,805

Ödül Puanları:
    58
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Teiaş ankara merkezin servisi var mı bilen yardımcı olursa sevinirim.

18. Muhti

Ödül Puanları:
    448
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Çanakkale 18 Mart Ünv.
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    Teias-Memur-2015

Maasiniz ilk 6 ay 2550 TL, daha sonra %8le beraber 2850 TL'dir. Ocak %6 ve Haziran %5 zamlarindan sonra 3200 TL falan olur.

Calisabileceginiz seflikler
    *Satinalma ve Ticaret Sefligi: Aslinda genc nesilin baslamasi gerek servis bu sefliktir. Kuruma alinacak her sey burdan gecer. Hizmet, yapil ve mal alimlari yapilir. Buyuk kucuk ihaleler olur. Bunlari hazirlayip sonuclandirirsiniz. Is yuku fazla olan bir birimdir. Detaylar onemlidir. Aslinda cok zevklidir. Surekli kendini gelistiren, yenileyen ve koluna altin bilezik takmak isteyen memurlar burdan cikar. Cunku kanun ve mevzuat fazladir. Ihale deyince anlamsiz korkan kisiler yuzunden satinalmadan memurlar kacarlar. Ihalelerdr uzman olmus bir memur kolay bulunmaz.

Muhasebe Sefligi: Kurumun tum odeme islerini yapan birimdir. Ne alinmissa bu birimden gecer. Para burdadir. Genelde rahat birimdir. Yogun olan belli basli zaman dilimleri vardir. Eger guzel bir is bolumu yapilirsa rahat edilir. Diger turlu calisan memura eziyettir.

Personel ve Tahakkuk Sefligi: Kurumun dedikodu sefligidir :) Kim evlenmis, kim hastalanmis, kim kac para maas almis, kim izne cikmis hepsini birdan ogrenebilirsiniz :) Rahat bir sefliktir. Maaslarin yatmasina yakin tahakkuk yogunlasir. Personel atamalari ve izinler falan ayrica yogunluk gosterir. Kimi yerlerde Tahakkuk ve Personel ayri ayri sefliklerdir. Fakat birbirleriyle baglantilidir.

Idari ve Sosyal Isler Sefligi: Bu seflik en rahat sefliktir. Cok fazla is olmaz. Disarda is olursa cikarsin, hem bir hava da almis olursun. Fazla sorun olmaz. Etliye sutluye karisilmaz. Kafan rahat olur. Insanlardan olusan sorunlarla ugrasirsin daha cok. Yok yemek kotu cikiyo, yok cay demli yapiliyo, yok ayran cok kotu gibi fasa fiso isler iste. Genelde yeni ise baslayan gencler buraya verilmemelidir.

Makine Ikmal: Bu da ihaleyle alinmis araclarin kullanimini saglayan bir birimdir. Akliniza sadece binek otomobiller gelmesin. Binekler, servisler, 4×4 arazi araclari, otobusler, is makineleri... Bunlarin bolge mudurlugunde nereye gidecekleri, nerden gelecekleri, kc km yol yapacaklari, ne kadar benzin harcayacaklari hep hesaplanir. Ona gore islem yapilir.

Isi zor veya kolay yapan sefler, mudurler ve calisma arkadaslaridir. Kuruma bagliliginizi artiran adalettir.

19. sel3645

sel3645 Site Müdavimi Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Karadeniz Teknik Ünv.
    Bölüm:
    ÇEKO
    Muhti hocam maaşlar hakkında bilgi vermiş bende biraz daha detaya gireyim. Maaşlar yüksek görülür fakat yıl sonlarına doğru vergi dilimine girdikçe düşer. Örneğin, bu yıl başında 2850 TL alan bir memur bu ay 2380 almıştır. Maaşların dışında senede bir defa giyim yardımı yapılır. Bu yardım bölgeden bölgeye ve anlaşılan firmalara göre değiştiği için net rakam vermek doğru olmaz.

Lojman imkanı hemen hemen her bölge bölgede vardır. Sıra tahsisli olması ve her bölgede farklı sayıda lojman bulunması nedeniyle lojmanın verilme durumu her yerde farklılık gösterir. Ayrıca bazı bölgelerde bekar lojmanları da bulunmaktadır.

Her bölgede var mı bilmiyorum ama benim bildiğim bütün bölgeler de servis imkanı vardır.

TEİAŞ her ilde kurulu olan bir kurum değildir. Ankara merkezli ve 22 Bölgede örgütlüdür. Bulunduğu bölgeleri bu linkten görebilirsiniz. http://www.teias.gov.tr/HaritaTasra.aspx

Tayin imkanı çok zordur. Eş durumunda bile zorluk çıkartmaktadırlar. Tayin olabilmeniz için sağlam referansınızın olması gerekir.

Yükselme imkanı vardır. Bir memur; uzman, şef ve idari-mali bölge müdür yard. olabilir tabi bunları olabilmek için görevde yükselme sınavından başarılı olmanız gerekir.

Çalışma saatleri standarttır 8.00-17.00 mesai pek olmaz. Vardiya felan da yoktur. Bayram, yılbaşı, dini tatiller gibi resmi izinlerde memurlar izin yaparlar.

Son olarak kişisel yorumumu ekleyeyim. Kurum memurluk için ideal bir kurumdur. Maaş ve diğer şartları iyidir. Sevdiğiniz bir ile de atanırsanız tadından yenmez. :) Çalışanlar genelde büyüktür, emekliliği gelmiş kişilerdir. Ayrıca çoğu memur güvenlikten geçmedir. Bu nedenle işten anlamayan çok kişi vardır. Bir de iş yoğunluğu az olduğu için dedikodu had safhadadır. Açıkçası ben bu kurumda gördüğüm dedikoduyu hiçbir yerde görmedim.

20. ts.maliyeci61

ts.maliyeci61 Aktif Üye

Ödül Puanları:
    0
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Karadeniz Teknik Ünv.
    Bölüm:
    Maliye
    Kuruma 657 den ıstıfa ederek Aynı KPSS puanıyla tekrar tercıh yapıp gırmeyı dusunuyorum...Gorevde yukselme konusunu bıraz acar mısınız nasıl oluyor sınavlar mesela memur olarak basladık 2 yıl sonra mı seflık yada dıger unvanlar ıcın sınava gırılır?Nasıl oluyor prosedur?

Sayfayı Paylaş