Teknik öğretmenler formasyon alıp inşaat mühendisi olabiliyor iibf avukat olabilmeli

Konu, 'KPSS B Grubu' kısmında cenk coban tarafından paylaşıldı.

1. cenk coban

cenk coban VİP Üye

Ödül Puanları:
    318
    Değerli arkadaşlarım

çok saçma sapan bölümler öğretmen olabiliyor hadi buna eyvallah ama teknik öğretmen mühendis oluyorsa tr şartlarında bize de avukat olmanın önü açılmalıdır diye düşünmekteyim.. bunun için organize bir çalışma yapsak sizce nasıl olur? tecrübeli arkadaşlarımın yorumlarını bekliyorum:confused::confused:

2. incir reçelim

incir reçelim Forbidden Zone Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    738
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    çok ütopik olur.

3. Michael Scofield

Michael Scofield Admin Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    138
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Maliye
    Bir yanlış başka yanlışı doğurmamalı. Hukuk okuyan avukat olmalı, işletme okuyan değil. Bu, 4 sene emek verip AVUKAT olmuş kişilere büyük haksızlık olur.

4. Muhti

Muhti VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    448
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Çanakkale 18 Mart Ünv.
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    Arkadaşlar ben Ulus. mezunuyum. Aynı yıl çok yakın arkadaşım da hukuk okuyordu. Bazı derslerimiz neredeyse aynıydı. Medeni hukuk, ticaret hukuku, uluslararası hukuk, iş hukuku, borçlar hukuku falan hepsini gördük. Fakat bizim gördüğümüz hukuk dersleri daha çok 'Giriş' niteliğindeydi. Hukuk Fakültesinde ise detayına iniliyor. Örnek olaylar falan çoğu kafayı yemek üzereydi. Bizimkisi 'bu kadarını bilin yeter' tarzındaydı.

Bizim bölüm biraz hukuğa kaçıyordu, her dönem 6-7 dersimizden 3-4ü hukukla ilgiliydi ama yine de avukat olabilme tarzında hiçbir şekilde eğitim almadık. Hele ki iktisat, işletme, çeko, ekonometri falan hukukla alakası yok yani.

Adalet işi kolay bir iş değil. Bazı meslekler var ki sadece işin ehli yapabilir. Buna sağlık,mühendislik ve hukuk konuları örnek verilebilir.

Lafın özü şu: Fazla açılmayın :)

İibf! Geleceğin çalındı ama artık yeter!...

5. cenk coban

cenk coban VİP Üye

Ödül Puanları:
    318
    arkadaslar benım babamda muhendıs yıllarca santıyelerde lojmanlarda gectı omrumuz,bu durumu gorunce ondan size onerdım... lakın bu adamlarda ne beton dokmeyı bılır,ne autocad gormusler,nede bölumle ılgılı staj yaptılar ve malesef kı bu adamlara öğretmenliği bırak muhendislik kapısını açıyorlar...(şayet ben devlette calısan avukatları gordum,komsumuz avukattı peder emeklı olmadan once,son 2 yıl hıc 1davayı kazanamamıs beyefendı,oğluda bu durumdan ovunurdu)

6. dnzclmn54

dnzclmn54 Aktif Üye

Ödül Puanları:
    28

Nasıl teknik öğretmenler staj gormuyo yaa.adamlar hem lisede hemde ünüversite de staj yapıyo butun dersleri labaratuvarda geciyo.robot yapaıyolar derslerde.hangi muhundis derste robot yapmış.muhendislerden cok cok donanımlı yetişiyolar bi kere bnm erkek arkadasım elektronik oğretmenlığı mezunu sakaryadan ordan biliyorum gecen dıploma alamaya gittik adamlar ders yapıyolardı yazın üsterlik robotlarla ugrasıyolardı oyle kıtaptan ezbere değil.Ayrıca işletme, iktisat gibi bolumlerin avukatlık okuması cok utopik gercekten biz ne staj goruyoruz ne de hukuğu o kadar yoğun işliyoruz

7. cenk coban

cenk coban VİP Üye

Ödül Puanları:
    318
    dostum bunlar ınsaat muh,makıne muhendıslıgı falans ecım yapabılıyorlar, 2sı arasında bıle buyuk fark var iş bakımından,bu alana ılıskın staj gormuyorlar demek ıstedım yanlıs anladın sanırım... erkek arkadasına sor emınım dedıgımı kabul eder

8. dnzclmn54

dnzclmn54 Aktif Üye

Ödül Puanları:
    28
    teknik öğretmen nedir?
    4 yıl lisede alanı ile ilgili ders görür son yılını staja ayırır ayrıca her yaz zorunlu stajları vardır.okul 1si olur öss de 10600. sıraya girsede 75000 lerin girdiği sakarya e.e.müh. ne giremez neden? katsayı adaletsizliği neyse TEF Yazar mecburiyetten kazanır okur her dönem ortalama 10 ders alır bunun 7 si 6 saatlik ve 4 saati lab. nese durmaz hala devam eder teknokentlerde teknoparklarda koşturur ARGE mühendislerinden övgü alır. alsada alamadığı o kağıt parçası( müh. ünvanı) yuzunden fıss.. gene durmaz koşturur..öğretmen olmak ister yılda max 75 kişi kontenjan:) nese durmaz yüksek lisans yapar doktora yapar burası dikkat: müh.tam.sın. kazanır ancak uzman olduğu dersleri tekrar vermesi istenir örnek(lisede elektromanyetik teori-ünide elektromanyetik-yükseklisans ve doktorada ileri düzey elektronlar ve manyetik alanları )komik olan tamamlama yapacaksın hala aynı dersi vermek zorundasın:) arkadaş bir teknik öğretmen biliyorum mühendislik fakültesindeki öğrencilere parayla bitirme projelerini yapan yani yaptığı o proje sahiplerinden biri 3 ortalamanın üzernde bitirdiğinide not düşeyim ..hal bu iken geçmişi bilmeden ekşi uludağ okuyup burada alakasız konular açmanın ne anlamı var?önce öğreneceksin sonra konuşacaksın ve herkes benim gibi yapıp böyle cevap vermez uyarayım kaale alınmak istiyorsan açtığın konu hakkında üşenme azıcık bilgi edin yoksa çok utandırırlar...

9. dnzclmn54

dnzclmn54 Aktif Üye

Ödül Puanları:
    28
    üşenme git bi yapı öğretmenliğinin ders progr***** bi bak arkadaşım onlar 3d max da görüyolar. hatta babana sor 3d max nedir die.. eminim baban sana ben araba yarış oyunlarını daha çok seviyorum diycektir:)

10. cenk coban

cenk coban VİP Üye

Ödül Puanları:
    318
    dostum sen bunu boyle anlatmıssında neredeyse muhendıslıkten daha ustun 1bolum dıyeceksın dıye beklıyorum :))) benım arkadaslarımda var gazı mezunu teknık oğremen bunu sana ozel mesajda yazdım tabıkı okuduysan gormussundur,hatta erkek arkadasın ıcın bır ılanı takıp etmesını onerdım ıyı nıyetımı suıstımal edıyor gıbı bır halın var sankı.. ayrıca eksı sozlukte okuyup yorum yazan değil , kıdemlı 1 yazarım bu durum umarım senı rahatsız etmemıstır...

11. hale tolukeser

hale tolukeser Yeni Üye

Ödül Puanları:
    1
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Ondokuz Mayıs Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Ben de iktisat mezunuyum. 4 yıl boyunca hukuk dersleri aldım ama hukukçu olmaya yeterli değil. Fakat çok merak ediyorum hukukçular 4 sene boyunca kaç muhasebe dersi aldılar da smmm olma hakları var? Onlara da bu hak verilmemeli

Sayfayı Paylaş