Tercih bedeli

Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
Bu alımda tercih yapabilmek için Ücret Alınacak diye söylenmişti bilen var mı acaba

Yelken

Admin
Yönetici
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
İktisat
ilk tercih ücretsiz sonrakiler ücretli olacak

LİSANS KILAVUZUNDAKİ İFADE
"Sınavdan sonra yapılan ilk yerleştirmede adaydan yerleştirme ücreti alınmaz. Ancak, bu sınav sonucuna bağlı daha sonra yapılacak tüm yerleştirme işlemlerinde adaydan yerleştirme ücreti (10,00 TL) alınır."

ÖNLİSANS-LİSE KILAVUZUNDA İFADE
"Sınavdan sonra yapılan ilk yerleştirmede adaydan yerleştirme ücreti alınmaz. Ancak, bu sınav sonucuna bağlı daha sonra Merkezimiz tarafından yapılacak tüm yerleştirme işlemlerinde adaydan yerleştirme ücreti alınır."

KASIM AYI TERCİHLERİ ÜCRETSİZ
Yukarıdaki her iki kılavuz maddesinde de yazdığı üzere ilk yerleştirmede ücret alınmayacaktır. 17-26 Kasım tarihleri arasında yapılacak olan merkezi alım 2014 KPSS puanıyla yapılan ilk yerleştirmedir ve ücretsizdir. Sonraki yerleştirmelerde ise aday başına 10 TL tercih ücreti alınacaktır.

Yelken

Admin
Yönetici
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
İktisat
yani 2. atama 10 tl ödeme yapılacak.

aturhan

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Hadi sınav ucretlerinde gozetmene ödenen ücretden dolayi vs salliyorlar biseylerde bilgisayar ortamindaki işlem icin ne giderleri varmış acaba elektrik parasimi yoksa 10 lira

mehmet arıkan

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Ege Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
şunu gösteriyor ki artık kpss memur almak için değil sadece para toplayıp umutlarla oynanmak üzere yapılan bir sınav olmuştur
çok güzel özetlemişsin dostum konuyu.maalesef o duruma geldi,işsizden vergi,sınav parası,tercih parası,milyonlarca adamdan toplayıp bir avuç kişiye dağıtıyorlar.piyango gibi oldu maalesef,içler acısı durum.

soner bedir

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Süleyman Demirel Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
çok güzel özetlemişsin dostum konuyu.maalesef o duruma geldi,işsizden vergi,sınav parası,tercih parası,milyonlarca adamdan toplayıp bir avuç kişiye dağıtıyorlar.piyango gibi oldu maalesef,içler acısı durum.
doğru söylüyorsun kardeşim bu içler acısı duruma sessiz kalmamak lazım haftaya pazar belki birşeyler değişir bu ülkede bu umutla yaşıyorum artık