Tercih Yapmak mı Gümrüğü Beklemek mi?

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında dardane tarafından paylaşıldı.

1. dardane

dardane Aktif Üye

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    Selamlar,

Puanım 86.5. Raportörlük mülakatına ilk gün girip tüm soruları güzelce cevaplayıp elenen torpilsiz adaylardanım. Sadece Ankara tercih edeceğim için bu atamada tercih yapsam mı yoksa gümrüğün ikinci alımını beklesem mi kararsızım.

Siz olsanız ne yapardınız?

gülşah emre bunu beğendi.
  2. ykk07

ykk07 VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    148
    Bu tercih döneminde sadece Ankara yı tercih yapın şartlarınız bunu gerektiriyorsa,,gelirse ne ala gelmezse gümrüğü otomatikman beklemeye başlarsınız :) insanın istediği yerde çalışmasının verdiği haz bir başka..

3. BeyazıT

BeyazıT Spor Genel Müdürlüğü

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Akdeniz Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Hocam yanlış anlama da çok saçma bir ikilemde kalmışsın... Ben başlığı okuyunca dedim herhalde gümrük kazandı ama merkeziden tercih yapıp yapmamakta kararsız diye düşündüm ama içeriği okuyunca hem gümrükten elenmişsin hem 2. alımı mı beklesem tercih yapmasam mı diyorsun :) Öncelikle raportör maaşı 2100 tl yani merkeziden de atansan alacağın en fazla bu kadar. Ayrıca neden tercih yapmıyorsunuz ? Gümrükte kurada muhafaza muayene kazansanız en doğuda sınır kapısı bile çıkması muhtemel. Raportörlük kazansanız erzurum,diyarbakır çıkması muhtemel. Yani çok fazla anlamadım ben ikileminizi :) Ankara istiyorsunuz ama gümrük sizi Ankara'dan binlerce kilometre uzağa yollayabilir :)

kukuleta ve KDV bunu beğendi.
  4. dardane

dardane Aktif Üye

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    Meslek olarak da raportörlüğü çok istiyordum. Ankara'daki kadrolar o kadar içime dinen kadrolar değil, tabi gerçi gelip gelmeyeceği de belli değil, bir tanesinde 220. sıradayım, gelirse belki o gelir.

5. el-memur

el-memur VİP Üye

Ödül Puanları:
    168
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Muğla Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    ben olsam acıkcası bu puanla ılk sıralara ıstedıgım yerlerı yazarım sonlara dogruda garantı yerlerı yazarıum ve atanmaya calısırım.. ıkıncı gumruk alımında mulakatı gecebılecegını garantı edemezsın sonucta

6. kpssss2014

kpssss2014 VİP Üye

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Marmara Ünv.
    Bölüm:
    Ekonometri
    hocam 86,43 benimde bende raportörlüğe girdim yukarda beraber beklediğimiz bikaç bayandan birisiniz heralde :) benimde olmadı malesef...sorunuza gelincede , herkesin hayat şartları ve beklentileri farklı olduğu için yorum yapmak zor...lakin gümrükte gene elenmeyeceğinizin garantisi varmı ? yok malesef :agla:

7. dardane

dardane Aktif Üye

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    Eş durumu sebebiyle gümrüğü kazanırsam Ankara'da kalacağım zaten. Yani ikilemim şu aslında, birçok kişiilk mülakatta elendim ama bu sefer kazandım yazmış. Ben şimdi tercih yaparım, tercih gelir, sonra gümrük kadro açar. İçimde kalır mı kalmaz mı... Yoksa dediğiniz gibi saçma bir ikilem gibi görünüyor uzaktan:)

8. el-memur

el-memur VİP Üye

Ödül Puanları:
    168
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Muğla Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    bu puanla atanırsın Allahın ıznı ıle bence merkezıden atanmaya çalış sen

9. mehmet arıkan

mehmet arıkan Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Ege Ünv.
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    yönlendirme değil sadece fikir paylaşımı olarak algılarsan sevinirim ama senin yerinde olsam tekrar torpilsiz gireceğin ve uzun süre stresini yaşayacağın ve puan üstünlüğünün çok da fazla bir şey ifade etmediği bir mülakatı beklemektense bölüm ne bilmiyorum ama ankara kitler,bakanlıklar ve sgk tercihimi kesin yapardım o puanla.sonuçta kaybedeceğin bir şey yok.istediğin şehiri tercih edeceksin,olursa ki olma ihtimali var,ordasın,olmazsa da önündeki maçlara bakacaksın yani.fakat raportörlüğ karşı özel bir isteme sebebin varsa onu bilemem.öyle bir durumda ağırlık kesinlikle raportörlükten yanaysa bekleme riskine değer.
    biraz politik bir cevap oldu hem öyle hem böyle ama hayat da böyle işlemiyor mu zaten çoğu zaman maalesef;) acabalar,amalar,keşkeler falan...

10. herdogmus2

herdogmus2 İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    268
    Bence tercih yaparken gümrüğü düşünün. Mouse u ekran da çevirin arkadada müzik olsun

11. dardane

dardane Aktif Üye

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    Hükümet değişirse belki bu kadar aleni haksızlık yapılmaz mülakatta gibi bir umut var içimde. Ankara taşrayı tercih edemeyeceğim için zaten tercih edebildiğim kadro sayısı çok fazla da değil esasen.

12. BeyazıT

BeyazıT Spor Genel Müdürlüğü

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Akdeniz Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Eş durumu olayını yazsaydınız yukarıdaki yazdığım durumu yazmazdım hocam :) Haklısınız eş durumu varken kuraya tabi değilsiniz. O yüzden eşiniz Ankara'da çalışıyor ise hele ki özel sektörde ise kesinlikle sadece Ankara yazın çünkü eş özel sektördeyse şu an eş durumu bayağı sıkıntı. Evinizi çekip çevirecek şekilde para giriyorsa çarkınız dönüyorsa bekleyin,bu atamada sadece Ankara yazın ve 2. gümrük alımına da başvurun. Olur da 2 sinden de sonuç alamazsanız 3. atama da risk alırsınız ;) Sonuçta kasım atama tercihlerinin başlamasına 5 ay var tam sabredilebilir :)

13. mehmet arıkan

mehmet arıkan Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Ege Ünv.
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    taşra da istemiyorsan evet çok fazla bir seçeneğin yok ve raportörlüğü özel olarak daha çok istiyorsun sanırım ve o puanla kasımda açıkta kalma gibi de bir riskin de yok.o zaman son verilere göre senin yerinde olsam gümrük alımını bekler,son bir riske daha girer olmazsa da kasımda mevcut kadrolardan en iyisi hangisiyse ona yelken açardım;) mülakatlı alım olduğu müddetçe hükümet değişse de objektivite ve güven bunalımı muhakkak olacaktır.bakarsın x'ler değil de y'ler alınır ama şahsen ben de raportörlükte elenen birisi olarak x de y de olamayıp yine elenenlerden olacağım hususunda emin sayılırım.mülakata güven olmaz hiçbir şekilde bana göre.

14. cenk coban

cenk coban VİP Üye

Ödül Puanları:
    318
    gümrüğün alımı 1 daha ne zaman olacak bellı degıl,kasımda her zaman hazırandan az alım olur.ayrıca bu puanla belkı bu 400 kadroya dah gıremeyebılırsınız.sız bence biraz beklentılerınızı dusurun tr sartlarına gore

15. el-memur

el-memur VİP Üye

Ödül Puanları:
    168
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Muğla Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    mulakat demek zaten her turlu torpıl demektır bence zaten işin içinde torpil olmasa merkezı atamaya alınır... ılk mulakatınız ıyı gecmesıne ragmen elenmısssınız ıkıncıye nasıl guvenıyorsunuz anlayamadım..

tuğçe sönmez bunu beğendi.
  16. betimlemeツ

betimlemeツ şimdi o değil de! Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    988
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    Valla benim ilk hedefim.gümrük muayeneydi elendim. Aynı durumu kendim için düşünüyorum. Sadece kit yazayim alımı bekleyeyim diyorum sonra elenmisligin haklı gururunu yaşayıp siz beni istemezseniz bende sizi istemem diyorum:D

17. dardane

dardane Aktif Üye

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    Evet eşim Ankara'da özel sektörde, kuraya girmem bu yüzden. Teşekkürler.

18. dardane

dardane Aktif Üye

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    Öyle tabi, mülakata güven olmaz. Ama bu dönem o kadar çok mülakattan (A grubu dahil) yüksek sıralamayla elendim ki ne bileyim, hiçbir dönemde bu kadar olmaz diye düşünür oldum.

19. dardane

dardane Aktif Üye

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    Elenmişliğin haklı gururu da kalmadı bende elene elene:)

betimlemeツ bunu beğendi.
  20. gülşah emre

gülşah emre Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Afyon Kocatepe Ünv.
    Bölüm:
    Uls. Tic. ve Finansman
    86.6 bnmde bu almdada umutsLuga datum muayenden elendim bu alimda olurmu acaba bide unide blgsyar grduk mebden onayli sertfkya grek varmi

Sayfayı Paylaş