tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik okusam

Bölüm
İşletme
Arkadaşlar 4 yıllık işletme mezunuyum bide düz lise mezunuyum. Acaba iki yıllık tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik okusam iki yıllık kpss den atanabilirmiyim

dpuzede

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Dumlupınar Ünv.
Bölüm
İşletme
Tıbbi sekreterlik artık tekniker sayıldığı için evet atanabilirsin ama biyandan da burası türkiye seneye teknikerlik ibaresi kalkabilir.

İİBF

Admin
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
ÇEKO
Alt öğrenim sorunu hala devam ediyor Danıştay Sağlıkla ilgili bir bölümde ÖSYM Kararını iptal etti ancak ÖSYM kural tanımaz bir kurum malum Anayasa Mahkemesi Soruların açıklanmamasınıda iptal etti ama açıklamayacağını yinede belirtti...

Şimdi şöyle bir durum var sen sınava tek bir düzeyden ancak başvurabilirsin istediğin kadar diploman olsun ÖSYM bunu kaale almıyor... Yani son öğrenim sıkıntısı yaşayabilirsin... ÖSYM 4 yıllık diplomanı kaale alıp 2 yıllık diplomanı görmezden gelebilir.

Bölüm
İşletme
peki bu bölümün ataması nasıl yada ataması olan hangi bölüm okuyabilirim sizce

İİBF

Admin
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
ÇEKO
4 Yıllık bir bölüm okumalısın...

Yada bölümünde kendine fırsatlar açmalısın..

Mesela İşletme için Formasyon alıp öğretmenlik kovalayabilirsin.
Yada Çeşitli sertifikalar edinip taban puanı yada ilgili açıktan alımları kovalayabilirsin. İş ve Meslek Danışmanlığı vs..

Olmadı bireysel beceri isteyen alımlara hazırlanmalısın Katiplik vs... (Klavye çalışmaları)

Eğitim
Lisans
Üni
Süleyman Demirel Ünv.
Bölüm
Ekonometri
peki bu bölümün ataması nasıl yada ataması olan hangi bölüm okuyabilirim sizce
Okuyacagin önlisans düzeyindeki hiçbir bölümden atanamazsin lisans mezunu olduğun için. Okul öncesi oku lisans olarak yada biraz araştır bende yazicam biseyler

dpuzede

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Dumlupınar Ünv.
Bölüm
İşletme
@İİBF hocam Lisans sınavına girip lisanstan aldığı puanı teknikerlikte kullanamıyor mu? Ben mi sallıyorum şu an :D

Heisenberg

Allah Muhafaza
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
sağlıkla alakalı bölümlere bakablrsin..atamasıda yapılıyor ..benim arkadaşım işletme bitirdi şu an fizyoterapistlik okuyor ama sınava lisans düzeyinde girmen lazım..sınava lisans düzeyinde girip önlisansdan tercih yapablyrsun..hatta arkadaşım lisans diplomasının iptali için yargıtaya dava açacaktı ama avukat bu diplomayla askere gittin çeşitli işlere başvurdun yargıtay davaya bakmadan usülden kaybedersen demişti galiba..yani yukarıda arkadaşların dediği gibi değil bence ama yine de net bir şekilde araştr seni yanlş yönlendrmek istemem Allah'ta kalbine göre verir inş

İİBF

Admin
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
ÇEKO
Bakın yanlış anlaşılmasın ben şunu demiyorum... başvuramazsın vs...

Danıştay'ın verdiği karar var normalde biz derdik ki evet arkadaşım girebilirsin işte Danıştay'ın emsal kararı hayırlı olsun...

Öyle diyemiyoruz neden ?

ÖSYM Başına buyruk... Anayasa Mahkemesi iptal etmedi mi ? Sorular yayınlanmalı dedi... Buna rağmen yayınlamayacağını belirtti ÖSYM...

Evet 2013'de danıştay iptal etti alt branştan atanmalı dedi zaten hukukeni geçtim mantıkende atanması lazım... Ama net bilgi yok ösym'ye bu konuda dilekçe yazabilirsin... Geri dönüş yapıyolar 1 hafta içinde...

Yelken

Admin
Yönetici
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
İktisat
bende düşündüm bir ara ama bunun içinde çaba gerek kpss için yeniden hazırlansam 2 yıl herhalde uçarım kpssp3den bu nedenle vazgectım ama ne getırır gelecek bılemeyıncede bazen yenıden unıv hayallerı kuruyorum mezun oldugumuzda yenıden her sey degısmıs olursa emegımıze yazık degıl mı bır de bu var!

mağdursss

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
Maliye
sağlıkla alakalı bölümlere bakablrsin..atamasıda yapılıyor ..benim arkadaşım işletme bitirdi şu an fizyoterapistlik okuyor ama sınava lisans düzeyinde girmen lazım..sınava lisans düzeyinde girip önlisansdan tercih yapablyrsun..hatta arkadaşım lisans diplomasının iptali için yargıtaya dava açacaktı ama avukat bu diplomayla askere gittin çeşitli işlere başvurdun yargıtay davaya bakmadan usülden kaybedersen demişti galiba..yani yukarıda arkadaşların dediği gibi değil bence ama yine de net bir şekilde araştr seni yanlş yönlendrmek istemem Allah'ta kalbine göre verir inş
aynen böyle yazıyodu ösym sayfasında yaklaşık 6 ay önce güzel bi haber ama yeniden baktım dün o not ibareyi kaldırmışlar yani her an her şey değişebilir allah büyük hayırlısı olsun UMUTLAR...:okyrm:

carsi34

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Diğer
Alt öğrenimden tercih hakkı kaldırıldı artık bu konular geçersiz.

Merkez33

Yeni Üye
Eğitim
Lisans
Üni
K.Maraş Sütçü İmam Ünv.
Bölüm
İşletme
Mrb arkadaşlar bnde İşletmeden yeni mezun oldum ve aöf den 2 yıllık bir bölüm okumayı düşünüyorum . 2 yıllık da tibbi dokümantasyon okumayı düşünüyorum acaba atanma şansım ne kadar .

Game Over

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Erzincan Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Mrb arkadaşlar bnde İşletmeden yeni mezun oldum ve aöf den 2 yıllık bir bölüm okumayı düşünüyorum . 2 yıllık da tibbi dokümantasyon okumayı düşünüyorum acaba atanma şansım ne kadar .
malesef danıştay tarafından Alt öğrenimden tercih hakkı kaldırıldı. ben örgün okuyordum bu bölümü karardan sonra geçen sene ikinci sınıfın basında bıraktım bölümü.

Game Over

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Erzincan Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
hocam danışta
malesef danıştay tarafından Alt öğrenimden tercih hakkı kaldırıldı. ben örgün okuyordum bu bölümü karardan sonra geçen sene ikinci sınıfın basında bıraktım bölümü.