Ticaret bakanlığı 2019 yılında personel alımı için ilana çıkar mı?

engin

Yeni Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Bölüm
Yönetim Bilişim Sistemleri
Ticaret bakanlığı 2019 yılında personel alımı için ilana çıkar mı? (Başlık açmakta ki amaç bilgilenmek miydi bilmiyorum ilk mesajım)

engin

Yeni Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Bölüm
2015-2016-2017-2018 istatistiklerine baktım alımlarda ki birinci farkettiğim şey alım tarihleri farklı mart,ekim,mayıs(en son alım secimde vardı malum) ir de alım sayıları da cok degişken sizce secime yakın bi tarihte gelme imkanı var mı?

Tgbtgb

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Seçimden sonra ilana cikar çünkü gecen yil aldiklari daha ekim gibi basladi cok yeni.2019 un sonuna doğru ilana cikar 2020 dede anca baslarlar.

engin

Yeni Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Bölüm
Seçimden sonra ilana cikar çünkü gecen yil aldiklari daha ekim gibi basladi cok yeni.2019 un sonuna doğru ilana cikar 2020 dede anca baslarlar.
Vallahi umarım ki yılın ilk yarısında ilana çıkar bir sürpriz yaparak.

Quetzicoatl

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Erciyes Ünv.
Bölüm
İşletme
Son alımda muhafazayı kazanıp gitmemiştim. 2018 KPSS puanım da iyi olunca Gümrük Muayene denemeyi düşünüyorum. Bu mesleğin mesai saatleri ve rotasyon durumunu herkes biliyor. Maaş durumunu bilen yok sanırım. Daha bu konuları konuşmak için çok erken ama insan merak ediyor işte. :)

engin

Yeni Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Bölüm
Son alımda muhafazayı kazanıp gitmemiştim. 2018 KPSS puanım da iyi olunca Gümrük Muayene denemeyi düşünüyorum. Bu mesleğin mesai saatleri ve rotasyon durumunu herkes biliyor. Maaş durumunu bilen yok sanırım. Daha bu konuları konuşmak için çok erken ama insan merak ediyor işte. :)
Yok inanın hiç bir fikrim yok mesai saatleri,rotasyon durumu,maaşları vs.. aslında bu gibi şeyler artık lüks gibi geliyor hedef devlet memuru olabilmek ;)

alem29

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Alım olsa da muhafaza da olmaz 1200 muhafaza aldı zaten

beterböcek

beter1böcek
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Yarın bi bilgilendirme mesajı yazayım maaşlarla ve genel durumla ilgili. Ocak zamlı maaşı yarın net görücez biz de.

deep55

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
Çıkacak ihtiyaç var özellikle gümrük tarafında

C-hyptia

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
yarın aksam etkinliğimiz var sanırım bu başlık 700 küsür defa görüntülenmiş yanı bu kadar insan gümrük bekliyor bir zahmet mücadele edelim artık 2019 icin verilen kadro 60 bin 20 bin öğretmen + 20 bin sağlıkcı + polis + bekci derken bize birşey kalmıyor ses cıkarmamaya devam ederseniz onların işine gelicek arkadaşlar. ne olur iibf sana kadro verelim diye yalvarmayacaklar #kendisesinoliibf tagı ile saat tam 19,00 da atama bekleyen tüm iibflileri twittera bekliyoruz

Cansıkıntısı1

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Ondokuz Mayıs Ünv.
Bölüm
İktisat
yarın aksam etkinliğimiz var sanırım bu başlık 700 küsür defa görüntülenmiş yanı bu kadar insan gümrük bekliyor bir zahmet mücadele edelim artık 2019 icin verilen kadro 60 bin 20 bin öğretmen + 20 bin sağlıkcı + polis + bekci derken bize birşey kalmıyor ses cıkarmamaya devam ederseniz onların işine gelicek arkadaşlar. ne olur iibf sana kadro verelim diye yalvarmayacaklar #kendisesinoliibf tagı ile saat tam 19,00 da atama bekleyen tüm iibflileri twittera bekliyoruz
Bunu diğer forum sitesinde de paylaşırsanız belki çok katılım olabilir.

C-hyptia

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
burada ,memurlar nette, instegramda b grubu hocalarımız paylaştı twitter da paylaşıldı facebook vs elimizden geleni yapıyoruz hocam

beterböcek

beter1böcek
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Kapıların birçoğunda hala daha personel eksiği mevcut. Gümrük bahar sonu yaz başında illaki alıma çıkacaktır diye düşünüyorum. Ancak geçen seferki kadar yüklü bir alım olmayabilir.
Gelelim maaş ve çalışma şartları konusuna...
Doğuda 5. bölgede yolluksuz ek 5000siz bir kapıda çalışıyorum.Muhafaza memuruyum.Şubat ayı net maaş 4883.12 TL. Çalışma düzenimiz 24 48di. Bazı nedenlerde ötürü şu anda 24 24 çalışıyoruz. Bu baya bi yıpratıcı vardiya düzeni. 24 48 de bir o kadar rahat. Kendinizi 8-5 çalışcam diye şartlandırmayın üzülürsünüz. Çalışma düzeniniz tamamen idarenin elinde. Aklınıza takılan birşey olursa sorabilirsiniz...

rammstein85

T.C Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Kapıların birçoğunda hala daha personel eksiği mevcut. Gümrük bahar sonu yaz başında illaki alıma çıkacaktır diye düşünüyorum. Ancak geçen seferki kadar yüklü bir alım olmayabilir.
Gelelim maaş ve çalışma şartları konusuna...
Doğuda 5. bölgede yolluksuz ek 5000siz bir kapıda çalışıyorum.Muhafaza memuruyum.Şubat ayı net maaş 4883.12 TL. Çalışma düzenimiz 24 48di. Bazı nedenlerde ötürü şu anda 24 24 çalışıyoruz. Bu baya bi yıpratıcı vardiya düzeni. 24 48 de bir o kadar rahat. Kendinizi 8-5 çalışcam diye şartlandırmayın üzülürsünüz. Çalışma düzeniniz tamamen idarenin elinde. Aklınıza takılan birşey olursa sorabilirsiniz...
24 24 ile 8 5 çalışan memurla haftalık 160 saat olarak aynı hesaba geliyor ancak 24 48 de 8 5 den daha az çalışılıyor

ers369

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İktisat
çıkmaz,bakan geçen alıma bile karıştı muhafaza ve diğer pozisyonlarda yedekleri kısarak.En verimsiz dönem olur alım açısından.

beterböcek

beter1böcek
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
24 24 ile 8 5 çalışan memurla haftalık 160 saat olarak aynı hesaba geliyor ancak 24 48 de 8 5 den daha az çalışılıyor
160 saat haftalık mı diyosun güldürdün beni :D hangi memur haftada 160saat çalışıyo bi desene bana ? aylık 160 saattir 8-5 çalışanın süresi. Haftalık 40 saat çalışır normal memurlar. Muhafaza 24 48 çalışınca dahi aylık 240 saat çalışır. 24 24te ise hiç söylemiyim 2 katından daha fazla çalışıyoruz. Bide az çalışır demişsin. Kafan karışık baya sanırım :koptum:

thepunisher

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Karadeniz Teknik Ünv.
Bölüm
Maliye
laa guya dogu hıcbır ek yok oturma yok bısey yok karın buzun ustunde gereksızlerle ugrasıyoruz sanmayın masa başı keyıf yapıo doguda