Toplu kargo kabulu yardim lazim

s_b

İyi Bilinen Üye
Arkadaslar toplu kargo kabulu yaparken bu olusturdugumuz formlari sisteme yukluyoruz isim adres bilgileri otomatik cikiyorya odeme ucreti telefon bilgisi ptt teslimleride ayarlayabiliyormusuz bilen varmi bu konuyu

Evet Ödeme şartlı gönderilerde ayarlanabiliyor. Excelde iki tane sütun açmak lazım birincisi ödeme şart kolonu ikincisi ek hizmet kolonu. Ödeme şart kısmına ödeme bedelleri ek hizmet kısmına OS yazılacak. Eğer hem ödeme şartlı hem de ptt işyeri teslimse OSPI yazılacak. Bunları dosya formatı değiştirirken eşleştirme yaparken ödeme şart ve ek hizmetle eşleştirmek gerekiyor

Mantık şu ek hizmete PI yazınca onu ptt işyeri teslim işareti OS yazınca ödeme şart işareti olarak görüyor. OSPI yaparsanda hem ödeme şart hemde ptt işyeri görür

s_b

İyi Bilinen Üye
Simdi.benim. listede kolonlar ad adres il ilce ben bunun yanina iki kolan acip dedigini yapip oyle yukleyecem yani.

Aynen öyle bi de telefon numarası kolonu şart. ptt işyeri seçersen telefon girme zorunluluğu var eğer müşteri telefon vermiyorsa 00000000000 yaz geç

sinoplu

Güzel düşün güzel yaşa
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Kamu Yönetimi
Ooooo Maşallah arkadaşlar işi çözmüş
Şu ptt de tolu kabul hiç yapmadım nadir bilmediğim şeylerden

s_b

İyi Bilinen Üye
Yaptim dedillerini dosyayida yukledim ama dosyayi bulamadim

s_b

İyi Bilinen Üye
Cok yogundum bir.kere daha deneyecek zaman bulamadim yarin bidaha deniyecem :)) tesekkurler yardim.icin

s_b

İyi Bilinen Üye
Walla mecbur kalinca insan herseyi ogreniyor[emoji2]

Öğren bu işi hocam artık performans var en kolpuan kazanma yoluda toplu kargodan geçiyor :)

s_b

İyi Bilinen Üye
Telefon kolonuna baslik.olarak ne.yazmam gerekiyor sanirim ondan cikmadi

Telefon kolonuna baslik.olarak ne.yazmam gerekiyor sanirim ondan cikmadi
Başlık olarak n yazdığınn hiç önemi yok sadece o kolonu metin biçimine getir bir de yterli sayı olsun başında 0 olmak zorunda yani 535 değil de 0535 olarak bsşlayacak telefon excel o baştaki 0 ı gereksiz görüp siler senin biçimi sayı değil de metin yapman lazım. O kolona istediğin adı koy onu alıcı_sms ile eşleştir

Bi de getirmemesinin nedeni dosyayı yüklerken standart format seçmen olabilir. Hani toplu kabul dosya yükle diyorsun ya orda ilkini standart format ikincisini standart format(yeni) seçmen gerekiyor. Eğer ikimciyi yeniyi seçmezsen telefonu almaz

s_b

İyi Bilinen Üye
Basina sifir koymuyrdum ben diger dediklerini yaptim bide bu sekilde giriyim.cok tesekkur ederim

s_b

İyi Bilinen Üye
Bi de getirmemesinin nedeni dosyayı yüklerken standart format seçmen olabilir. Hani toplu kabul dosya yükle diyorsun ya orda ilkini standart format ikincisini standart format(yeni) seçmen gerekiyor. Eğer ikimciyi yeniyi seçmezsen telefonu almaz
Bunuda yaptik sayende.[emoji2] ama tek birsey kaldi posta ceki.numarasini nasil otomatik girerim[emoji2]

Bunuda yaptik sayende.[emoji2] ama tek birsey kaldi posta ceki.numarasini nasil otomatik girerim[emoji2]
O en kolayı bi tane posta çeki kolonu aç excelde başına posta çeki yaz altına kargo sayısı kadar posta çekini kopyala. Sonra dosya formatı değiştirirken eşleştirme yaparken posta çeki ile posta çekini eşleştir.

s_b

İyi Bilinen Üye
O en kolayı bi tane posta çeki kolonu aç excelde başına posta çeki yaz altına kargo sayısı kadar posta çekini kopyala. Sonra dosya formatı değiştirirken eşleştirme yaparken posta çeki ile posta çekini eşleştir.
Yemek.yerken bende bunu dusunuyordum[emoji2] mantigini anladim her yapmak.istedigin seye bir.kolon.ve kolona karsilik.gelen eslestirmeyi yapmak gerekiyor. Simdi tek eksigim mause hareketlerini kopyaliyan bir program kaldi barkod.olustur ekle.yaz hareketini kopyalayip sadece barkotlari yirtmak ve yapistirmak icin bide adam buldukmu tamdir ise gitmeye gerek kalmadi[emoji2] [emoji2] cok saol yardim.icin calisdigim yerse bir yildir bunu yapmaya calisiyorlarmis olmiyormus[emoji2]

Yemek.yerken bende bunu dusunuyordum[emoji2] mantigini anladim her yapmak.istedigin seye bir.kolon.ve kolona karsilik.gelen eslestirmeyi yapmak gerekiyor. Simdi tek eksigim mause hareketlerini kopyaliyan bir program kaldi barkod.olustur ekle.yaz hareketini kopyalayip sadece barkotlari yirtmak ve yapistirmak icin bide adam buldukmu tamdir ise gitmeye gerek kalmadi[emoji2] [emoji2] cok saol yardim.icin calisdigim yerse bir yildir bunu yapmaya calisiyorlarmis olmiyormus[emoji2]
aynen hocam mantığını çözdünmü iş kolay dediğin gibi ne yapmak iştersen yeni bi kolon aç oradan eşleştir :) bende başta zorlanmıştım biraz ama şimdi çok rahatladım. işin kötü tarafı bu işi bilen genel müdürlükte bile fazla adam yok o nedenle hep deneme yanılma yoluyla buldum.