tükenmişlik sendromu,,

bahtsız bedevi

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Diğer
hergün bir kötü haber moral bozukluğu hayattan bıktım ne yaşama isteği kaldı içimde ne de bir ümid bir heyecan.. kendimi soyutladım insanlardan kaçıyorum çünkü muhabbet hep aynı yere geliyor hala atanamadın mı? insanlara kendimi ifade etmek sorunun bende değil de sistem de olduğunu anlatmak bile yoruyor artık beni. canım acıyor ben bunları hakedecek ne yaptım diye soruyorum gecemi gündüzüme kattım gece uyumadım kıza baktım gündüz uyumadım ders çalıştım gözlerim kan çanağına dönüyordu ama bırakmadım kurtulacam dedim emek verdim çalıştım didindim şuan elimde koca bir hiç var.. 80,7 puan aldım bu puanla evdeyim çok değil bundan 5 sene önce insanlar bu puanlarla kurum araşıtırıyorlardı şimdi ise evde oturmuş ömür çürütüyorum.. sağlığımdan oldum migren hastası oldum hergün biryerim ağırıyor birgün mideme kıramplar giriyor birgün migrenim tutuyor birgün gözüm birgün nefes darlığı.. psikoloji kalmadı artık, hayattan bir beklentim kalmadı hayal bile kuramıyorum. beni bu hale getirenleri allaha havale ediyorum.. işin içinden çıkamıyorum tımarenelik olucam diye korkuyorum, bunları niye buraya yazdın diye sorarsanız kimse anlamıyor beni anlatamıyorum insanlara derdimi içimden gelenleri yazdım allah hiç kimseyi ama hiç kimseyi işsizlikle sınamasın rabbim beni bizi bu duruma düşürenleri de bildiği gibi yapsın hakkım ne bu dünyada ne öbür dünyada helal değildir zehir zıkkım olsun,,

Eğitim
Lisans
Üni
Süleyman Demirel Ünv.
Bölüm
Ekonometri
ben ya işte ben mutsuzluktan ölcem :(

dpuzede

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Dumlupınar Ünv.
Bölüm
İşletme
Allah kolaylık versin demekten başka çaremiz yok. Hepimiz hemen hemen bu durumdayız.

Eğitim
Lisans
Üni
Uludağ Ünv.
Bölüm
İktisat
hepimiz aynı durumdayız maalesef

Yelken

Admin
Yönetici
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
İktisat
Rabbım hepimize yardım etsin inşallah ve edilen duaları karşılıksız bırakmasın. Vardır bunda da bir Hayr diyeceğim ama ne hayrı diyeceksiniz siz de haklısınız...

Güllük gülistanlık kimse kalmadı burada zaten herkesin kafası bir dünya oldu, insanlar için sosyal hayat yaşama bağlarken bizim yaşadığımız sosyal hayat bizi yaşamdan soğutmaya başladı..!

Tez zamanda bizim gibi zor durumda bekleyen tüm kardeşlerim için bir rızk kapısı açar inşallah Rabbım.

İİBF

Admin
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
ÇEKO
@bahtsız bedevi Malesef sistem insanı ister istemez çığırından çıkartıyor bu gibi sıkıntıları burada çekmeyen insan sayısı azdır... Ama pes etmekte olmuyor ki... ne yapacağız ? Hayallerimizin peşinden koşmaktan başka bir çaremiz var mı ?

Biraz kafanı dinlemeni tavsiye ederim Uğur Koşar kitapları da olabilir bariz iyi gelir...

Sonra tekrar kaldığın yerden tekrar umut tekrar hayal tekrar mücadele...

Kazanana kadar pes etmek yok...

Alesta

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
Aynı şeyleri yaşıyoruz..hergün bu siteye giriyorm ki benim gibi olan insanlar var mi diye bakiyorm çünkü cevremde beni anlayan insan yok. Herkes atandin mi diyo. Eee ne olacasn simdi diyorlar. Sonra keşke ogretmen olsaydin diolar.. Daha birsuru seyyy. o kadar can skıcı şey var ki. Yapacak birşey yok.

Ekmaaananye

Başıma buyrukabilir miyim?
Eğitim
Lisans
Üni
Çukurova Ünv.
Bölüm
İktisat
Atanınca bunların hepsi unutulacak o mahalle baskısı yapanlar da bizi didikleyenler de unutacak boş gezdiğimiz günlerimizi. Sadece memur olduğumuz gerçeğini görecek hepsi,bizlere işleri düşecek bu sefer de el üstünde tutacaklar orda burda bak şu memur oldu sonunda diyerek biraz daha sabır :acpsnr:

Demhat

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Ünv te dair tüm bilgisi iki yıllık mi dört yıllık mi düşüncesinde olan insanları artik takmiyorm ve böyle daha mutluyum keşke ilk zamanlarda böyle yapsaydim

İsvacık

Admin
Forum Yöneticisi
Allah yardımcınız olsun atanamamak çok zordur.
Atanınca insan epey bir rahatlıyor....Başka sorunlar ortaya çıksa da işsizlikle mukayese dahi kabul etmez...

Eğitim
Lisans
Üni
Süleyman Demirel Ünv.
Bölüm
Ekonometri

Yelken

Admin
Yönetici
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
İktisat
her zaman kendi durumunuzdan daha kötü durumda olan birinin var olduğunu aklınıza getirin çünkü var!

züğürt teselli gibi gelecek ama her zaman bir şeylerimiz eksik olacak, anladığım kadarıyla bir kızınız var ona da geçiyordur ruh haliniz siz daha iyi olun ki iyi bir nesil yetiştirme imkanınız olsun. sizinde sahip olduğunuz ama başkalarında olmayan bir şeyler mutlaka vardır.

inşallah yakında sıkıntılarımıza çözüm bulunur. bu kadar kötü bir ruh haline sahip olmanız bizi de etkiliyor, hepimiz birbirimizi etkiliyoruz burada o yüzden daha dik, daha sağlam, daha ümitli ve daha mücadeleci olalım. ;)

hepimize diyorum arkadaşlar kendimde dahil bazen fazla ümitsiz konuşuyoruz ama birbirimize destek verip yükselmeliyiz ha gayret!

Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Osym eski baskani ali demir tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilmiss. Allahim emeklerimiz kimlere emanet ediliyor. Allahim bu isyanlari bu umitsizlikeri de goruyor bizleri bu hale getirenleride...