Türkiye mi israil mi

Konu, 'İİBF Askerlik Şubesi' kısmında Kardinal tarafından paylaşıldı.

1. Kardinal

Kardinal Çare Drogbaydı Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    88
    Arkadaslar sizce savas olsa hangi ülke kazanir ve neden
    Bir diğer sorumsa hangi ülkenin geleceği parlak

2. CANER

CANER VİP Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    118
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Dumlupınar Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Elbet Türkiye kazanır :) Gelecek parlaklığı konusunda İsrail'i kategori dışı görüyorum, farklı, bilinmesi kolay olmayan bir ülke. Ama Türkiye'nin geleceğinden ,her şeye rağmen, ümitliyim.

3. Kardinal

Ödül Puanları:
    88
    Tarih boyunca israil'e cephe olan kişi, kurum ve ülkeler mağlup geldi bu anlamda ben o kadar net olamıyorum bu konuda :) Tek başına israili havada karada denizde de olsa yeneriz ancak israil bu yeryüzünde sizce tek başına olabilir mi :) asıl mesele burada galiba yani abd, ingiltere ve diğer avrupa ülkeleri hatta arap ülkeleri israilin yanındayken ben pek sanmıyorum ki galip gelelim

Mısıra ne demeli, halkın oyuyla başa gelen lider indirilip israilin şakşakçısı sissi midir her ne haltsa o geçti başa şimdi en az israil kadar filistine karşı mısır, zaten sıkıysa karşı olmasın dakikasında koltuğundan olur

umutvar bunu beğendi.
  4. CANER

CANER VİP Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    118
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Dumlupınar Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    sİSİ AKILLI ADAMMIŞ, mISIR iSRAİLE KARŞI BOYUNUN ÖLÇÜSÜNÜ bir ÇOK kez ALDI :) YANİ mısır israilin yanında olsa da hiç bir şey değişmez, aradan çekilmiş olması daha iyi olabilir Filistin için belki de.
    Dünya vahşi... İnsanlık denen şey yok.. Hala açlıktan ölen milyonlarca insan var. ve bu devran sürüp gidecek. Herkes ve her ülke de tek şeyin peşinde koşmaya devam edecek: G.tü kurtarmak :)
    İsrail- Türkiye savaşının olma ihtimalini de çookk düşük görüyorum, onu da belirtiym. ABD ile direkt savaşma ihtimalimiz ne kadarsa israille'de o kadardır bence. İsraille savaşırsak da kazananın çıkacağıı zannetmiyorum, muhtemelen biz daha çok darbe alırız ve toparlanmamız İsrailin toparlanmasından çoookkk daha uzun bir süre alır.

5. isletmeci1985

isletmeci1985 Firedi'nin Kabusu Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Filistin'e ağlayıp Irak ve Doğu Türkistan'ı görmeyenlerin telef olacağı bir savaş olsun, tabi çocukları öksüz bırakan İsrailli kesim de bu kesimle aynı avellikte. Telef olsun tüm Türk düşmanları her iki taraftan da.

Yazıp yazıp siliyorum gerisine lüzum yok ama bir savaş olacaksa bu Arap için değil Türk için olur. Filistin için yaygara koparan başbakanından tabanına herkes Türk'e yapılanı da görsün, yetti Arap aşkınız. İnsanız diyorsunuz gözünüz Arap'tan başkasını görmüyor, kendinizden olmayan herkesi ezmenin vicdan rahatlatmasıdır belki bu da.

6. abdul

abdul Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    İyi de Türkiye ile İsrail niye savaşsın? Yüzlerce yıldır Anadoluda yaşayan Musevilerden ne kötülük gördünüz? Yada İsrail'in ne kötülüğünü gördünüz? Savaşmak isteyen gider Hamas'a katılır. KPSS şartı yok, iyi para da alırsınız.

7. Yelken

Yelken Admin Yetkili Kişi Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Afyon Kocatepe Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    böyle bir konunun altında smile görmek bile ürkütücü yapmayın rica ediyorum!
    dünyanın neresinde olursa olsun masum halk katlediliyorsa orası için her müslümanın içi gider savaşlar askeridir çocuklar ve kadınlar için değil sivil halkın bunca ölümünü kımse haklı gösteremez, ayrıca bu bır savas olamaz savası denk gucte ıkı ulke yapar burda katletme var bırının elınde sopa dıgerınde her turlu savas alet edevatı Rabbim zulmedenlerin zulumlerını kendılerıne dondursun ınsallah.
    israil bir ülke değildir ayrıca israil bir sivil asker kanadıdır malum ulkelerin, zorla yerlesmıstır bolgeye!

iibfzede22 bunu beğendi.
  8. Kardinal

Ödül Puanları:
    88
    israil lanetlenmiştir
    dünyanın başına felakettir
    dünya devi olmuş olsaydık israilin yerle bir olmasını ve dolayısıyla bunun içinde savaş isterdim

iibfzede22 bunu beğendi.
  9. iibfzede22

iibfzede22 İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    28
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Trakya Ünv.
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    yıkılasın israil enkazını göreyim sana ülke diyenin yüzüne tüküreyim...

Nanick bunu beğendi.
  10. xeox

xeox ... Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    43
    Türkiye vs israil olsa tek seçenek tabiki türkiye işin içine nükleer silah girmesse şayet ama şerefsiz israil savaşı kaybedeceği için nükleer sallar olan bizede olur. Ama şayet savaş çıkacaksa israili tarihe göemecek devletin türkiye olmasını da çok isterim cephedede en önde savaşmayan adam değildir netanyahu bende beyler bi kill atar bırakırım :)

11. LebbeykyaGazze

LebbeykyaGazze İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    18
    İsrailin dünyadaki lobi ve teknoloji gücü düşünüldüğünde, yahudi kökenli rotschild ve rockefeller imzalı amerikaya hükmeden kurumlar düşünüldüğünde Türkiye biraz zayıf görünüyor. Bunun yanı sıra gelişmekte ve kaliteli bir ordu gücüne sahip ülkemizde pek güçsüz sayılmaz.. Bireysel libareller zaten ümmetsel perspektifi anlayamaz.. Oralar bizim topraklarımızdır.. O yüzden o konuda bireysel yorumlarına kesinlikle karşı olduğumu belirtmek isterim..

Sayfayı Paylaş