Türkleri aşağılayan DRACULA Türkiye'de vizyonda

Konu, 'Dizi - Film - Tiyatro' kısmında Tgb06 tarafından paylaşıldı.

1. Tgb06

Tgb06 Admin Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İktisat
    "Dracula: Başlangıç" filmi 3 Ekim'de vizyona girdi. Fatih Sultan Mehmet'e karşı savaşan Dracula, salondaki izleyiciler tarafından yuhalandı.

3 Ekim'de vizyona giren "Dracula: Başlangıç" filmi, gerçek bir efsane olan Vlad the Impaler'ın hikayesine odaklanarak Dracula'nın ve vampir mitolojisinin köklerine iniyor.

DRACULA FATİH SULTAN MEHMET'E KARŞI

Filmde, Dracula'nın Fatih Sultan Mehmet'e karşı savaşması dikkat çekiyor. Dracula'yla Osmanlıların karşı karşıya geldiği filmde Fatih Sultan Mehmet'i Dominic Cooper canlandırıyor. "Bazen dünyanın başka bir kahramana ihtiyacı yoktur, bazen ihtiyacı olan şey bir canavardır" cümlesi ile başlayan filmde, Kont Dracula; vahşi, acımasız, kadın ve çocuk katili bir millet olarak gösterilen Türklere karşı savaşıyor.

Filmi izlemek için sinema salonlarına gidenler, Türkleri aşağılayan sahnelere ve İstanbul'un Fatihi, Fatih Sultan Mehmet'in Dracula tarafından öldürülmesine daha fazla dayanamadı ve filmi yuhaladı.

Haber : http://www.milliyet.com.tr/dracula-filmini-izleyenler-yuh-magazin-1952042/

2. ksk_lee_burak

ksk_lee_burak VİP Üye

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    parayı bastıran istediği gibi film çekiyor !

3. chaborz

chaborz VİP Üye

Ödül Puanları:
    218
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    Voyvoda Vlad Tepes, onun kardesi Guzel Radu ve Sultan Mehmetin aralarinda karmasik bir iliski var. gercegi asla ogrenemeyecegiz.

dunyadaki butun ordularin icinde vahsi, acimasiz, kadin ve cocuk katilleri vardir. bunun istisnasi yok. bizim gecmisimiz de temiz degil bizlere anlatildigi gibi.

fatih sultan mehmet hayranlari bir donemi arastirsinlar. fatihin yaptiklarini, ulemanin ve donemin onde gelenlerinin fatih hakkindaki goruslerini ve fatihin olumunun ardindan 2. bayezidin yaptiklarini, fatihin uygulamalarina karsi tutumunu, 2. bayezidin neden sofu lakabini aldigini, istanbulun fethi konusundaki hadisin aslinda kimi isaret ettigini... ben burda hicbirinden bahsetmicem merak eden arastirsin :)

igneyi kendimize batirdim simdi baskasina cuvaldiz degil mizrak batirsam az gelir. degil fatih en zalim en eli kanli musluman hukumdar bile dogusuyla batisiyla avrupanin vahsi monark ve derebeylerinin yaninda melek kalir.

Gandi ile roportaj yapan gazeteci: Bati medeniyeti hakkinda ne dusunuyorsunuz?
    Gandi: Olsa iyi olurdu...

ksk_lee_burak bunu beğendi.
  4. chaborz

chaborz VİP Üye

Ödül Puanları:
    218
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    bati hakkinda ne yazsak az olur heralde. eski romasindan kizilderili katliamina, eskimolara yapilan zulumden aborjinlere, atom bombasindan napalm bombalariyla diri diri yakilan vietnam koylulerine, avupanin gobeginde katledilen bosnalilardan 400 yildir kiyimdan gecirilen cecenlere... batili devletlerin zalimligini anlatmak icin her birine ciltlerce ansiklopedi yazmak gerek ama ben sadece su kitaptan su din adaminin sozlerini paylasmak istedim.

Fransızlar’ın millî destan (!) olarak kabul ettikleri “Chanson d’Antioche”den şu tüyler ürpertici satırları nakleder:

“Antakya önlerinde açlıktan şikâyet eden haçlılara, hıristiyan din adamı (!) Pierre I’Ermit şu tavsiyede bulunur: ‘Açlığınızın sebebi korkaklığınızdır. Türk cesedlerini toplayın! Tuzlayarak pişirilirse daha lezzetli olur!..” Bunun üzerine haçlılar onun dediğini yaptılar.” (Funck Brentano, “Les Croisades”, Paris 1934, s. 24.)

simdi ben fatihi de osmanliyi da sonuna kadar elestiririm. ama bu kadar karanlik tarihi olan adam kalkip da muslumanlara vahsi diyorsa yuzune tukururum.

bazen ihtiyacı olan şey bir canavardır cumlesini ben de adolf hitler icin kursam onlardan cok daha hakli olurdum ama biz onlara benzemeyelim.

kim olursa olsun mazlumun yaninda kim olursa olsun zalime karsi olalim..

ksk_lee_burak bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş