TÜRKSAM, Yetiştirilmek Üzere Uluslararası İlişkiler Uzman Adayı Alacak

Katılım
22 Kas 2013
Mesajlar
40
Beğeniler
12
#1
Ankara merkezli düşünce kuruluşu (Think Tank) TÜRKSAM merkez ofisinde istihdam edilmek üzere “Uluslararası İlişkiler Uzmanı” adayları arıyor.Türkiye ve yurt dışındaki üniversitelerde aşağıda belirtilen Doktora ve Yüksek Lisans mezunu veya Tez aşamasındaki öğrencilerden tam veya yarı zamanlı çalışabilecek Uluslararası İlişkiler Uzman Adayları alınacaktır.
Başvuran adayların üniversitelerin;

Uluslararası İlişkiler
Siyaset Bilimi
Kamu Yönetimi
Güvenlik Bilimleri, İstatistik,
Gazetecilik, İletişim, Sosyoloji, Bilişim Teknolojileri, Filoloji

Bu bölüm mezunlarına öncelik verilecek olan kabul sürecinde, diğer bölüm mezunlarının başvuruları da dikkate alınacaktır.

İlgililerin TÜRKSAM İş Talep Formu’nu eksiksiz bir biçimde resim eklenerek CV@turksam.org adresine göndermeleri gerekmektedir.

Adayların çeşitli konularda raporlar hazırlama, makale yazma, araştırma yapma, makale ve raporların editasyonunu yapma, sosyal ağları yönetme, proje hazırlama, asistanlık yapma konularında yetişmiş ve/veya öğrenmeye açık ve ilgili olmaları gerekmektedir. Uluslararası İlişkiler Uzman Adayları başta Orta Doğu olmak üzere çeşitli bölgelerde uzmanlaşmak üzere yetiştirilecektir.

Adayların çok iyi derecede İngilizce (İngilizceye ilaveten diğer diller tercih sebebi olacaktır) bilmesi gerekmektedir. Adayların varsa akademik makale ve çalışmalarını da gönderilmesi önerilir.

Eksik doldurulan ve fotoğrafsız başvurular dikkate alınmayacaktır.
 
Üst