Ümitsizlere bir ümit kapısı Gümrük

Konu, 'Gümrük ve Ticaret Bakanlığı' kısmında anılcan tarafından paylaşıldı.

1. anılcan

anılcan Admin Yetkili Kişi

Ödül Puanları:
    148
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    için Yeni ilan ne zaman gelir? tahminler veya önceki yıllardan tecrübe edenler çaresizliğime kulak verin

2. pinklover

pinklover VİP Üye

Ödül Puanları:
    218
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Maliye
    Muhtemelen sonbahar gibi olur hocam

3. anılcan

Ödül Puanları:
    148
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    hayatımızı beklemede modundan ne zaman çıkarcaz acaba.

4. pinklover

pinklover VİP Üye

Ödül Puanları:
    218
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Maliye
    İnşallah az kaldı gümrük çıkacaktır tekrar alıma mülakata iyi hazırlanın nasipse zaten olur :hhhhhh:

hunter1154 bunu beğendi.
  5. BeyazıT

BeyazıT Spor Genel Müdürlüğü

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Akdeniz Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    bu gümrük aliminda yedek aday olarak diyorum ki tahmini yedek kuralari eylül 15-20 gibi cekilecek. Sonra yeni ilan cikar ekim 15-kasim 1 arasi mülakatlar olur tercihlerden once de aciklanir :)

6. zafer Balmumcu

zafer Balmumcu İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Adnan Menderes Ünv..
    Bölüm:
    Maliye
    Hevesini kırmak istemem ama iyi çalışıncaya kadar referans bul kendine,mülakata girmeden önce limana yolum düşmüştü bir iş için ,orada muhafaza memuruyla konuşma fırsatım olmuştu o da bana aynı cümleyi kurdu, abi puanım iyi mülakatada iyi hazırlandım dedim, memur bey bana dönüp; 'referans bul ders çalışmadan bir şey çıkmaz' demişti... bende ciddiye almadım pek hak edenler nasılsa girer dedim ve gerçekten iyi hazırlandım mülakata ama olmadı... :) şimdi o memurun söyledikleri geldi aklıma ne garip bir durum şimdi 79-80 puanlı arkadaşlar (hakedenler hariç,o da nasıl oluyorsa anlamıyorum adam 87 puan almış eleniyor 79 puanlı mülakatı geçiyor,bence torpili olmamış olsa bile haksızlık) atama heyecanıyla bekliyorlar,bizde atana bilecek miyiz,kasımda kadro sayısı artacak mı derdine düşmüşüz şimdi biri çıksın bana haktan,hukuktan,adaletten bahsetsin... şu mübarek günlerde oruç ağızla hala hazmedemiyorum bu haksızlığı... gerçi tavşan dağa küsmüş,dağın haberi yok hesabı elden ne gelir ki yine mülakat olacak yine torpil dönecek...

7. pinklover

pinklover VİP Üye

Ödül Puanları:
    218
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Maliye
    Çok şükür referansa ihtiyaç duymadan geçtim ben mülakatı hocam kura bekliyorum..Torpille bir yerlere gelmektense işsiz kalmayı tercih ederim zira bir ömür başka insanların hakkıyla yaşamak ağır bir duygu ;)
    Elbet torpil bularak yerleşenlerde vardır ancak bu gümrük mülakatı bana hak edenlerinde yerleşebileceğini gösterdi Allah herkesin gönlüne göre versin.

beren27, küheylan, chocolate ve 7 kişi daha bunu beğendi.
  8. anılcan

Ödül Puanları:
    148
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    pinklover 'i davranışından ve düşüncelerinden ötürü alkışlıyoruz fakat diğer arkadaşta herşey tozpembe degil adam ayarlayın bu ülkede işler böyle dönüyor demek istemiş onuda bu sebepten alkışlıyoruz. bu yazıyı okuyan herkesi sabrettiği için alkışlıyorum. benim balatalar yandı artık beklemekten beni alkışlamayın kadersizim ben

gunay ozturk, didem ve biibf bunu beğendi.
  9. BeyazıT

BeyazıT Spor Genel Müdürlüğü

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Akdeniz Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Valla hocam ben başvurup başvurmama konusunda kararsızdım A grubundan onlarca mülakata kalmış,elenmiş bir arkadaşıma sordum dedi ki referansın yoksa zor ama deneyim olur kanka başvur gir dedi. Kendisi de torpili yok diye hep elendiğini düşünüyordu. Ben gittim girdim mülakata asil olarak kazanamadım yedek olarak kazandım 3. sıradayım ama işin ilginç tarafı torpil yoksa zor beni görüyorsun sürekli eleniyorum diyen arkadaşım o cümlesinden 20 gün sonra göç uzman yardımcılığını kazandı başladı göreve ilk maaşını bile almış :) Yani mülakatsız olmaz dedikleri şehir efsanesi. Tabi ki kaymakamlık,hakimlik,savcı ve buna benzer mevkisi iyi ve sayı olarak az alınan kadrolarda torpil vardır ama. Böyle 1000 kişilik gümrük 2000 kişilik guy,göç,vmy gibi alımlarda torpilsiz de kazanabilirsiniz.

küheylan, ali20, S.R ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  10. forum hesabım

forum hesabım aslında ben yokum

Ödül Puanları:
    168
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İktisat
    herkesi ayrı ayrı alkışlayacak mıyız :ytrya: ama yoruluruz

anılcan ve cenk coban bunu beğendi.
  11. zafer Balmumcu

zafer Balmumcu İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Adnan Menderes Ünv..
    Bölüm:
    Maliye
    İnanıyorum illaki torpilsiz giren vardır ama ben ve benim gibi hatasız mülakat geçirip puanı iyi olan arkadaşlar kazanamadı benim hazmedemediğim nokta bu yoksa hakkıyla giren arkadaşları canı gönülden kutlarım.

enaz90, beyhan soylu ve pinklover bunu beğendi.
  12. yıldız

yıldız İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Karadeniz Teknik Ünv.
    Bölüm:
    Maliye
    Kimse iki günlük dünya uğruna torpil için adam ayarlayıp kul hakkına girmesin.bu dünyadan herkes göçecek birgün en azından vicdanı rahat gecirsin ömrünün geri kalanını herkes rızkını bi yerden bulur.

albatros konşimento bunu beğendi.
  13. betimlemeツ

betimlemeツ şimdi o değil de! Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    988
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    Şu tercihler aciklansada bende gümrük için çalışmaya başlasam anlamadığım alan sormaları alan sormasalar b sorsalar ya. Bir diğer nokta muayenede alan soruları baskindi muhafaza ve g memur da öyle il tic ve rapta daha çok kültür tarih hatta cog harita bilgisi falan. Lan ben o 87yi iktisattan alsam burda işim ne diyecektim de neyse ama ikinci mülakata soracam az biraz ters gitsin işler ben işimi öğrenip yaparim en.iyi şekilde bana bunlar gerekiyorsa bunları da öğrenirim amaciniz ne derim diyecem de!

işletmeci00, Ozy ve S.R bunu beğendi.
  14. mekanuma

mekanuma Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Diğer
    Yani arkadaşlar yapmayın Allah aşkına. İnsan ilk önce kendisine karşı dürüst olmalı. İnsanların eylemleri ile söylemleri tutmalı. Torpillilere saydıran ben asla torpille gitmem diyen arkadaşlar önünüze böyle bir imkan çıkarsa değerlendireceksiniz. Bunu çok iyi biliyoruz değil mi. evet siz de biliyorsunuz bunu. Geçtiğimiz senelerde torpilsiz atandım diye lanet olsun torpile diye ortalıkta gezen bir tanıdğım atanmadan önce torpil bulduğunu öğrendim :)
    Gümrük mülakat listesinde alım çıkınca o kadar çok torpil lafı döndü ki babama gittim dedim baba bak bu kuruma torpilsiz girilmiyomuş bi şeyler bulabilir miyiz tanıdığın üst makamlara ulaşabilecek tanıdıkların var mı diye sordum. Nerden olcak oğlum sen bilmiyon sanki olmadığnı dedim. Olmazsa olmaz nasibin neyse o olur dedi. Torpil olmadan gittim. atandım da şimdi kura sonuçlarını bekliyorum. Torpilsiz olmaz diye bir şey yok arkadaşlar. Kendimden biliyorum. Ve burada sırf torpil bulamadığı için saydıran arkadaşlara da diyecek bi şey bulamıyorum. Bence biraz dürüst olunmalı. Direk üst makamlara ulaşabilecek bi tanıdığı olan herkes bunu değerlendiriyor. Ben şansımı denedim torpil bulabilecekmiyim diye. yok. Nasibimmiş torpilsiz de atandım. Referans bulabilseydim de onu da değerlendirirdim. Değerlendirmezdim diyen adamların cebinde makul derecede paralı var demektir ki buna gerek duymuyorlar. Açık yüreklilikle konuşmak gerek ;)

küheylan, gunay ozturk ve didem bunu beğendi.
  15. ali20

ali20 Misafir

2014ten beri kac kişi mülakatla ya da acıktan alımla atandı ? 5bin diyelim ... bu 5binin hepsimi torpilli ? her alımda her atamada torpil kelimesini görmekten sıkıldım şahsen.ümitvar olmak gerek biraz dua etmek gerek ...

Ozge S ve küheylan bunu beğendi.
  16. pinklover

pinklover VİP Üye

Ödül Puanları:
    218
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Maliye
    Yukarıdaki mesajımda torpile değindiğim için bu mesajızınıza cevap verme gereği hissettim.
    Bir kere herkesi aynı kategoriye sokamazsınız zira bu hayatta her şey iş,para,mevki değildir asla önemsizdir bunlar demiyorum fakat kul hakkı denen bir şey var ve bunu gözeten de bir çok insan var.Ve ben gayet açık yüreklilikle yukarıdaki cümlemi yineliyorum torpille bir işe girmektense işsiz kalmayı tercih ederim.İyi forumlar...

ahmet toprak, aydaa ve S.R bunu beğendi.
  17. S.R

S.R VİP Üye

Ödül Puanları:
    148
    kesinlikle katılıyorum. sınavla alakalı sorsunlar mülakatta. sonuçta ben oraya tarih-coğrafya bilgimle gelmişim sen bana kalkıp hukuk iktisat soruyosun. bu devletin işlerine akıl sır ermiyor valla.

Ozge S bunu beğendi.
  18. mekanuma

mekanuma Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Diğer
    Dostum her şey torpil demek değil gerçekten bunu yaşamış biri olarak söylüyorum. Açıktan alımda atanmak için torpil şart diye bi şey yok. Kendine güven mülakatlar esnasında.. Gerisi önemli değil. Ümidin asla kırılmasın. Torpilsiz de bal gibi oluyor valla. Rhat ol dostum

Ozge S ve ali20 bunu beğendi.
  19. mekanuma

mekanuma Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Diğer
    ben açık yüreklilikle eğer böyle bir imkanım olsaydı değerlendireceğimi söyledim. puanım 87+... 88e yakın bir puan ile referans bulup da girseydim hak yemiş mi oluyordum 84 puanlı torpilsiz bir kişi atanamadığı için.
    Ortada bir gerçeklik var. Ben yineliyorum torpilim olsaydı değerlendirirdim eminim ki bu mülakatlara girenlerin %95 i bunu değerlendirirdi.

20. mekanuma

mekanuma Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Diğer
    Ya sanki torpili savunuyormuşum gibi oldu yanlış anlaşılmasın. Torpili asla savunmuyorum. Ben günümüzdeki bir gerçeklikten bahsediyorum. Mülakatlara girmeden önce ''birçoğumuz'' acaba bi tanıdık bulabilirmiyim diye düşündü. Aksini iddia eden varsa tamam ben susuyorum ;)

radiation bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş