Üniversite Memurluğu

asas7979

Site Müdavimi
Forumda böyle bir konu bulamadım eksik belliki.
Üniversite memurluğuyla ilgili internette de fazla bilgi yok, çalışan bilen arkadaşlar bilgilendirirse ne iyi olur..

SORULAR:

1-Üniversitelerin hepsinde şartlar aynı mı? Yoksa hepsi farklı farklı mı? (özerk olduklarından)

2-Kaç türlü pozisyon var? Maaşları nasıl?

3-çalışma koşulları nasıldır? (saatleri ,tatilleri, yazın ki durum(yazın da çalışılıyor mu?),iş yükü vs. )

4-Çalışan arkadaşların söylemek istediği dikkat çekilebilecek başka şeyler var mı?

sinoplu

Güzel düşün güzel yaşa
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Kamu Yönetimi
Forumda böyle bir konu bulamadım eksik belliki.
Üniversite memurluğuyla ilgili internette de fazla bilgi yok, çalışan bilen arkadaşlar bilgilendirirse ne iyi olur..

SORULAR:

1-Üniversitelerin hepsinde şartlar aynı mı? Yoksa hepsi farklı farklı mı? (özerk olduklarından)

2-Kaç türlü pozisyon var? Maaşları nasıl?

3-çalışma koşulları nasıldır? (saatleri ,tatilleri, yazın ki durum(yazın da çalışılıyor mu?),iş yükü vs. )

4-Çalışan arkadaşların söylemek istediği dikkat çekilebilecek başka şeyler var mı?
2.soru memur kadrosu tek maaş 1900-2000 civarı
3.soru çalışma koşulları rahattır normal 8-17 mesai olur haftasonu tatildir yazın tabii ki çalışma olur öğretmen değilsin nihayetinde hem milli eğitimde memurlar da çalışır zaten yani memur hep çalışır iş yükü fazla olmaz
Bildiklerim bunlar

1985

Firedi'nin Kabusu
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
1)hayır.

2) çeşitli birimlere veznedar,muhasebeci, vhki, bilgisayar işletmeni veya memur olarak verilebilirsin.

3) en düşük lisans mezunu 657 maaşı neyse hemen hemen onu alırsın.

4)Yazın da çalışırsın, 657li memurun izni neyse o kadar izinlisin.

incir reçelim

Forbidden Zone
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
1)hayır.

2) çeşitli birimlere veznedar,muhasebeci, vhki, bilgisayar işletmeni veya memur olarak verilebilirsin.

3) en düşük lisans mezunu 657 maaşı neyse hemen hemen onu alırsın.

4)Yazın da çalışırsın, 657li memurun izni neyse o kadar izinlisin.
ayrınlı şekilde yazılmış aradığın cevaplar :)

birim olarakta fakülte sekreterliklerinde, rektörlük birimlerinde, ve öğrenci işlerinde çalışırsın.

asas7979

Site Müdavimi
Cevaplar için teşekkürler ama başlık burda kapanmasın.

incir reçelim(fakülte sekreterliklerinde, rektörlük birimlerinde, ve öğrenci işlerinde çalışırsın. )demişsin, bu pozisyonlardan en avantajlısı hangisi ve seçim bize mi ait?

Çalışan arkadaşlar da bilgilerini paylaşsın lütfen.

Tayin olamama dışında başka bir eksisi var mıdır?

Neden sürekli kötüleniyor?

san marinolu forvet

VİP Üye
Kadrolu Üye
Cevaplar için teşekkürler ama başlık burda kapanmasın.

incir reçelim(fakülte sekreterliklerinde, rektörlük birimlerinde, ve öğrenci işlerinde çalışırsın. )demişsin, bu pozisyonlardan en avantajlısı hangisi ve seçim bize mi ait?

Çalışan arkadaşlar da bilgilerini paylaşsın lütfen.

Tayin olamama dışında başka bir eksisi var mıdır?

Neden sürekli kötüleniyor?
ben öğrenciyken okulda çalıştım part-time üniversite memurlarıyla.sabahtan akşama kadar hiç bi iş yapmazlar.öğrenciyle hiç ilgisi olmayan bir yerde çalıştım.benim çalıştığım yerde sadece ayın sonlarında çok sıkışırlardı.kdv beyannamesi vs.. falan işleri olurdu.onun dışında çay içerler,facebookta gezinirler.benim en çok zoruma giden şey en çok işi benim yapmama rağmen en az parayı benim almam(aylık 220tl falan) ve ordaki şefin sen fazla çalışmıyormuşsun demesi olmuştu.tarihi geçmiş evrakları çuvallara doldurup taşıtmışlardı.orada ne hakkım varsa haram olsun.üni. memurluğu benim için bu!

bende memurların hıc yoruldgunu gormedım hocam,hele kutuphanedekıler yatıs :))
ben öğrenciyken okulda çalıştım part-time üniversite memurlarıyla.sabahtan akşama kadar hiç bi iş yapmazlar.öğrenciyle hiç ilgisi olmayan bir yerde çalıştım.benim çalıştığım yerde sadece ayın sonlarında çok sıkışırlardı.kdv beyannamesi vs.. falan işleri olurdu.onun dışında çay içerler,facebookta gezinirler.benim en çok zoruma giden şey en çok işi benim yapmama rağmen en az parayı benim almam(aylık 220tl falan) ve ordaki şefin sen fazla çalışmıyormuşsun demesi olmuştu.tarihi geçmiş evrakları çuvallara doldurup taşıtmışlardı.orada ne hakkım varsa haram olsun.üni. memurluğu benim için bu!

incir reçelim

Forbidden Zone
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Nerde çalışacağınıza kurumunuz karar verir. kalkıp sizi bir myo nun öğrenci işlerine de verebilirler, rektörlük birimlerine de verebilirler o artık şansınıza. Üniversitede rektörlük birimleri bence daha iyi olur zira fakültelerde hocaların kahrını çekmek zordur, akademisyenlerin egosu kimsede yok.

üniversitelerde idari kadroda çalışanlar dönerden pay alamaz sadece sağlıkçılar için geçerli o durum.

Üniversiteler iş yoğunluğu açısından rahattır. tayin zordur. birde dedikodu buldur :) bizim insanımız işi olmayınca dedikodu yapmayı sever.

İlk atama iyi bir yer olmazsa ünv yazıp a'ya çalışmayı düşünüyorum, ankara olabilir mesela. Arkadaşlar gasp falan diyecek de işsizlikten gına geldi, haziran'ı hiç bekleyesim yok. Burda iü'de tanıdığım var, hakkaten rahatlarmış.

Yelken

Admin
Yönetici
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
İktisat
İlk atama iyi bir yer olmazsa ünv yazıp a'ya çalışmayı düşünüyorum, ankara olabilir mesela. Arkadaşlar gasp falan diyecek de işsizlikten gına geldi, haziran'ı hiç bekleyesim yok. Burda iü'de tanıdığım var, hakkaten rahatlarmış.
buna hak gaspı denmez hakkınızdır! sonucta sadece bır kez kullanacaksınız aldıgınız puanı ve daha sonra yenıden hazırlanıp sınava gıreceksınız kazanıp kazanamayacagınız mechul! yanı ıcınız rahat olsun burda gasp yok umarım gonlunuze gore bır yere yerlesırsınız.

asas7979

Site Müdavimi
Diyelim ki atandık üniversiteye,

Üniversite yerimizi kafasına göre değiştirir mi?

Yani, ev tuttuk ,yerleştik 1 sene sonra bizi başka bir MYO' ya verip mağdur eder mi?

Bunlar önemli, çünkü uzun yıllar çalışmayı düşünüyorum(15 yıl gibi)

incir reçelim

Forbidden Zone
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Diyelim ki atandık üniversiteye,

Üniversite yerimizi kafasına göre değiştirir mi?

Yani, ev tuttuk ,yerleştik 1 sene sonra bizi başka bir MYO' ya verip mağdur eder mi?

Bunlar önemli, çünkü uzun yıllar çalışmayı düşünüyorum(15 yıl gibi)
:) onu kim bilebilir ki. kimse bilemez onu. soruşturma yemedğin sürece birşey olmaz.

asas7979

Site Müdavimi
:) onu kim bilebilir ki. kimse bilemez onu. soruşturma yemedğin sürece birşey olmaz.
Üniversite memurluğuna merkezi atama ile yerleşirsek garanti iş değil midir? (soruşturma kısmı kafamı bulandırdı)

Cevaplar önemli ona göre yön çizeceğim.Yaşım dolayısıyla başka sınava girmeyi düşünmüyorum, eğer Üniversite olursa , emeğim boşa gitmesin, önemli, 15 sene emekliliğe kadar çalışacağım...