Üniversiteni Anlat Tercih Edecekler Faydalansın

Konu, 'İİBF Üniversite Toplulukları' kısmında Mustor tarafından paylaşıldı.

1. Mustor

Mustor SMMM/PTT Yetkili Kişi Bölüm Yöneticisi

Ödül Puanları:
    588
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Sakarya Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Arkadaşlar yeni konsept sadece kpss üzerine olmaması geniş kitlelere yayılmak daha faydalı olacaktır... yani bu siteye iibf seçecek kardeşimizde gelsin hali hazırda kurumlarda çalışan üst süzey iibfli bürokratta gelsin iibflilerin kapısı olsun...

Bu açıdan tercih yapacak arkadaşlar için üniversiteni ve fakültenin durumunu anlatan bir başlık açabilirsiniz buara üniverstenin ve fakültenin eğitim seviyesini sosyal ortamını ilin imkanlarını kira ücretlerini yurt durumunu vs paylaşabilirsiniz:

bölüm: http://www.iibfliler.net/forum/iibf-fakulteleri.99/

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 15 Mart 2015
    CANER bunu beğendi.
  2. Kafkaslı

Kafkaslı Üyeliği İptal Edildi

Ödül Puanları:
    938
  3. cenk coban

cenk coban VİP Üye

Ödül Puanları:
    318
    var mı mku yada mersın unıversıtesı mezun olan?

4. uludagkamu

uludagkamu Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    278
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Uludağ Ünv.
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    Uludağ Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunuyum. Kamu Yönetimi bazında gayet iyi hocalar vardir. Genel olarak pek takik hocalara rastlamadim bunu da belirteyim. Derslerimiz siyaset ve hukuk agirlikliydi. Çok eğlenceli, güzel bir bölümdür fakat sadece genel kültürünüz artar. Bu yüzden Kpss A grubu düşünen arkadaşlara kamu yönetimini tavsiye etmiyorum. Merak ederseniz özelden diğer bölümlerle ilgili de bilgi verebilirim. Çoğu üniversite de olduğu gibi Uludağ Üniversitesi'nde de iibf üvey evlattir. Özellikle akademisyenlik kadrolari iibfye cok az verilir.

Ana kampüsün yaninda eskiden bir köy olan 30-40bin civari öğrencinin yaşadığı Görükle Yerleşkesi vardir. Öğrencilerin büyük bir kismi Görükle'de yaşar. Küçük olmasına rağmen gayet hareketli bir yerdir. Bursa merkeze gitmeye pek gerek kalmaz. Biz mezun olduktan sonra daha da hareketlenmiş yeni mekanlar açılmış duyduğum kadarıyla, her hafta ünlü şarkıcılar geliyormuş. İşin magazin kısmını geçelim:).

Aklima gelenler, gözlemlerim bunlar. Ankara ve istanbul'dan sonra en cok tercih edilen iibf diye biliyorum, yanlisim varsa düzeltin. Ben burada okuduğum için pişman olmadım lakin tercih edin pişman olmazsınız da diyemiyorum.

5. izmirli

izmirli İyi Bilinen Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    28
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İktisat
    Celal Bayar Üniversitesini anlatayım ben de İİBF Manisa'nın hemen girişindeki uncubozköy kampüsünde yer alır. tıp fakültesi ve hastahanesiyle yanyanadır. manisa izmire yakın olduğu için üniversiteyi genellikle izmirli öğrenciler tercih etmektedir. bu sebeple izmirli öğrenciler genellikle öğrenci servisleriyle okula gelir. diğer fakültelerin çoğu muradiye kampüsündedir(Allah'ın unuttuğu bir yer-en azından 4-5 sene evvel öyleydi) ben orada okumaya başladığımdan beridir iibfinin muradiye kampüsüne taşınacağı uncubozöydeki binaların da sağlık yüksekokuluna devredileceği söylentileri var ama aradan 10 yıl geçti hala birşey yok. küçük şehirde olayım bir ayağım izmir gibi büyükşehirde olsun diyorsanız tavsiye edebileceğim bir üniversite. çünkü özellikle okul zamanı beş dakikada bir otobüs kalkıyor manisadan izmire (şunu da eklemek lazım küçük dediysek izmire göre küçük bir şehir manisa. yoksa manisa son yıllarda bayağı bir gelişti ve büyüdü)

çekocu35 ve Mustor bunu beğendi.
  6. lookatsky

lookatsky VİP Üye

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Selçuk Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Selçuk iibf Türkiye'nin ya da dünyanın ( yanlış olmasın) en büyük kampüslerin birinin içinde .hocaları çok iyidir özelde de belli kariyeri olan hocalardır (genel olarak işletme bölümü için ama diğerleri de benzerdir).derse giren Prof sayısı fazladır. nerdeyse tüm fakülteleri yanyana içinde tramvay hattı bulunur kampüsünde .kampüs merkeze uzaktır biraz ama kentleşme kampüse kadar var tramvay dolmuş otobüs vs ile merkeze bağlı hemen kampüs yanında nerdeyse ilçe büyüklüğünde çoğunluğu öğrenci olan semt vardır.ankaraya Eskişehir'e İstanbul'a(şimdilik Anadolu yakası) hızlı tren var.konya il olaraksa beklentilerinize göre cevap verebiliyor .

7. vera

vera Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    278
    akdeniz universitesinde kamu okudum ben de akdeniz universitesi genis bi kampuse sahip kampus icinden gecen dolmuslar ve otobusler var ayrica ucretsiz ringler de mevcut kyk kampusun icinde yari ozel kyk kampus disinda ama o da uzak degil zaten ev tutmak isteyenler de kampusun dort tarafi evlerle cevrili sec begen al ama orada da ogrenciye ev vermek istemeyenler hatta evde kalinacak kisi sayisina gore fiyati arttirmak isteyenler oluyor :D bence okunacak bi universite yazin herkes terliklerle gelir derslere yazi aman aman sicak ama sicagi severseniz gidin gorun pisman olmazsiniz kışı cok soguk gecmez ama acaip bi yagmuru ve ruzgari var hatta bi keresinde ruzgardan bizim yurdun pencereleri kirildi ve catisi uctu

Hicran P. bunu beğendi.
  8. İİBF

İİBF Admin Yetkili Kişi Bölüm Yöneticisi

Ödül Puanları:
    418
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    ÇEKO
    @lookatsky @vera konu sahibinin dediği iibf fakülteleri bölümünde yazsanız daha kolay bulunabilir :)

vera bunu beğendi.
  9. lizgeviyal

lizgeviyal VİP Üye

Ödül Puanları:
    63
    biri de çıkıp aöf yi anlatsın koltuk kanepe duvar köşeleri arasında giriş çıkış yaptım desin bunu dememin amacı örgün aöf ayrımı yapmak bu konuda ayrımcıyım kimse kusura bakmasın örgün adamın verdiği emeği maddi manevi kayıpları aöfliler pek algılayamıyorlar çünkü

izmirli, Mustor ve biibf bunu beğendi.
  10. izmirli

izmirli İyi Bilinen Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    28
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İktisat
    celal bayarda iktisat aöf'de işletme okudum. ikisi arasındaki farkı merak eden varsa mesaj atabilir gayet detaylı bir şekilde anlatılır :)

11. betimlemeツ

betimlemeツ şimdi o değil de! Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    988
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    İktisat okumayin Tokatta iktisat hiç okumayin

"Betimleme tapatalktan bildiriyor."

12. biibf

biibf VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    148
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Balıkesir Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    İşletme de okumayin. Hatta kamu, maliye,uai, ekonometri falan hicbirini okumayin. Balikesir de okumayin. Bu bolumleri bogazici de falan okuyacaksaniz okuyun.

aslii ve iibf kadro bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş