Uşak Üniversitesi Rektörü FETÖ'den tutuklandı!

Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Adnan Menderes Ünv..
Bölüm
Diğer
Uşak'ta FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınan, aralarında Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik'in de bulunduğu 4 kişi tutuklandı.

"Fetullahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanması"na yönelik sürdürülen soruşturma kapsamında Uşak İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube ekiplerince gözaltına alınan 9 şüpheli, emniyetteki ifade süreçlerinin tamamlanmasının ardından, sağlık kontrolünden geçirilip adliyeye sevk edilerek hâkim karşısına çıkarıldı.

Uşak Üniversitesi Rektörü Sait Çelik, Rektör'ün makam şoförü Oğuz Ceylan, eski bir dernek başkanı Muhammet Kaya ve yurt çalışanı Mustafa Çınaroğlu olmak üzere toplam 4 kişi, mahkeme tarafından "terör örgütüne üye olmak ve yardım etmek suçlarından" tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Biri adli kontrol şartı ile olmak üzere 5 kişi de mahkeme tarafından serbest bırakıldı.

15 Temmuz Darbe Girişimi'nin ardından Uşak Cumhuriyet Başsavcılığınca "Fetullahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanması"na yönelik sürdürülen soruşturma kapsamında Uşak İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube ekipleri, Uşak Üniversitesi yönetim ve çalışanlarına yönelik operasyon düzenlemişti.

Operasyonda, aralarında Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik ile doçent ve yardımcı doçentlerin de bulunduğu toplam 9 kişi gözaltına alınmıştı.

kampushaber