Veda Zamanı... Eyvallah.!

Tarsuslu

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
Veda zamanı geldi. Son postumu atıp aranızdan ayrılıyorum.

Öncelikle HAKKIYLA, ALNININ TERİYLE kazanan arkadaşları can-ı gönülden tebrik ediyorum. Allah yolunuzu açık etsin.

8 senedir KPSS için uğraşıyorum. Allah da biliyor ya, kendim için en çok istediğim şeylerden biri memur olmaktı. KAZANDIM sevincini doyasıya yaşamaktı. Ne yazık ki olmadı. Bu süreçte yaşadıklarımı anlatıp içimi dökmek istiyorum. Şimdiden özür dilerim başınızı ağrıttığım için. Son cümlelerimi yazıp kenara çekileceğim zaten.

Gelelim bana:
2008 KPSS'ye Önlisans düzeyinde girdim. 81.146 puan çektim. O zamanlar şimdiki kadar bilinçli değildim. Pek bir şey bilmiyordum KPSS hakkında ve bunun kurbanı oldum. O puanla açıkta kaldım, merkezi atmada bile gitme şansım varken.

2010 KPSS'yi askere gideceğim için es geçtim. Arkadaşlarımdan ve çevremden sınava girmem yönünde çok telkin aldım; fakat dinlemedim hiçbirini. Askerlikten başka bir şey düşünmüyordum çünkü.

Askerden geldim, dershaneye yazıldım ve 2012 KPSS'ye girdim. Yeteri kadar çalışamadığım için kendi hatalarımın da etkisiyle 75 puan çekebildim. O puanla merkezide atanmak mümkün değildi elbette. Bugün olmadığı gibi o dönemlerde de torpilim yoktu ve açıktan alımlarda da boşa kürek çektim ve nitekim atanamadım.

Son şansım olan 2014 KPSS'ye hazırlanmaya karar verdim. Bu defa dershaneye yazılmadım, evde kendi imkanlarımla hazırlanmaya karar verdim ve bu zorlu süreç sonucunda 81.90 puan çektim. İİBF'ye verilecek kadroların azalacağını bilmeden kesin atanırım modundaydım bir süre. Sonrasında 2014'ün laneti neticesinde devede kulak misali verilen kadroları görünce merkezi atamada atanamayacağımı anladım. Bu yüzden açıktan alımlara yoğunlaşmaya karar verdim.

İlk mülakatım, 2014 Ekim'inde girdiğim KYK mülakatı oldu. Hani şu yılbaşı gecesi açıkladıkları malum mülakat. Olmadı tabii. Konya'yı görmüş olduk sadece. Bir de o zamanlar sitemize üye oldum ve burada birçok kader arkadaşımı tanımış oldum. Mülakatın en büyük artısı da bu oldu benim için.

Daha sonra başka alımlar olur mu umuduyla kamu sitelerini takip etmeye devam ettim. 2 ay öncesine kadar bekledim ve nihayet kısmetimin açılmış olduğunu düşünerek 3 mülakata birden katılmaya hak kazandım.

İlk mülakatım, Ankara'da Karabük için katıldığım KYK mülakatı oldu. Mülakat için Ankara'ya gittiğim gün bardaktan boşalırcasına yağan yağmurla sırılsıklam oldum. Allah'ın rahmeti, vardır bunda da bir hayır diye düşündüm. Sabah saat 9'da mülakat yerine gittim. Sıramın öğleden sonra geleceğini söylediler ve tekrar arkadaşımın evine gittim. Saat 14.00 gibi gittiğim mülakat salonunda bu kez 23.00 sularına kadar bekledim ve nihayet sıra geldi. Mülakat geç tamamlanınca biletini önceden aldığım gece 00.00'daki otobüse zor bela yetiştim. Yine de yüzüm gülüyordu, çünkü mülakatım kötü geçmemişti. Umutluydum ve olacağına inanıyordum. Dün gece 1,5 aylık beklemenin sonunda lutfedip açıkladılar sonucu ve bir BAŞARISIZ yazısını daha tokat gibi çarptılar suratıma. Kısaca, bu da olmadı.

2. mülakatım İKM oldu. Mülakat günü otobüse yetişmek için sabahın 4.30'unda uyandım ve otogara kadar yürüdüm. Otobüse atlayıp yola düştüm. Tam saatinde mülakat yerinde hazırdım ve beni ilk sıradan içeri aldılar. Bu, önceki mülakata göre biraz olumsuzdu. Nitekim 2 gün içerisinde açıkladılar sonucu ve bir olumsuz yazısıyla daha karşı karşıya kaldım. Yine de KYK ve daha sonra gireceğim PTT mülakatlarını düşünerek umudumu yitirmedim.

3. ve son mülakatım, PTT idi. Mülakat için Tarsus'tan kalkıp İstanbul'a gittim. Mülakat yerini bulana kadar 500 tane adama soru sordum adresi biliyor musunuz diye. Hatta aceleden ayakkabının da azizliğine uğrayıp yere kapaklandım. Neyse ki, mülakata gireceğim binayı zaman geçmeden bulabildim ve binaya girdikten kısa bir süre sonra kurulun karşısına çıktım. O kadar emeğin, telaşın, duaların sonucunda maalesef PTT de olmadı.

Sözün özü, binbir masrafa girerek katıldığım tüm sınavlarda karavana çektim. Bir de bunun üzerine 10 gün önce işimden de oldum ve şu an tamamen işsizim.

Aslında buraya yazdıklarım, atanan atanmayan çoğumuzun ortak dertleridir. Hepimiz bu yollardan geçtik ve aramızda o yollardan geçmeye devam edecek olanlar da hala var. Dileğim, hak eden herkes emeklerinin karşılığını er ya da geç alır ve muvaffak olur inşallah.

Çok uzun bir yazı oldu, kusura bakmayın.Kırdığım, üzdüğüm kişiler olduysa onlardan da özür dilerim. Mübarek Kadir Gecesi'nde hepiniz haklarınızı helal edin. Allah'a emanet olun!

EYVALLAH!

beren27

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İşletme
Gitme kardeş yaaa Allah bir kapıyı kapatır diğerini açar,gümrük mülakatına kalamayınca ben de senin gibi düşünmüştüm,üstelik 2016 kpss ye bile girmemiştim.umudumun bittiği anda ptt oldu çok şükür senin de kısmetin inşallah bi yerlerde seni bekliyordur, gün doğmadan neler doğar...

bahtsız bedevi

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Diğer
Yıprandık çok yorgun hissediyorum kendimi artık mücadele edecek dermanım da yok dün gece ruhen çok yaslandigimi hissettim aglamaktan gozlerim sisti kocaman bir bosluk hissediyorum nasıl geçer ne zaman düzelirim yada duzelebilirmiyim bilmiyorum allah yardımcımız olsun allah buyuk deyip bir iç çekiyorum. .

emrepl

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
arkadaşlar ne olursa olsun ideallerinizden vazgeçmeyin, insanı diri tutan şey idealleri ve hayalleridir.

en son ptt olmadıktan sonra bende moralmen alt üst oldum fakat toparladım sayılır.savaşmaya devam edeceğim.

bu torpilci zihniyete zaferi tattırtmayın.sakın pes etmeyin arkadaşlar.

unutmayın ki en karanlık an şafak sökmeden önce ki andır.

gazamız ve kandilimiz mübarek olsun.

ozan han

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Diğer
yapmayın böyle arkadaşlar pes etmek yok ... yeri geliyor bende çok isyan ediyorum ...ulan 20 yıl dirseğimizi okul sıralarında çürüttük sonuç sıfır 26 27 yaşında işsiz güçsüz kaldık diyorum ama şu ana kadar asla umudumu yitirmedim..hayat sıkıntılarla zorluklarla devam ediyor önemli olan yere sürekli düşmek değildir önemli olan her düşüşte tekrar yerden kalkmak ve yola devam etmektir..boşverin bizim vicdanımız rahat bz elimizden gelenin fazlasını yapıyoruz ne olucaksa olur hiç pişmanlık duymayın yapılan hatalardan ders almakta bakış açımızı ve ufkumuzu genişletir bunlar bize tecrübe inşallah bir gün istediğimiz yere geldiğimizde çok geçte olsa iş iştende geçse hiç değilse vicdanımız rahat çünkü biz yapılması gerekenleri yaptık ve yapmaya devam ediyoruz önemli olan da bu ....

Abdullah deger

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Dicle Ünv.
Bölüm
ÇEKO
Biz senin gögsunu acıp genısletmedık mi
yükünü senden alıp atmadık mı
o senın belini büken yükü
senin sanını ve ununu yuceltmedik mi
elbette zorlugun yanında bır kolaylık vardır
gercekten zorlukla beraber bir kolaylık vardır
inşirah süresi bunu oku ınsallah gecer sıkıntıkarın

Eğitim
Lisans
Üni
Niğde Ünv.
Bölüm
İşletme
@Tarsuslu yazını okudum cok etkilendim rabbim hayırlı kapılar acsın sana inşallah bende bu kadar torpil söylentisinin icinde şansım sıfır dedim ama rabbim nasip etti kyk yı 2016 afedersin bok gibi gecti ama olmasaydıda kyk ben alana bakacaktım ,çalışmayarak onlara kötülük edeceğini düşünüyorsan yanılıyorsun inadına çalış zaten yapacak birşeyimizde yok sen pes edersen kimsenin umrundada olmaz kendini ve aileni yıpratırsın pes etme kardeşim Allah şahit torpilim yok torpil bulacak gücümde varken belkide rabbim bundan dolayı bana nasip etti ,kardeşim pes etme lütfen alana bak zaten sınav yok 2 yıl o arayı öyle kapatmaya calış bende 2011 mezunuyum cok hatalar yaptım 2012 de iyi calışmamıştım 2014 de gördün herkesi rezil etti .ama herşeye rağmen savaşmalısın benim abim gecen yıl 36 yaşında tarih öğretmeni oldu hiç pes etmedi isyanda etmedi hiç görmedim isyan ettiğinii rabbim en son nasip etti sanada burda bekleyen diğer arkadaşlarımada nasip etsin ,ikm icin silifkemiydi senin bende kilodan elendim 2 kg eksik cıktı ama hic üzülmedim cünkü ben o ara 3 kg vermiştim yani sana nasip olmayacak dedi rabbim bana ikm olmadı bak kyk oldu , tek seferde yazdım inşallah anlaşılacak sekilde yazdim

Ereniibf

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Cumhuriyet Ünv.
Bölüm
ÇEKO
Ben 2009 mezunuyum.6 sene sonra her şeyden ümidimi yitirmiştim ki PTT oldu.30 yaş ettik kpss diye diye senelerce uğraştım. 1 çocuğum var inan kı şu hayatta çoğu zorluğu görmüşümdür.Ama hiç pes etmedim en yakınlarım bile yeter artık bırak ders çalışma demek ki nasibinde yok ya da arkamdan nice nice laflar.Rabbim büyük bol bol dua et elbet bir gün emeklerinin karşılığını alacağına inan.Aynı şeyleri ben çok yaşadım yazdıklarını okuyunca etkilendim.

bela olay

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Bilkent Ünv.
Bölüm
İktisat
Vallaha yazınızı okudum sekiz senelik uğraştım yazmışsınız Bence pes etmeyin teyzemden ornek verebilirim ancak teyzem tam 13 yıl KPSS ye girdi pes etmedi artık yaşı da geçiyordu son umut dedi ve zabıt katipliği sınavında 130 kelime ile birinci girdi tam da 34 yaşında şimdi çalışıyor ..bence belli bir alt yapın vardır kpss ye girersin yine belki bu yerler senin için hayırlı değildi.. kendine inan ve güven belki hakkında daha güzel yerler nasiptir ama bence bırakma haa burayı bırakırsın o ayrı... ama geleceğini bırakma ..

Jelibon

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Kamu Yönetimi
Benim de 4.mulakatim.
1ayda esimle girdigimiz 3mualakat,sonuc yedek bile degil.
Yazacak cok sey var ama Allah biliyor zaten.
Dedik ya el Alim,el Basır...
Ondandirki annemin 12saat calisarak yemek molasinda bana unvye para gondermek icin koşarak bankaya gidisi bile evlatlarinizdan cikacak.
Ben zikir cekerek uyuyabiliyorum,dusunun ne haldeyim,psikolojim ailem esim...
Allah verecek rizkimi,mezarliklarda ac olen kimsenin yattigini duymadim,ben de olmem amaaa ama ama bunca insanin hakkini da helal etmem.O evlatlariniz derde dustugunde,cozumsuz kaldiginizda,o paralar kursaklariniza dizildiginde anlayacaksiniz bizleri.
Diyor ya zalimin zulmu var ise garibin ALLAHi var.
Rabbim iyiki varsin...Iyiki imanli kul eylemissin...
Buradaki helal pesine dusen dostlarim Rabbim büyük. Buna inanin.
Mahser gunu ip gibi dizilecegimiz gunler bize uzak ama Allaha yakin.
Tum yuregimle sevgiyle,saglikla kalin.Allaha emanet.

anılcan

Gümrük Memuru
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
Çekip gitmeyi düşünen arkadaşlar, profilimdeki hakkında kısmını okusunlar. Asla vazgeçmeyin. olmuyor demek olmayacağı demek değil. bizim sınavımız malesef bu.

Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Tarsuslu,
Hikayen bu yolda gerçekten emek verdiğini anlatıyor. Bu hikayenin sonuna bir başarı yakışır. Pes etme. Çabalamaktan vazgeçme. Olmaması senin suçun değil bunu hepimiz biliyor ve yaşıyoruz. Malesef zor bir döneme denk geldik. İşsizliğe alıştırdılar bizi neredeyse. Yitik nesil olmaktan sıyrılmak için vazgeçmememiz gerekiyor. Bu hikayeyi bir de mutlu sonla okumak dileğiyle...

hasbihâl

Bismillah, her hayrın başıdır.
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Harran Ünv.
Bölüm
İktisat
Lâ ilâhe illâ ente, sübhâneke, innî küntü mine’z-zâlimîn”
Bu dua sayesinde Hz. Yunus'u o uçsuz bucaksız dagdagli denizden o fırtınalı geceden bir balık sayesinde alıp çekip kurtaran Rabbim, inşallah yıllarca emek verip, azimle çalışan ve ataması olmayan arkadaşlarımızı da bu güzel gecenin hatrina o sıkıntılardan kurtarır ve Yunus misali ferahliga kavuşturur. Can bedende oldukça bir mumine pes etmek, umutsuzluğa düşmek yakışmaz. Emeklerimizin karşılığını er geç alırız inşallah. Yeter ki kalp Allah ile çarpsin.

Son düzenleme:

Akapella

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
Veda zamanı geldi. Son postumu atıp aranızdan ayrılıyorum.

Öncelikle HAKKIYLA, ALNININ TERİYLE kazanan arkadaşları can-ı gönülden tebrik ediyorum. Allah yolunuzu açık etsin.

8 senedir KPSS için uğraşıyorum. Allah da biliyor ya, kendim için en çok istediğim şeylerden biri memur olmaktı. KAZANDIM sevincini doyasıya yaşamaktı. Ne yazık ki olmadı. Bu süreçte yaşadıklarımı anlatıp içimi dökmek istiyorum. Şimdiden özür dilerim başınızı ağrıttığım için. Son cümlelerimi yazıp kenara çekileceğim zaten.

Gelelim bana:
2008 KPSS'ye Önlisans düzeyinde girdim. 81.146 puan çektim. O zamanlar şimdiki kadar bilinçli değildim. Pek bir şey bilmiyordum KPSS hakkında ve bunun kurbanı oldum. O puanla açıkta kaldım, merkezi atmada bile gitme şansım varken.

2010 KPSS'yi askere gideceğim için es geçtim. Arkadaşlarımdan ve çevremden sınava girmem yönünde çok telkin aldım; fakat dinlemedim hiçbirini. Askerlikten başka bir şey düşünmüyordum çünkü.

Askerden geldim, dershaneye yazıldım ve 2012 KPSS'ye girdim. Yeteri kadar çalışamadığım için kendi hatalarımın da etkisiyle 75 puan çekebildim. O puanla merkezide atanmak mümkün değildi elbette. Bugün olmadığı gibi o dönemlerde de torpilim yoktu ve açıktan alımlarda da boşa kürek çektim ve nitekim atanamadım.

Son şansım olan 2014 KPSS'ye hazırlanmaya karar verdim. Bu defa dershaneye yazılmadım, evde kendi imkanlarımla hazırlanmaya karar verdim ve bu zorlu süreç sonucunda 81.90 puan çektim. İİBF'ye verilecek kadroların azalacağını bilmeden kesin atanırım modundaydım bir süre. Sonrasında 2014'ün laneti neticesinde devede kulak misali verilen kadroları görünce merkezi atamada atanamayacağımı anladım. Bu yüzden açıktan alımlara yoğunlaşmaya karar verdim.

İlk mülakatım, 2014 Ekim'inde girdiğim KYK mülakatı oldu. Hani şu yılbaşı gecesi açıkladıkları malum mülakat. Olmadı tabii. Konya'yı görmüş olduk sadece. Bir de o zamanlar sitemize üye oldum ve burada birçok kader arkadaşımı tanımış oldum. Mülakatın en büyük artısı da bu oldu benim için.

Daha sonra başka alımlar olur mu umuduyla kamu sitelerini takip etmeye devam ettim. 2 ay öncesine kadar bekledim ve nihayet kısmetimin açılmış olduğunu düşünerek 3 mülakata birden katılmaya hak kazandım.

İlk mülakatım, Ankara'da Karabük için katıldığım KYK mülakatı oldu. Mülakat için Ankara'ya gittiğim gün bardaktan boşalırcasına yağan yağmurla sırılsıklam oldum. Allah'ın rahmeti, vardır bunda da bir hayır diye düşündüm. Sabah saat 9'da mülakat yerine gittim. Sıramın öğleden sonra geleceğini söylediler ve tekrar arkadaşımın evine gittim. Saat 14.00 gibi gittiğim mülakat salonunda bu kez 23.00 sularına kadar bekledim ve nihayet sıra geldi. Mülakat geç tamamlanınca biletini önceden aldığım gece 00.00'daki otobüse zor bela yetiştim. Yine de yüzüm gülüyordu, çünkü mülakatım kötü geçmemişti. Umutluydum ve olacağına inanıyordum. Dün gece 1,5 aylık beklemenin sonunda lutfedip açıkladılar sonucu ve bir BAŞARISIZ yazısını daha tokat gibi çarptılar suratıma. Kısaca, bu da olmadı.

2. mülakatım İKM oldu. Mülakat günü otobüse yetişmek için sabahın 4.30'unda uyandım ve otogara kadar yürüdüm. Otobüse atlayıp yola düştüm. Tam saatinde mülakat yerinde hazırdım ve beni ilk sıradan içeri aldılar. Bu, önceki mülakata göre biraz olumsuzdu. Nitekim 2 gün içerisinde açıkladılar sonucu ve bir olumsuz yazısıyla daha karşı karşıya kaldım. Yine de KYK ve daha sonra gireceğim PTT mülakatlarını düşünerek umudumu yitirmedim.

3. ve son mülakatım, PTT idi. Mülakat için Tarsus'tan kalkıp İstanbul'a gittim. Mülakat yerini bulana kadar 500 tane adama soru sordum adresi biliyor musunuz diye. Hatta aceleden ayakkabının da azizliğine uğrayıp yere kapaklandım. Neyse ki, mülakata gireceğim binayı zaman geçmeden bulabildim ve binaya girdikten kısa bir süre sonra kurulun karşısına çıktım. O kadar emeğin, telaşın, duaların sonucunda maalesef PTT de olmadı.

Sözün özü, binbir masrafa girerek katıldığım tüm sınavlarda karavana çektim. Bir de bunun üzerine 10 gün önce işimden de oldum ve şu an tamamen işsizim.

Aslında buraya yazdıklarım, atanan atanmayan çoğumuzun ortak dertleridir. Hepimiz bu yollardan geçtik ve aramızda o yollardan geçmeye devam edecek olanlar da hala var. Dileğim, hak eden herkes emeklerinin karşılığını er ya da geç alır ve muvaffak olur inşallah.

Çok uzun bir yazı oldu, kusura bakmayın.Kırdığım, üzdüğüm kişiler olduysa onlardan da özür dilerim. Mübarek Kadir Gecesi'nde hepiniz haklarınızı helal edin. Allah'a emanet olun!

EYVALLAH!
Çok güzel anlatmışsın arkadaşım, ne denilebilirki okdr emek ver karşılığını alama. Allah büyük umarım inşaallah en kısa sürede sanada güzel bir kapı açar, çu mübarek gün..

Raportör

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Ön Lisans
Üni
Eskişehir Osmangazi Ünv.
Bölüm
Diğer
Zaten burada toplananlarin kaderi asagi yukari ayni belkide bu yuzden allah bizi burada bir araya getirdi hepimiz dertlerimizi cektiklerimizi yazsak roman olur burdaki bazi uyeler bilir beni cok karamsardim cunku yuksek puan almama ragmen merkezinin acizlige hepiniz gibi bende ugradim mulakatlarda hep elendim son gumruk alimda yedek secildim yedeklik kadar kotu bisey yokmus ne sevinebiliyorsun nede uzulebiliyorsun uykusuz stresli gecelerimin sayisini bilmiyorum tabi birde burdakilerin umudunu da karartiyordum sonunda rabbimin yardimiyla atandim
Sadece sabretmek gerekiyor allah hepinizin yar ve yardimcisi olsun insallah

kukuleta

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İşletme

kukuleta

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İşletme
2014 çok çok zor dönemdi ... Hepimiz için ... Umarım atanmaktam daha da güzel bir yolun olmuştur . O zaman da bu başlığa üzülmüştüm şimdi de ... Bekleyen tüm arkadaşlar asla bu yolda yalnız olmadık dün de aynıydı şimdi de ...Hepimiz çok uğraştık uğraşıyoruz. Geriye tek söz kalıyor ... Hayırlısı olsun ...