ESKİ İLAN Vergi Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı

Konu, 'İİBF İlan Takip Forumu' kısmında Tgb06 tarafından paylaşıldı.

1. Tgb06

Tgb06 Admin Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İktisat
    Başvuru Tarihleri : 17-28 kasım 2014
    Alınacak Kişi Sayısı : 300
    KPSS puan türü : KPSSP40, KPSSP54, KPSSP57 puan türlerinden herhangi birinden 80 ve üstü almak

------------------------------------

Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu Başkanlığından:

VERGİ MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI GİRİŞ SINAVI DUYURUSU

I - SINAVA İLİŞKİN BİLGİLER:

- Sınavı Açan Birim : Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı

- Atama Yapılacak Kadro Unvanı ve Sayısı : Vergi Müfettiş Yardımcısı, 300 adet.

- KPSS Puan Türleri ve Taban Puan: KPSSP40, KPSSP54 ve KPSSP57 puan türlerinin herhangi birinden 80 ve üzeri puan alanlar.

- KPSS Puanının Yılı : 6-7 Temmuz 2013 ve 5-6 Temmuz 2014 tarihli Kamu Personel Seçme Sınavları

- Yazılı ve Sözlü Sınav Esası : Giriş Sınavı önce klasik usulde yazılı, ardından sözlü olmak üzere iki aşamalı yapılır. Yazılı sınavda başarılı olamayanlar sözlü sınava giremezler.

II - SINAV TARİHİ VE YERİ:

- Giriş Sınavının yazılı bölümü 20-21 Aralık 2014 (Cumartesi ve Pazar Günleri) tarihlerinde Ankara'da sabah ve öğleden sonra olmak üzere dört oturum halinde yapılacaktır.

- Giriş Sınavının yazılı bölümüne katılmaya hak kazanan adaylar ile yazılı sınavın yapılacağı yer ve sınav saatleri; e-Devlet portalı (www.turkiye.gov.tr), Maliye Bakanlığı (www.maliye.gov.tr) ve Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı (www.vdk.gov.tr) internet sayfalarında yazılı sınavdan en az 10 gün önce ilan edilecektir. Adaylar için ayrıca sınava giriş belgesi düzenlenmeyecektir.

- Yazılı sınavda başarılı olan adaylar Ankara'da sözlü sınava tabi tutulacak olup, sözlü sınav tarihi, yeri ve saati (www.maliye.gov.tr) ve (www.vdk.gov.tr) internet sayfalarında ayrıca ilan edilecektir.

III - SINAVA BAŞVURU ŞARTLARI:

- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48 inci maddesinde yazılı nitelikleri haiz olmak.

- Yazılı sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak.

- En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen dört yıllık fakültelerden birini bitirmiş olmak.

- Daha önce Vergi Müfettiş Yardımcılığı Sınavına katılmamış veya en fazla iki kez katılmış olmak.

- Başvuruyu, Vergi Denetim Kurulu Başkanlığınca yayımlanan Giriş Sınavı Duyurusunda belirtilen şartlara uygun olarak süresi içerisinde yapmış olmak.

- 6-7 Temmuz 2013 ve 5-6 Temmuz 2014 tarihli Kamu Personel Seçme Sınavlarının KPSSP40, KPSSP54 ve KPSSP57 puan türlerinin herhangi birinden 80 ve üzeri puan almış olmak kaydıyla,başvuru yapanlardan en yüksek puan sıralamasına göre ilk 1500 aday arasında bulunmak. (Eşit puan almış olmaları nedeniyle son sıradaki aday sayısının birden fazla olması halinde, bu adayların tümü sınava çağrılacaktır.)

- Sağlık durumunun Türkiye'nin her yerinde görev ve yolculuk yapmaya elverişli olduğuna dair yazılı beyanda bulunmak.

- Yapılacak soruşturma sonucunda Vergi Müfettişliği mesleğinin gerektirdiği nitelikleri haiz bulunduğu anlaşılmış olmak.

IV - SINAV BAŞVURUSU:

- Başvurular 17 Kasım 2014 Pazartesi günü başlayıp 28 Kasım 2014 Cuma günü saat 17:30'da sona erecektir.

- Adaylar Giriş Sınavına Vergi Denetim Kurulu Başkanlığının internet sayfasındaki Sınav Başvuru Formunu doldurmak suretiyle başvuracaklardır. Sınav Başvuru Formunun doldurulmasına ilişkin açıklamalar internet sayfasında yer almaktadır.

- Adayların doldurmuş oldukları Sınav Başvuru Formunun bilgisayar çıktısını imzalayarak kendi el yazılarıyla hazırladıkları özgeçmişleriyle birlikte en geç yazılı sınav saatinden önce sınava girecekleri salonun görevlisine teslim etmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde başvuruları geçersiz sayılarak sınava alınmayacaklardır.

- 28 Kasım 2014 Cuma günü saat:17:30'a kadar Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı Bilgi İşlem Sistemi'ne ulaşmayan başvurular dikkate alınmayacağından; elektronik ortamda meydana gelebilecek aksaklıklardan dolayı adayların başvurularını son güne bırakmamaları gerekmektedir.

V - SINAV ŞEKLİ VE SINAV KONULARI:

- Vergi Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı yazılı ve sözlü olarak yapılır. Sınavda, adayların mali, hukuki, iktisadi olayları değerlendirmelerini, tartışmalarını, yorumlamalarını ve sorunlara çözüm yolları önermelerini sağlayacak sorulara da yer verilebilir. Sınav konuları aşağıdaki gibidir:

- MALİYE: Maliye Teorisi ve Maliye Politikası, Vergi Teorisi ve Türk Vergi Sistemi, Kamu Maliyesi.

- İKTİSAT: Mikro ve Makro İktisat, İktisadi Düşünceler Tarihi, Para Teorisi ve Politikası, Türkiye Ekonomisi, Uluslararası İktisat ve İktisadi Kuruluşlar.

- HUKUK: Anayasa Hukuku, İdare Hukukunun Genel Esasları ve İdari Yargı, Ceza Hukuku ve Ceza Muhakemeleri Usulünün Genel Esasları, Medeni Hukuk (Aile Hukuku ve Miras Hukuku hariç), Borçlar Hukuku, Ticaret Hukuku (Deniz Ticareti ve Sigorta Hukuku hariç).

- MUHASEBE: Genel Muhasebe, Şirketler Muhasebesi, Maliyet Muhasebesi, Mali Tablolar Analizi.

VI - DEĞERLENDİRME:

- Giriş Sınavı notları, yazılı ve sözlü sınav notlarından meydana gelir. Tam not yazılı sınav ile sözlü sınav için ayrı ayrı olmak üzere 100'dür.

- Giriş Sınavında başarılı olmak için:

a) Yazılı sınavdan başarılı sayılmak için sınav gruplarının her birinden alınan notun 50'den, bu notların ortalamasının da 65'den aşağı olmaması gerekir.

b) Yazılı sınav sonucunda başarılı olan adaylardan, en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere, atama yapılacak kadro sayısının iki katı kadar aday sözlü sınava çağrılır. Son sıradaki adayla eşit puan alan adaylar da sözlü sınava çağrılır. Yazılı sınavdan en az 65 puan almış olmak, sözlü sınava çağrılmayan diğer adaylar için müktesep hak teşkil etmez.

c) Sözlü sınavda başarılı sayılmak için sözlü sınav puanının 65'den az olmaması gerekir.

- Giriş sınavı puanı, sözlü sınavda başarılı olan adayların sözlü sınav puanı ile yazılı sınav puanının aritmetik ortalaması alınarak hesaplanır.

- Adayların başarı derecesi tespit edilirken, giriş sınavı puanının eşit olması halinde, yazılı sınav puanı yüksek olan adaya; yazılı sınav puanının da eşit olması halinde, KPSS (A) puanı yüksek olan adaya öncelik tanınır.

- Giriş sınavından 65 ve üzerinde puan almış olmak, atama yapılacak kadro sayısının dışında kalan adaylar için müktesep hak teşkil etmez.

VII - SINAV SONUÇLARININ DUYURULMASI VE İTİRAZ:

- Giriş sınavında başarılı olan adaylar ile başarı sırasına göre en başarılı %5'in ad ve soyadları ile aday numaralarının yer aldığı listeler, uygun yerlere asılmak ve Vergi Denetim Kurulu Başkanlığının (www.vdk.gov.tr) sitesinde yayımlanmak suretiyle duyurulur. Ayrıca sınavda başarılı olan adaylara sonuç, yazı ile de bildirilir.

- En başarılı%5'in tespitinde ondalık kısım üste tamamlanır.

- Sınav sonuçlarına, duyurunun yapıldığı günü takip eden tarihten itibaren yedi gün içerisinde dilekçe ile itiraz edilebilir. İtirazlar Sınav Kurulu tarafından incelenir ve on iş günü içerisinde karara bağlanıp, sonuç ilgiliye yazılı olarak bildirilir.

VIII - DİĞER HUSUSLAR:

- Adaylar, sınavda kimlik tespitinde kullanılmak üzere nüfus cüzdanı veya T.C. kimlik numarası olan fotoğraflı ve onaylı özel bir kimlik belgesini yanlarında bulunduracaktır.

- Sözlü sınav öncesi adaylardan, bir örneği onaylanarak alınmak üzere diploma veya mezuniyet belgesinin aslı ve gerekmesi halinde denklik belgesi ile başvuru formunda yer alan beyanların doğrulanmasına ilişkin belgeler istenir.

- Vergi Müfettişliği Mesleği ve Giriş Sınavı ile başvurularla ilgili ayrıntılı bilgiler (www.vdk.gov.tr) adresinden temin edilebilir.

- Adaylar, sınav notlarını (www.vdk.gov.tr) adresinden öğrenebileceklerdir.

- Gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenler hakkında 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun ilgili hükümleri uygulanmak üzere Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulur.

- Sınav Başvuru Formunda gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenler, Giriş Sınavında başarılı olsalar bile, sınavları geçersiz sayılarak atamaları yapılmaz. Atamaları yapılmış olsa dahi bu atamalar iptal edilir ve bunlar hiçbir hak talep edemezler.

İlan olunur.

http://www.dpb.gov.tr/tr-tr/ilanlar/ise-alim-memur/2014-3-35-2014 Maliye Bakanlığı VDK Vergi Müfettiş Yrd Giriş Sınavı Duyuru

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 14 Kasım 2014
    peter keating ve Sbky88 bunu beğendi.
  2. beterböcek

beterböcek beter1böcek Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    1500 kisi mi o? Dogru gördüm demi

3. Tgb06

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İktisat
    300 kişi alıyor

4. Kafkaslı

Kafkaslı Üyeliği İptal Edildi

Ödül Puanları:
    938
    sınava girecek kişi sayısı 1500.
    bu arada ilan sadece İİBF için çıkmış :)

Tgb06 bunu beğendi.
  5. Sbky88

Sbky88 84,527

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    Geçen seneye göre(1500 + 2000) sayı çok düşük...Hukuk + İİBF Fakülte mezunlarından alınacak VMY ilanıdır. Önümüzdeki günlerde bir de;

>
    "Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler ile Hukuk Fakültelerinden veya Mühendislik programları ile Eğitim, Fen ve Edebiyat Fakültelerinin Matematik, İstatistik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Fen Bilimleri ile Fen ve Teknoloji bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt içi ve yurt dışındaki öğretim kurumlarından birini bitirmiş olmak."

Bekleniyor...

6. beterböcek

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    1500 gorunce sasirdiydim zaten...hayirlisi bakalim..

7. Kafkaslı

Ödül Puanları:
    938
    kutu içindeki kısmı nerden çıkardın? İlanda sadece hukuk, İİBF ve denkliği kabul eden bölümler deniliyor

8. beterböcek

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Yaa zaten VERGI mufettisi adi ustunde fizik kimyaci ne anlar.hasbinallah ya..su halimize bak iibf diye seviniyoruz.cildirmamak elde degil:mad:

Kafkaslı bunu beğendi.
  9. Tgb06

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İktisat
    olması gerekene sevinir hale geldik umut edelim böyle devam etsin

Son düzenleme: 14 Kasım 2014
    Kafkaslı bunu beğendi.
  10. Sbky88

Sbky88 84,527

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    Yazımı dikkatle okuyacak olursanız Bu Hukuk + İİBF mezunlarından...Önümüzdeki günlerde bir de; kısmını atlamış olmalısınız :D

11. Kafkaslı

Ödül Puanları:
    938
    isteseler bu ilana da o bölümleri eklerlerdi değil mi? şimdiden sonra çıkacak ilana niye eklesinler

12. beterböcek

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Umarim devam eder.alakasiz bolumlerden alakasiz alimlara bir son verirler... (kendim de pek inanmadim gerci dedigime:confused:)

Kafkaslı, Sbky88 ve Tgb06 bunu beğendi.
  13. Sbky88

Sbky88 84,527

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    Geçen seneki veriler öyle demiyor ama ?

Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı tarafından 7 Eylül 2013 ve 28 Eylül 2013 tarihlerinde yapılmak üzere

2 ayrı vergi müfettiş yardımcılığı giriş sınavı açılmıştır.

14. Kafkaslı

Ödül Puanları:
    938
    geçen seneki veriler öyle demiyor ama o sınavlardan önce diğer bölümler de başvurabilir diye yönetmelik çıktığı için ilanlar öyle verildi. O yönetmelik hâlen yürürlükte olmasına rağmen ilan sadece İİBF için çıkmışsa sonraki ilanlarda niye diğer bölümleri eklesinler

15. muhtarrr42

muhtarrr42 VİP Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    318
    Eğitim:
    Lİsans Üstü
    Üni:
    ODTÜ
    Bölüm:
    Lojistik Yönetimi
    nicelik-nitelik die dillendirdikleri bunlar galiba m.şimşek le görüştükten sonra davutoğlu öyle demişti...merkezide nolcak acaba..haziranı bekle işin yoksa :(

16. lisa

lisa İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    28
    e herhangi bi puan türünden 80 üzeri alanların başvurabileceği bi ilan bekliyoduk biz. :(

17. Kafkaslı

Ödül Puanları:
    938
    sınav bir de yazılı olacakmış

18. lisa

lisa İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    28
    o puan türünden 80 alamayan klasikte zaten batar diyosun heralde :)) bence de haklısın. kısmet artık.

19. Kafkaslı

Ödül Puanları:
    938
    yok öyle bir şey demek istemedim. guy grubundakilerin yorumlarını gördüm onun için yazdım

20. lisa

lisa İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    28
    şaka yapıyorum ya öyle desen de haklısın zaten. sanırım son alımdan sonre çok fazla kişi yeterliliği veremeyince bakanlığın ağzı yandı. o yuzden kaliteli bi sınav yapmaya karar verdiler.

Kafkaslı bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş