Vicdanı ile torpil arasında kalan arkadaş...

Konu, 'KPSS B Grubu' kısmında herdogmus2 tarafından paylaşıldı.

1. herdogmus2

herdogmus2 İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    268
    Şehir dışından çok samimi bir arkadaşım geldi. Oldukça sıkıntılı görünüyordu. Bugüne kadar birçok özel şirkette çalıştı ve bu arkadaşım en son çalıştığı işte iyice bunaldı ve istifa ederek benim gibi KPSS ye hazırlandı. Puanı benden çok daha yüksek ama kesin atanır gözüylede bakamıyoruz tabiki; malum 2014 sonrası ortalık çok karışık o da biz gibi daha neyin ne olacağını kestiremiyor. 300 kişi açmışlar Haziran aramasında Kasımda ne olacak hiç bilinmez.!! Bu yüzden KYK için başvurmuş bir umut mülakatı bekliyor. Sonra karşısına bir dostu çıkmış ben demiş KYK da sınav komisyonundayım. İstersen sana yardımcı olayım atanırsın sınavda istediğin yere demiş.

Olay bundan sonra başlıyor. Dürüst bir arkadaş olduğundan vicdan yapmış kul hakkı diyor, hak diyor, adalet diyor, ben diyemem diyor. Beş dakika sonra da yaptırmassam diyor çocuğum aç kalacak benden öndekilerde torpilli kesin onlar girer diyor kendi kendine bahane üretip yaptıracam diyor. Daha beş dakika geçmeden de yaptıramam ben bu güne kadar ne mülakatlarda elendim canım nasıl yandı ben aynısını yaptırırsam o adamların seviyesine inmez miyim diyor ve konuşma böyle gidiyor... Bir gün boyunca bozuk plak gibi aynı cümlelerde döndü durdu.

Sonra bana döndü sen dedi KYK isteseydin ve böyle bir teklif gelseydi ne yapardın dedi. Kendimi onun yerine koydum gelmiş 30 yaşına eş çocuk var , bir de her girdiği mülakatta elenmiş zeki de bir arkadaş... yapmazdım dedim yüzüne. Ancak düşününce 80 kişi mülakata çağrılacak 45 tanesi garanti torpillidir . YAPMA desem bu 45 kişi garanti önüne geçecek. Yap desem 35 kişinin hakkını yiyecek. Sorun insanlarda mı sistemdemi anlayamadım. Nasıl düzen nasıl sistem çözemedim. Siz değerli kaderdaşlarım ne düşünüyor merak ettim.

chaborz ve kübra bytl bunu beğendi.
  2. Michael Scofield

Michael Scofield Admin Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    138
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Maliye
    Hiç torpilim olmadığı için o ikilemi bile yaşamadım. Yalnız çağırılan 80 kişinin 45'inin torpili oluşunu düşünüşünüz karamsar olmuş gibi geldi. Ben o kadar torpili olan kişi sayısı olduğunu düşünmüyorum. Bilemiyorum belki de iyimser olduğum içindir.

3. Serkan

Serkan Site Müdavimi Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    ÇEKO
    Mülakata girip galatasaray maçının 3. golünü kim attılar gibi absürt bir soru ile karşılaştığım için... Hiç güvenim kalmadı... Her mülakatla atananıda torpilli gözüyle bakacak kadar paranoyaya bağladım :)

Mülakata kalırmı bilmiyorum ama kalırsa vicdanını dinleyeceğini sanmıyorum.

duygu duygu ve Kafkaslı bunu beğendi.
  4. kübra bytl

kübra bytl VİP Üye

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    bu hikaye çok tanıdık geldi..aynı muhabbeti bi arkadasımla her gün konusuyoruz diyebilirim.puanı 85 üstü ve mülakata kalacağını düşünüyoruz.dediğin gibi illa bi yerden birileri torpi bulacak ve yaptıraktır da.sorun şu ki basvurduğu ile 85 ve altında alan arkadaslar yerleşirse yazık olacak diyorum.çünkü burda 'torpil'yaptırması hak oluyor.ama 86 alan bi arkadas yerleşemezse de baska bi hakka girilmiş oluyor.nitekim kaç puan alan arkadasların torpil yaptırdığına vakıf olmadığı için bu tartşmamız sürüp gidiyo öyle.çok ince cizgi var bu durumda o yüzden ben de ne diyeceğimi bilemedim.umarım torpile gerek kalmadan yerleşir arkadaşın ve arkadaşım.

5. almeyda

almeyda VİP Üye

Ödül Puanları:
    43
    girsin hocam bence en çok ihtiyacı olan senin arkadaşın hem evli hem çocuklu o tür mülakatlar torpilsiz olmuyor ne yazık ki ihtiyacı varsa torpilide varken girsin bizi bu hale getirenler utansın... ben bulamıyorum torpil çevremdekilerin hepsi torpille girdi en yakını kuzenim 2012 de kaç puan almıştın diye sordum 85 dedi genel sıralaman kaçtı diye sordum bilmiyorum dedi benim tercihlerimi arkadaşlarım yaptı dedi ben bilmiyorum öyle şeyleri dedi dayım kızına torpil yaparak işe sokmuş sonradan öğrendim bana yapmaz ama ne yazık ki... torpilide bulmuşken hiç düşünmesin gitsin memur olsun yazık günah eşine çocuğuna ailesine.

6. nidal

nidal Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    hikaye hiç inandırıcı değil, mantıksal ve kurgusal hatalar var. ola ki böyyle bir durumda yürekli bir arkadaşsa bu durumu kayıt altına alıp ifşa eder. hakkını değil adaleti arar.

7. Kafkaslı

Kafkaslı Üyeliği İptal Edildi

Ödül Puanları:
    938
    başkaları da işi gücü olmadığı için ev bark olamıyor, çoğu işsizlik yüzünden sevdiğinden ayrılmak zorunda kalıyor. Kimin daha çok ihtiyacı olduğunu bilemezsiniz

bbalkan ve oliverkapo bunu beğendi.
  8. bahtsız bedevi

bahtsız bedevi VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    98
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Diğer
    mülakatta emin olan torpilin alası dönecektir 4 yıldır işsizim birçok mülakata girdim ve elendim mülakatta torpiliniz yoksa nezaketen giriyorsununz bu gözler bu kulaklar nerelere şahit oldu bir bilseniz..torpilim yok hiçde aramadım çünkü çok büyük kul hakkı olduğunu düşünüyorum neticede ne olursa olsun bir insanın bir ömür boyu ekmeğini çalıyorsunuz.. hee bu arkadaşa gelince çok iyi anlıyorum bende evliyim bir evladım var ama rabbim büyük bu arada mülakatta 45 torpillinin olmasına gerek yok 8 tropilli olması yeterli ama şuna inanıyorum hayat bir sınav rabbim beni böyle sınıyor çok acı çekiyorum işsizlik çok zor allah düşmanıma bile vermesin çeken bilir.. hep şunu söylüyorum benim torplim allah olsun o istedikten sonra bana o işi nasip ettikten sonra kulumu engel olacak sonuçta o ne derse o olur arkadaşına tavsiyem çok dua etsin inşallah hakkında hayırlısı olur.. umarım hakeden arkadaşlarımız kazanır

herdogmus2 ve Yelken bunu beğendi.
  9. Muhti

Muhti VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    448
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Çanakkale 18 Mart Ünv.
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    Torpil torpildir arkadasim. Kotu durumda olunca torpilin adi degismiyor.

Yelken bunu beğendi.
  10. Yelken

Yelken Admin Yetkili Kişi Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Afyon Kocatepe Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    herkes zor durumda 30 yaşında ınsanlar aılesının elıne bakıyor evlı cocuklu mocuklu puanını almıssa ıyıysede beklesın merkezıden atanmayı hakkıyla aatanabılıyorsa sozlesmelılerıde denesın ama torpılın ne adı degısır ne verdıgı acı ne de gırılen kul hakkı sonucta ozelde calısmıs calısabılır ıyı kotu gecınebılır bu kadar dusunmesı bıle yanlıs olur kul hakkından korkuyorsa ama sonucta kendı vıcdanına kalmıs bız ne desek bos ama sonucta bız gıderız ruhumuz duymaz lakın o vicdan kendisinde bakidir!!!

kesmecebunlar bunu beğendi.
  11. Kafkaslı

Kafkaslı Üyeliği İptal Edildi

Ödül Puanları:
    938
    bu başlıkta bile torpili savunup en çıok ihtiyacı olan o gitsin başvursun diyebilecek -kraldan çok kralcı- insanlar varmış. Torpili olmayan insanları ihtiyacı yok sanıyorlar. Sinirden insanın ağzını açtıracaklar.
    Torpili savunan arkadaşa ben de şöyle söyleyim; işim olmadığı için 8 yıllık sevgilimle evlenemiyorum(önce işim olacak dediğim, bu kadar sene verdiğim emeğin karşılığını almak için), şimdiye kadar birçok mülakattan elendim 4 yıldır işsizim ve bu işsizlik sürecinde herşeyi kafama taka taka sonunda hasta oldum. Torpille benim hakkımı yeyip sağlığımı çalanlar vebalini ödeyebilecek mi?

betimlemeツ bunu beğendi.
  12. almeyda

almeyda VİP Üye

Ödül Puanları:
    43
    kafkaslı hocam ben torpili savunmadım ama torpili olanlar girecek bu kadrolara.. ben şahsen 31 yaşındayım 83 puan aldım bu yıl geçen yıllarda 10 defa girmişimdir mülakatlı sınavlara torpili olanlar atandı ben halen daha baba parası yiyiyorum zoruma gitmiyor değil ama haram paradansa bu parayı yemeyi tercih ederim yinede insanın işsizlikten psikolojisi bir bozulunca helalı haramı karıştırıyor. Allah doğru yoldan ayırmasın kimseyi.

13. rammstein85

rammstein85 Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    368
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Aksaray Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    o arkadaş kekini yesin bizi seni yemesin gelişine topu ağlara gönderecektir.bunu sana iki nedenle söylemiştir

1.vicadanını sana anlatarak rahatlatmış
    2.sen boşuna ümitlenme kykya böyle girilir demiş.subliminal mesaj vermiş sana

serin bunu beğendi.
  14. Yelken

Yelken Admin Yetkili Kişi Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Afyon Kocatepe Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    subliminal mesaj iyiydi :)

15. Tgb06

Tgb06 Admin Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İktisat
    Hiç böyle bir durumda kalmadım kalmak da istemem. Emin olun herkesin kendine göre sorunu vardır herkes anlatsa burası ağlama duvarına döner. Uzun lafın kısası ben torpille önümüze geçenlere hakkımı helal etmiyorum arkadaş

Sayfayı Paylaş