WhatsApp yuva yıkıyor

Konu, 'İlginç Haberler' kısmında Tgb06 tarafından paylaşıldı.

1. Tgb06

Tgb06 Admin Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İktisat
    Hızlı mesajlaşma özelliğiyle öne çıkan WhatsApp, aldatma nedeniyle açılan boşanma ve tazminat davalarında en çok gösterilen deliller arasına girdi

Akıllı telefonlarda hızlı mesajlaşma özelliğiyle tercih edilen WhatsApp, çiftlerin ayrılıklarında büyük rol oynadığı ortaya çıktı.

İtalyan Aile Avukatları Birliği istatistiklerine göre; aldatma nedeniyle açılan boşanma davalarının yüzde 40'ında WhatsApp mesajları sadakatsizliğin kanıtı olarak kullanılıyor.

İngiliz The Times Gazetesi'ne konuşan Birlik Başkanı Gian Ettore, "Sosyal medya İtalya'da eşlerin aldatmasını kolaylaştırdı ve vakalar arttı. Bu önce SMS'le başladı. Facebook ile devam etti. Şimdi de WhatsApp gözde. WhatsApp kullanarak eşlerini aldatan taraflar birbirlerine riskli fotoğraflar gönderiyor. Bazı kişiler WhatsApp kullanarak 3 veya 4 yasak ilişkiyi sürdürüyor" sözlerine yer verdi.

Geçen hafta güncellenen aplikasyona 'Mesajınız okundu' anlamına gelen mavi tık özelliğinin de eklenmesi üzerine yorum yapan Ettore, "Bu uygulama aldatan eşin yakalanması halinde uygunsuz ilişkisini inkar etme şansını azaltıyor. Eşlerini aldatanlara mesajım şu: Çok dikkatli olun. Olmadık zamanlarda gelen 'Mesajınız var' uyarısı eşinizde şüphe yaratıyor" dedi.

Facebook geride kaldı

2012 yılında İngiltere'de yapılan bir araştırmada boşanma davalarının üçte birinde aldattığı ileri sürülen eşin Facebook mesajları kanıt olarak gösteriliyordu. 600 milyonun üzerinde kullanıcısı bulunan WhatsApp 2014 yılın başlarında Facebook bünyesi tarafından 19 milyar dolara satın alınmıştı.

haber: akşam

2. isletmeci1985

isletmeci1985 Firedi'nin Kabusu Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    "Eşlerini aldatanlara mesajım şu: Çok dikkatli olun. Olmadık zamanlarda gelen 'Mesajınız var' uyarısı eşinizde şüphe yaratıyor" dedi."

Kapitalizmin ahlak anlyışı bu. Eşinizi aldatmayın demiyor adam gibi.

uludagkamu, chaborz ve iibfzede bunu beğendi.
  3. chaborz

chaborz VİP Üye

Ödül Puanları:
    218
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    benim de takildigim bir konu var. simdi adam veya kadin evli. ayrica sevgilisi var. metresi var. yetmiyor parayla da birileriyle oluyor. skinti yok. ama adam 2 kadinla evlenince gerici yobaz orumcek beyinli vs oluyor. dini kismini bir kenara cikarirsak ne farki var? bence cok esle evlenmek daha etik ilk duruma kiyaslayinca.. :)

not: cok esliligi savunmuyorum iki durum arasinda kiyas yapiyorum. bunu da eklemis olayim da yerin kulagi vardir yoksa esim duyarsa yandik :D

Son düzenleme: 13 Kasım 2014
    uludagkamu bunu beğendi.