Yargı yayınlarının deneme sınavları!

mehmet_1303

~YNWA~
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Uludağ Ünv.
Bölüm
İktisat
Arkadaslar bi yandan 4.atamayı bekliyorum, diğer yandan da 2014'e hazırlanıyorum. ama bu hazırlık asamasında yargının denemelerini çözüyorum. sizce yargının soruları çok mu saçma yoksa bana mı zor geliyor bende mi bi problem var çözemedim gitti.27 tane tarih sorusu varsa yaklasık 20 tanesi öncül soruları(I,II, ve III uyuz oluyorum bu tarz sorulara) netlerim hep sabit 84-85-86. işin ilginç yanı 2012 kpss'de de 86 net yapmıstım sanki hiçbir değişme yok gibi (aynı tas aynı hamam). bana sadece deneme sınavları için önerebilceğiniz bi yayın var mı?

vahican85

Site Müdavimi
Kadrolu Üye
Arkadaslar bi yandan 4.atamayı bekliyorum, diğer yandan da 2014'e hazırlanıyorum. ama bu hazırlık asamasında yargının denemelerini çözüyorum. sizce yargının soruları çok mu saçma yoksa bana mı zor geliyor bende mi bi problem var çözemedim gitti.27 tane tarih sorusu varsa yaklasık 20 tanesi öncül soruları(I,II, ve III uyuz oluyorum bu tarz sorulara) netlerim hep sabit 84-85-86. işin ilginç yanı 2012 kpss'de de 86 net yapmıstım sanki hiçbir değişme yok gibi (aynı tas aynı hamam). bana sadece deneme sınavları için önerebilceğiniz bi yayın var mı?
ihtiyaç yediiklimin diğer yayın evlerininkileri de dene türkiye genelleri elinde var mı bunların yoksa hallederiz puandaşım :)

mehmet_1303

~YNWA~
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Uludağ Ünv.
Bölüm
İktisat
ihtiyaç yediiklimin diğer yayın evlerininkileri de dene türkiye genelleri elinde var mı bunların yoksa hallederiz puandaşım :)
ihtiyaçın konu anlatımı var, datanın genel kültür kısmı var.ihtiyacın tarihi 10 numara ama matematiği cok kolay o yüzden matemetiğine pek güvenemiyorum puandasım :) hedef 100 net, en kötü ihtimalle 95 net ama mayısa geldik ve sonuç hiçte iç acıcı değil yargı çok moralimi bozuyor :S

vahican85

Site Müdavimi
Kadrolu Üye
ihtiyaçın konu anlatımı var, datanın genel kültür kısmı var.ihtiyacın tarihi 10 numara ama matematiği cok kolay o yüzden matemetiğine pek güvenemiyorum puandasım :) hedef 100 net, en kötü ihtimalle 95 net ama mayısa geldik ve sonuç hiçte iç acıcı değil yargı çok moralimi bozuyor :S
Ben deneme sınavlarını kastettim konu anlatımı değil

mehmet_1303

~YNWA~
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Uludağ Ünv.
Bölüm
İktisat
Ben deneme sınavlarını kastettim konu anlatımı değil
anladım kardesm, ben zaten elimdeki kaynakları söyledim ama işte dediğim gibi bende hep konu anlatımı var. deneme olarak sadece yargı var o da denemelerde baya bi kasıyo diyebilirim kpss formatının üstünde gibi (umarım öyledir yoksa iş kötü :) )

vahican85

Site Müdavimi
Kadrolu Üye
anladım kardesm, ben zaten elimdeki kaynakları söyledim ama işte dediğim gibi bende hep konu anlatımı var. deneme olarak sadece yargı var o da denemelerde baya bi kasıyo diyebilirim kpss formatının üstünde gibi (umarım öyledir yoksa iş kötü :) )
2014 sınavını okadar kasma haziranda gelecek kadroya yoğunlaşmak lazım 2014 sınavın pek önemi olacak gibi değil son yaşananlardan sonra

Muhti

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Çanakkale 18 Mart Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
Yargının denemeleri deneme denecek türden değil. Zaman konusunda problem yasayan ben, yargının denemesini bir buçuk saatte bitiriyorum. Femin 11li ve 7lisini tavsiye ederim.

MB

CANER

VİP Üye
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Dumlupınar Ünv.
Bölüm
İktisat
BENİM 2012 NETİ 84 YARGI deneme setinin (14 lü deneme setiydi yanlış hatırlamıyorsam) 1. si 89 net 2.si 104 net
Yediiklim setindeki soruların daha dengeli olduğu söyleniyor.

Kafkaslı

Üyeliği İptal Edildi
uzman kariyeri dene

beterböcek

beter1böcek
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
uzman kariyer.ihtiyaç onlardan sonra dağılan morali toplamak için data bence :)

yargının hangi denemelerini çözdün hocam paket 14 lü denemeleriyse orada matematik çok kolay

mehmet_1303

~YNWA~
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Uludağ Ünv.
Bölüm
İktisat
yargının hangi denemelerini çözdün hocam paket 14 lü denemeleriyse orada matematik çok kolay
aynen dostum yargının 14'lü paketi. matematiği kolay,türkçesi normal, coğrafyası biraz ağır, tarih soruları çok saçma geliyo bana. vatandaslık iyi ama güncel soruları hep eskiye dayalı.

aynen dostum yargının 14'lü paketi. matematiği kolay,türkçesi normal, coğrafyası biraz ağır, tarih soruları çok saçma geliyo bana. vatandaslık iyi ama güncel soruları hep eskiye dayalı.
tarih soruları biraz kıl gibi evet katılıorum coğrafyası da garip:)ama matematik saçma ya basit basit sormuşlar alakası yok 2013 sınavıyla.

iibfzede

VİP Üye
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
uzman kariyer 12, ihtiyaç 10 lu nasıl?bilgisi olan varmıdır?

mehmet_1303

~YNWA~
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Uludağ Ünv.
Bölüm
İktisat
tarih soruları biraz kıl gibi evet katılıorum coğrafyası da garip:)ama matematik saçma ya basit basit sormuşlar alakası yok 2013 sınavıyla.
yargı ölçüt olmaz desene :) ihtiyacın tarih konu anlatımı süper ama soruları kolay gibi. hiçbir yayınevi 4x4'lük değil bence. bi derste mükemmelse diğer derslerde berbat çıkabiliyor

Muhti

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Çanakkale 18 Mart Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
Yargi 14'lu deneme setinde hatali soru da cok fazla. Bazi sorulari zaten hic anlasilmiyor. Cevap anahtarinda baska şık, soru cozumunde baska şık. O yuzden uzak durulmasi gerek.

MB

mehmet_1303

~YNWA~
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Uludağ Ünv.
Bölüm
İktisat
Yargi 14'lu deneme setinde hatali soru da cok fazla. Bazi sorulari zaten hic anlasilmiyor. Cevap anahtarinda baska şık, soru cozumunde baska şık. O yuzden uzak durulmasi gerek.

MB
aynen hocam tarihte bazı sorulardan adım gibi eminim. çözüm kitapçığında da benim düşündüğüm gibi düşünüp açıklamasını yapıyolar sonra ben "C" diyosam, altta "CEVAP:A" diyo ne dediği de anlaşılmıyor :S

sunangel

Yeni Üye
ihtiyaç 10 'luyu tavsiye ederim. bence genel itibariyle soruları gayet iyi. uzman 12 liyi bilmem ama 6'lısından uzak dur....

luis1907

VİP Üye
Kadrolu Üye
Bölüm
İktisat
ihtiyaç iyidir yargıda fena değil ama cevap anahtarları hemen her sene yanlış oluyor kitaplarinda