ESKİ İLAN Yargıtay Başkanlığı Sözleşmeli Zabıt Kâtibi Alımı İlanı

anılcan

GTB Memuru
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
SONUÇLAR AÇIKLANMIŞTIR ARKADAŞLAR, HAYIRLI OLSUN.
http://www.yargitay.gov.tr/sayfa/avrupa-konseyi-uzmanlar-heyetinin-yargitay-ziyaretleri/922

Başkanlığımız bünyesinde çalıştırılmak üzere; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun Değişik 4. Maddesinin (B) fıkrası gereğince, 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe giren “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar” uyarınca, zabıt katibi pozisyonunda çalıştırılmak üzere, Başkanlığımızca yapılacak bilgisayar uygulama ve mülakat sınavı sonucuna göre 78 sözleşmeli zabıt katibi alınacaktır.

ADAYLARDA ARANAN NİTELİKLER

2014-KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak ve Lisans mezunları için KPSSP3, önlisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmak yeterli olacaktır.

Millî Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen en az 120 saat daktilo veya bilgisayar sertifikasına sahip olmak.

Yapılacak uygulama sınavında, sınav komisyonunca belirlenecek metinden bilgisayar ile imla kurallarına ve noktalama işaretlerine uygun olarak, yanlışsız, vuruş hesabı yapılmadan, üç dakikada en az doksan kelime yazabilmek.

BAŞVURU TARİHİ

Giriş koşullarını taşıyan adaylar başvurularını 25/11/2015 tarihinden başlayarak 02/12/2015 tarihi saat 17.00’ye kadar online olarak ( basvuru.yargitay.gov.tr ) internet adresine yapacaklardır.

BAŞVURU SIRASINDA SİSTEME YÜKLENMESİ GEREKEN BELGELER

 Diploma fotokopisi (Girilen KPSS sonucuna uygun)
 Son altı ay içinde çekilmiş bir adet vesikalık fotoğraf.
 Bilgisayar veya daktilografi dersini başarıyla tamamladığını gösteren sertifika veya yukarıda belirtilen okullardan mezun olduğuna dair belge fotokopisi.

Hayırlısı Olsun, Yakında yüklü bir Zabıt Katibi ve İcra Katibi alımı gerçekleşecek inşallah. (tahmin)

Son düzenleme:

anılcan

GTB Memuru
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
Fakülte veya yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet yüksek okulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet önlisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise veya dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olmak.

Son düzenleme:
Eğitim
Lisans
Üni
Celal Bayar Ünv.
Bölüm
İşletme
Fakülte veya yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet yüksek okulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet önlisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise veya dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olmak.

şartı varmış görmemişim başvuramıyoruz herhalde çöp oldu konu saygılar :)

Yukarıda sayılanlar dışında, en az lise veya dengi okul mezunu olup, başvuru tarihinde Millî Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen en az 120 saat daktilo veya bilgisayar sertifikasına sahip olmak

En az 120 saat daktilo veya Bilgisayar sertifikası olanlar başvurabiliyor hocam. İlanda öyle yazıyor.
Yani üniversitede bilgisayar dersi görmek yetmiyor. İllaki sertifika istiyorlar.
Sertifikası olan başvurabilir.

esra tfkc

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Celal Bayar Ünv.
Bölüm
Diğer
Başvurabiliyor ama sınav Ankara'da olacak

kpssmagduru

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Yok başvururuz ama sınavı çok kazık oluyo yaa. Danıştay yargıtay çok zor metin çıkıo ünlem sayı soru işareti iki nokvs her şey var anasını satiim.. gecen yıl yargıtay sürpriz yapıp icra metinlerinden sormuş bir ay sonra danıştay ilanı çıktı dedim onlarda icradan sorar belki yok çok kazık kendi asıl metinlerinden sordu danıştay. Bence ankaralı olan varsa denemek için başvursun şehir dışından gidecekseniz dua edin icra metni çıksın kendi asıl metinlerinden sorarlarsa çok zor metinler :(

anılcan

GTB Memuru
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme

esra tfkc

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Celal Bayar Ünv.
Bölüm
Diğer
Bn samsunluyum gecen Yargıtay sınavına gittim Bn yazamadım boluna gitmiş oldum :) ondan şimdi gitmicem ya ama çevre illerde olsam giderdim tabi

anılcan

GTB Memuru
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
Bn samsunluyum gecen Yargıtay sınavına gittim Bn yazamadım boluna gitmiş oldum :) ondan şimdi gitmicem ya ama çevre illerde olsam giderdim tabi
Samsun daha yakınmış 4 5 saat galiba ankara ama yazamıyosan boşver tabi zaten 78 kişi 75i bellidir.

esra tfkc

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Celal Bayar Ünv.
Bölüm
Diğer
Samsun daha yakınmış 4 5 saat galiba ankara ama yazamıyosan boşver tabi zaten 78 kişi 75i bellidir.
Ya yazabiliyorum şimdi ama evde yazıyorum en azından da orda heycanla ne yaparım bilmiyorum :) gecen sefer icra metinleriydi normalde baya zor oluyo Yargıtay'ın Metin'leri ünlem falan bakalım şimdi ne olcak

Veron

İcra Memuru İzmir
Eğitim
Lisans
Üni
Gazi Ünv.
Bölüm
İşletme
Emin misiniz başvurabildiğimize :)

Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
böyle saçmalıkmı olur ya.illa sertifika neymiş ?? ösym dpb vs okulda bilgisayar dersi gördünmü denk sayıyor. yargıtay kafasına göre ne kural koyuyor böyle bişye hakkı var mı?

Veron

İcra Memuru İzmir
Eğitim
Lisans
Üni
Gazi Ünv.
Bölüm
İşletme
Bu devirde bilgisayar bilmeyen adam mı kaldı? ayrıca sertifika olmadan bir insan 90 kelime yazamaz mı? komik devletiz vesselam :)

esra tfkc

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Celal Bayar Ünv.
Bölüm
Diğer
Ya ne atarlanıyorsunuz :) bilgisayar sertifika şart değil üniversitede bilgisayar dersi aldığınıza dair belge olunca oluyo

anılcan

GTB Memuru
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
Yargıtay Başkanlığı - Aday Başvurusu

Başvuru No: 1034

TC Kimlik No: 1143************

Aday Ad-Soyad: ANILCAN Ö****

Başvurulan Kadro: Zabıt Katibi (Sözleşmeli)

kpssmagduru

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Yargıtay Başkanlığı - Aday Başvurusu

Başvuru No: 1034

TC Kimlik No: 1143************

Aday Ad-Soyad: ANILCAN Ö****

Başvurulan Kadro: Zabıt Katibi (Sözleşmeli)
Kardeş ankaralıda değilsin geçende atandım bakanlık 90 altında yazmışsın dedi iptal oldu dedin. 90 küsüre güvenip gitme derim. Karar metni çıkarsa 60-70 bile zor yazarısn sölim.

anılcan

GTB Memuru
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
Kardeş ankaralıda değilsin geçende atandım bakanlık 90 altında yazmışsın dedi iptal oldu dedin. 90 küsüre güvenip gitme derim. Karar metni çıkarsa 60-70 bile zor yazarısn sölim.
140 150 rahat yazıyorum, o gün sınava başladığımda klavyede aksaklıklar oldu ona rağmen 90 yazmıştım.