Yaş 30 a Dayandı ve Ben Yenildim Galiba

ezel28

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Celal Bayar Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Sen git iyi bir yer tutturup okuyabilmek için sabahlara kadar ders çalış celal bayar kamu yönetimini kazan kayıpsız oku...çift anadal ikinci üniversiteyi bitir..hem özel sektörde çalışıp hem kpss ye hazırlanıp kpss ye defalarca gir gittigin her mülakattan heryerden elen zaten alımlar artık yok denecek kadar az birde hiçbiryere torpilin yok diye gireme.....
Bulabildiğin bütün beleş kurslara git sertifika topla duyduğun bütün seminerlere katıl herşeyi fazlasıyla yap
süre zarfında yıllarca sürekli özel sektörde asgari ücrete çalış ve hala çalışmaya devam et sonuç ?
Elde avuçta hiçbirşey yok....
Dogru düzgün bir meslek yok...
Evlilil yuva kurma yok....
İnsan gibi bir yaşam yok....
Ev yok....
Parada yok....
Gelecek yok....
Umut yok....
Yahu kardeşim bizde bu ülkenin insanıyız alt tarafı işçi çocuğuyuz hal durum vaziyet belli ne istiyorlar ben anlamıyorum
Yani yüzbinlerce devlete el altından giren taşerona kadro verdiler
Yüzbinlerce gözümün önünde onlarca liseyi zar zor bitirmiş açıktan okumaya çalışan kişiler torpille kamu kurumuna giriyor
Ben örgün kamu okuduğum halde işin ehli olduğum halde hicbiryere giremiyorum adamlar zabıta ikm bekçi bile yapmıyorlar
Aldığım para eve gidiyor aile durumu belli ev gecindiriyoruz iyi kötü
Bunca adaletsizlik bu kadar acizlik sahipsizlik hissi...cekip gidemiyorsunda nereye gidicen o bile parayla...
Ülkede suriyeli ıraklı kadar değerimiz yok adamlar bakiyorum gününü gün ediyor
Ben kendi ülkemde mülteciyim...
Yandaşlara bakıyorum hepsi karı koca devlet kurumunda evler arabalar hergün yemek vermeler gezmeler sabah aksam sanal alemde gelişiyoruz büyük Türkiye paylaşımları.....
Bu ülkede İİBF liysen yandın....
Bi kere özelde iş bulmak Lükstür...
Sonra mezun sayısı milyonu bulmasına rağmen ve hala 100 binler bu bölümleri okumasına rağmen atama olmaz....
Geç evlenir erken yaşlanırsın....
Babadan zengin ya da torpilli yandaş degilsen birde zengin kadın ya da koca bulamamışsan vay haline....
Ne diyeyim yazacak şey çok...ciltler dolusu kitaplar yazarım bu konu hakkında da ne gerek var....

Yaş 30 a Dayandı tekrar KPSS ye hazırlanıyoruz hem özel sektör hem kpss...
Ne diyeyim Allah herkesin yardımcısı olsun...

C-hyptia

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
puanınız kaçtı hocam

Serencam

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Uludağ Ünv.
Bölüm
İktisat
Allah helalinden en kısa zamanda hayırlısı ile nasip etsin hocam Ama allah izin verdiği sürece torpil morpil istedği kadar olmasin, "ol der,oluverir." Bana da herkes referanssız olmaz deyip durdu ama ben ısrarla hakkimla gireceğim allah izin verirse kimse önüne gecemez dedim öyle de oldu şükür çok kapı da acildi, önemli olan allahın razı olacağı şekilde bir yerlere gelmeye çaba harcamak samimiyetle

Kurdir

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Mersin Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
O kadar çok insan var ki seninle tıpa tıp aynı şeyleri yasayan.
Yasında hiç bişey yok. Karamsar olma. Asla pes etme. Her yerde torpil yok elbet yaradan seni de görecek hayırlısını verecek. Tez zamanda olsun inşallah. Allah en güzelini sana nasip etsin

İİBF

Admin
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
ÇEKO
Bu başlıklar üzüyor kardeşim.

Dibine kadar haklısın, gece gece ciğerimizi parçaladın.

Adliye alımlarını denedin mi kardeşim. Hangi mulakatlardan elendin

makus

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Karadeniz Teknik Ünv.
Bölüm
İşletme
Sen git iyi bir yer tutturup okuyabilmek için sabahlara kadar ders çalış celal bayar kamu yönetimini kazan kayıpsız oku...çift anadal ikinci üniversiteyi bitir..hem özel sektörde çalışıp hem kpss ye hazırlanıp kpss ye defalarca gir gittigin her mülakattan heryerden elen zaten alımlar artık yok denecek kadar az birde hiçbiryere torpilin yok diye gireme.....
Bulabildiğin bütün beleş kurslara git sertifika topla duyduğun bütün seminerlere katıl herşeyi fazlasıyla yap
süre zarfında yıllarca sürekli özel sektörde asgari ücrete çalış ve hala çalışmaya devam et sonuç ?
Elde avuçta hiçbirşey yok....
Dogru düzgün bir meslek yok...
Evlilil yuva kurma yok....
İnsan gibi bir yaşam yok....
Ev yok....
Parada yok....
Gelecek yok....
Umut yok....
Yahu kardeşim bizde bu ülkenin insanıyız alt tarafı işçi çocuğuyuz hal durum vaziyet belli ne istiyorlar ben anlamıyorum
Yani yüzbinlerce devlete el altından giren taşerona kadro verdiler
Yüzbinlerce gözümün önünde onlarca liseyi zar zor bitirmiş açıktan okumaya çalışan kişiler torpille kamu kurumuna giriyor
Ben örgün kamu okuduğum halde işin ehli olduğum halde hicbiryere giremiyorum adamlar zabıta ikm bekçi bile yapmıyorlar
Aldığım para eve gidiyor aile durumu belli ev gecindiriyoruz iyi kötü
Bunca adaletsizlik bu kadar acizlik sahipsizlik hissi...cekip gidemiyorsunda nereye gidicen o bile parayla...
Ülkede suriyeli ıraklı kadar değerimiz yok adamlar bakiyorum gününü gün ediyor
Ben kendi ülkemde mülteciyim...
Yandaşlara bakıyorum hepsi karı koca devlet kurumunda evler arabalar hergün yemek vermeler gezmeler sabah aksam sanal alemde gelişiyoruz büyük Türkiye paylaşımları.....
Bu ülkede İİBF liysen yandın....
Bi kere özelde iş bulmak Lükstür...
Sonra mezun sayısı milyonu bulmasına rağmen ve hala 100 binler bu bölümleri okumasına rağmen atama olmaz....
Geç evlenir erken yaşlanırsın....
Babadan zengin ya da torpilli yandaş degilsen birde zengin kadın ya da koca bulamamışsan vay haline....
Ne diyeyim yazacak şey çok...ciltler dolusu kitaplar yazarım bu konu hakkında da ne gerek var....

Yaş 30 a Dayandı tekrar KPSS ye hazırlanıyoruz hem özel sektör hem kpss...
Ne diyeyim Allah herkesin yardımcısı olsun...
sizin gibi bu forumda çok kişi var. ve inanın tam da umutlarının gittiği anda oldu.benimde öyle pes etmegin emek ler bir gün bir de filizleniyor

eski_mua

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Adnan Menderes Ünv..
Bölüm
İktisat
dostum ümidini kaybetmişsin gördüğüm kadarıyla belki de yaşadıklarınla oluşmuştur bu durum, polyannacı olmaacağım herkes gibi. benim de ümidim olmayan durumlar var ve değişmiyor. belki bu alanda makus talihin bitmeyecek

kendine yeni bir yol çizmeye çalışsan.

sanmolla

Aktif Üye
Eğitim
Ön Lisans
Bölüm
İşletme
Is ve kpss ayni anda olmuyor ya ozelde ilerlemeye karar vereceksiniz ya da herseyi birakip kpss calisacaksiniz

asalettel

Bizde herkese yetecek kadar utanç var...
Eğitim
Lisans
Üni
Çukurova Ünv.
Bölüm
Diğer
Hocam yaşın ne olursa olsun ne kadar haksızlığa uğramış olursan ol sakın yenilme pes etme öyle bir noktada herşey düzelir ki en beklemediğiniz anda herşey o kadar güzel olur ki buna sen bile inanamazsin mucize gibi Allah geciktiriyorsa güzelleştiriyordur emin ol aynı şeyleri yaşadım biliyorum anlıyorum durumunu o kadar eğitim emek çaba torpil yok bişey yok 28 imde önce PTT oldu ben artik buradayim diye düşünürken sonra alanimdan atandım çok şükür olabilecek en iyisi oldu birden en umutsuz olduğum anda Allah hiç kulunu bırakır mı unutur mu inan sadece zamani var Allah mutlaka senin içinde hayırlı bir kapı açacaktır

anılcan

Gümrük Memuru
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
Bir fazlası ya da bir eksiği ile benzer şeyleri yaşayan o kadar insan tanıdım ki.. Bu mesajının benzerini defalarca aldım.
Belki daha kötüsünü bizzat yaşadım.
Seni çok iyi anlıyorum. Ne söylersek söyleyelim içindeki burukluk geçmeyecek biliyorum ama bu yollardan geçmiş bir sürü mülakattan elenmiş, atandığı halde ataması iptal edilmiş, sağlığı bozulmuş, çevre baskısını dibine kadar yaşamış, özgüvenini kaybetmiş sefil olmuş ama son anda hayata tutunmuş bir arkadaşın olarak söylüyorum asla yılma. pes etme. verdiğin emekler asla karşılıksız kalmayacak buna inan.
Allah geciktiriyorsa yaşadığın sevinci daha büyük kılacak demektir. Tam her şey bitti dediğin anda geliyor buna yürekten inan. ilerde bu günleri tebessümle anacaksın emin ol.
ve en önemlisi asla sağlığını bozma. hiç bir iş senin sağlığından daha değerli değil. psikolojini güçlü tutmaya çalış kendini telkin et ve Dua et.
Çabalamaya devam et, geç olacak belki ama başaracaksın. Yolun açık olsun.

Son düzenleme: