yds geldi çattı...

Konu, 'YDS, TOEFL ve IELTS' kısmında ozgeden.88 tarafından paylaşıldı.

1. ozgeden.88

ozgeden.88 VİP Üye

Ödül Puanları:
    198
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Diğer
    Hazirlananlar durum nedir? Ben sanırım hedefime ulaşamayacağım... Napalim canım sağolsun... e-yds ye gireyim diyorum ona da çok zor diyorlar... Inşallah herkes hedefine ulaşır:harika:

2. S.R

S.R VİP Üye

Ödül Puanları:
    148
    ben giricem ama hazırlanmıyorum, sadece kpss'de puanlar hesaplansın diye giriyorum umudum yok yani.

3. baltayasapolanadam

baltayasapolanadam VİP Üye

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    İstanbul Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    geçen senekinden 70 almıştım hedef yine 70 ayrıca bugüne kadar ydsye tuscular dışında hazırlanan pek görmedim haliyle hazırlık falan yapmıyorum zaten hedefi de tutturamam bu sefer sanki herkese bol şans

4. ozgeden.88

ozgeden.88 VİP Üye

Ödül Puanları:
    198
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Diğer
    Nasıl görmediniz ya:) tek ben mi hazırlanıyom iibf li bu sınava... ya da yarıştıklarimin hepsi mi ODTÜ Lu yavv; ( şaka birtarafa akademisyenlerr memurlar bankacılar bürokratlar temelini oluşturan, kendini geliştirmek ve dil tazminati almak isteyen herkesin hazirlanip girdiği bir sınav bana kendimi yalnız hissetirme:)

Son düzenleme: 26 Mart 2015
  5. lookatsky

lookatsky VİP Üye

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Selçuk Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Tavsiye vermek gerekirse.olabildiğince soruyu anlamak lazım(bazen 2 3 şık da uyabiliyor ufak nüanslar var burda gramer de çok öne çıkıyor)hızlı olmak lazım.önce kısa soruları çözüp parağraflara geçebilirsin .ya da paragraflar uzun oluyor yorucu diyorsanız ilk ondan da başlamak faydalı olabilir .(bu sizin daha önceki çalışmalarındaki çalışma şekline göre belirleseniz büyük faydası olur

ozgeden.88 bunu beğendi.
  6. ozgeden.88

ozgeden.88 VİP Üye

Ödül Puanları:
    198
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Diğer
    Sağolun tavsiyeleriniz için...şu an gramer tekrarı yapayım diyorum notlarimi okuyup cesur hocanın building skills deki sorularını çözmeyim sırayla dedim... Es zamanlı olarak aynı kitabın advanced Vocabulary kısmını bitirip geri kalan günlerde deneme çözecem. Irem in video çözümlü olan denemesi. Ama hep başlarken ben paragraftan başlarım. Kafam Sakin ken bitirip sonra diğerlerine geçerim bu seferde öyle olacak Inşallah.

7. ozgeden.88

ozgeden.88 VİP Üye

Ödül Puanları:
    198
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Diğer
    Ama bundan 80 alamazsam e yds ye daha iyi çalışıp ona gireyim diyorum sizce nasıl olur? :)

8. lookatsky

lookatsky VİP Üye

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Selçuk Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Ce
    o kitap iyidir fazla Türkçe kullanılmaması ve çözüp kitapçığı iyidir ben faydasını bayağı gördüm .eger sınav öncesi bştirmişseniz iyi not alırsınız

9. kelebek-24

kelebek-24 Aktif Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    18
    bende giricem ama istedgim gibi deil şu an durumum bu defa olmaz gibi duruyo.genelde tekrar yapiyorum bu ara

10. lizgeviyal

lizgeviyal VİP Üye

Ödül Puanları:
    63
    ho
    hocam 70 nasıl aldınız stratejiniz nedir ing felan mı okudunuz işletmeyi

11. lizgeviyal

lizgeviyal VİP Üye

Ödül Puanları:
    63
    ales 70 tl yds 70 tl kpss düşünemiyorum bile

12. lookatsky

lookatsky VİP Üye

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Selçuk Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    bol bol makale okuyn hocam wikiden vs

13. lizgeviyal

lizgeviyal VİP Üye

Ödül Puanları:
    63
    lin

14. betimlemeツ

betimlemeツ şimdi o değil de! Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    988
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    Link atmasına gerek yok herhangi bi wikipedia yi aç ıngilizce ayarla oku işte. Canın ne.istiyorsa

"Betimleme tapatalktan bildiriyor."

15. baltayasapolanadam

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    İstanbul Ünv.
    Bölüm:
    İşletme

evet ingilizce okudum işletmeyi bir de 7 yıllık anadolu lisesi tecrübesi hem lisede hem üni.de hazırlık falan var yani bir de yabancı dizi izlerim sürekli o kadar tavsiye verebilecek bir çalışma alışkanlığım yok ne yazık ki bodoslama giriyorum anlayacağınız :) ahım şahım da bir ingilizcem yok ama belki tecrübeden kaynaklı diyelim mesela ingiltere'de master yapan arkadaşım 50 falan almıştı şaşırmıştım ama o hayatında ilk kez yds'ye girmişti bence özellikle kelime havuzu ve grammar önemli diğerleri paragraflar,çevirmeler,karşılıklı konuşmalar falan biraz da mantıkla çözülebiliyor

16. lizgeviyal

lizgeviyal VİP Üye

Ödül Puanları:
    63
    ben de
    ben de anadolu lisesi çıkışlıyım ve ünivtede hazırlık okumadım ama mesleki ingilizce derslerini aldım ben alt yazılı izliyorum siz nasıl izliyorsunuz yani türkçe alt yazılı ingilizce alt yazılı mı izliyeyim?benim kelimede sorun var unutuyorum grammer sorunum pek yok ama paragraflar hiç de lisede öğrendiğimiz ingilizce gibi değil nasıl bir taktik gerek;ahım şahım ing yoksa ünivteden nasıl mezun oldun :p

baltayasapolanadam bunu beğendi.
  17. baltayasapolanadam

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    İstanbul Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    7 yıllık anadolu lisesi mi ? çünkü şuan her okul anadolu lisesi de ondan :) hmm business english diyosun yani :) valla ben türkçe alt yazılı izliyorum ingilizce alt yazılı izlemeye korkuyorum kasetlerle geçen lise günleri aklıma geliyor wow kitabı malum ıyykkk :) diziden keyif almak istediğim için türkçe alt yazı yani yoksa ders gibi olur kasılırım ama sen ingilizce alt yazılı izle benim gibi tembellik yapma en azından sınava kadar ;) özellikle house hannibal falan tıbbi terimler geçen dizileri izle derim hannibal iyidir candır ama korkarsın belki :) bir de gazeteler bilim dergilerinin yazıları olur nette onlara bak zaten sınavda çıkan çoğu paragraf sorusunun netteki makalelerden alındığını duymuştum he ben bunları yapmıyorum ama sen yap ya valla yemin ederim öyle ahım şahım ingilizcem yok fatih terim ingilizcesinden hallice yani ama paragraflarda sorunun olmuyor anlama yorum yapma sıkıntım yok türkçe paragraf gibi düşün kesinlik bildiren şıkları direk ele yani şıklar belli eder kısaca ayrıca benim de sorun kelime eksikliği :) hee okulu nasıl bitirdim şaşıyorum hatta mezun muyum diye arada diplomaya tekrar baktığım oluyor 5 sene geçmesine rağmen bir de yalan değil okula doğru dürüst gitmedim bile yani işletme kolay biliyorsun ama ben ingilizce işletmeyi de kolaylaştırdım kendi çapımda belki de bizim okulun ders geçme kolaylığındandır bilmiyorum bu arada kesinlikle kendimi övme durumları yoktur emin olabilirsin sadece gerçek yaşadıklarım bunlar.İ.ü en kek okuldur ders geçmede kesinlikle tavsiye ederim uzatanı dövüyorlar yani mühendis bile olsanız eğer hala aynı sistemse.

betimlemeツ bunu beğendi.
  18. lizgeviyal

lizgeviyal VİP Üye

Ödül Puanları:
    63
    :))yok hocam ben bir sene hazırlık eğitimi gördüm ve 3 sene de normal eğitim 4 seneydi o zaman anadolu lisesiydi çevrilmeden önceki dönem şimdi her liseyi öyle yaptılar maalesef :)snapshotlar vardı biz de kasetlerden gitmiştik öyleydi sistem; ingilizcem var ama dediğim gibi ben business ingilizcesi mi dersin ünivtede etra mesleki ingilizce dersini aldım ünivtede zaten hazırlık yoktu hazırlık extra da okumadım olsaydı da okumazdım zaten ünivtenin hazırlık eğitimleri lisedeki gibi olmuyor çünkü:)onu geçrim benim kelime hazinesi iyi değil paragraflarda kelimeleri bilmediğimden anlamıyorum zaten yoksa basit kelimeler anlaşılıyor ama link atarsan sevinirim okuduğun bir makalenin:))istanbul ünivtesiniN ben pek de kolay bir üniv olduğunu düşünmüyorum Açıkçası:p

19. betimlemeツ

Ödül Puanları:
    988
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    Ovv yoo 7yıllık anadolu lisesi candir:) hele birde ıngilizce fen ve sosyal alsiysaniz mis mis ben aldım ama sonradan hocamiz gitti kaldik türkçeye:( wow kitapları ahh ah

20. betimlemeツ

Ödül Puanları:
    988
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    Ben hiç ingilizce çalışmadım çalışsam alirim puan ama sınavda uyudum 21aldım:D:D:D
    Oda paragraf sorularindan galiba kazancli ciktim:)

Sayfayı Paylaş