YDS Hazırlık Kitabı İncelemeleri

Konu, 'YDS, TOEFL ve IELTS' kısmında Adversary tarafından paylaşıldı.

1. Adversary

Adversary Site Müdavimi Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    43
    ...

YDS Readers

Notum: 5,5/10

-Suat GÜRCAN ve Rıdvan GÜRBÜZ'ün kitabı..

-İçinde 150 tane okuma parçası mevcut.

-Kitabın sağda kalan sayfasında okuma parçası var.

-Sağda kalan kısımda ise parça içinde geçen bilinmesi zor olabilecek kelimelerin listesi.

-Ayrıca bu kelimeler metin içinde bold karakter yazılmışlar.

-Kelimelerin hemen altında ise 5 tane kelime sorusu var.

-Kitabın sonunda ise 150 metin içindeki çıkarılan kelimelerin tam listesi var. genel tekrar için düşünülmüş.

-Parçalar kolaydan zora gidiyor.

Benim kitaba genel olarak notum 6/10.. Çünkü içindeki metinlerden bazıları the economistten alınmış olsa da diğer metinler farklı internet sitelerinden derlenmiş makaleler. yani bunları internette dolaşırken de rahatça bulabilirsiniz. para vermeye değer mi sorgulanacak bir kitap. bunun dışında kelime listesi ve kelime soruları olaya hareket katmış ve motamot çalışmayı engellemiş.

Kitabı çalışmayı düşünenler için her okuma parçasını okumadan önce sağ tarafındaki kelime listesini 1-2 dk gözden geçirmesini tavsiye ederim. metinleri okurken bilmediğiniz kelime çıktıkça dönüp listeye bakmak hızı düşürüyor.

http://www.yargiyayinevi.com/Kitabevi/35641-YDS-Readers-Irem-Yayincilik.aspx

Son düzenleme: 13 Ekim 2014
  2. Adversary

Adversary Site Müdavimi Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    43
    A Systematic Approach to YDS

Notum: 4/10

- Cesur ÖZTÜRK'ün YDS taktikleri verdiği kitabı.
    - 700 sayfaya yakın koca bir tuğla.
    - İçindeki konu anlatımı çok sıkıcı, boğucu ve sıkış tepiş.
    - Çıkmış sorular 90'lı yıllara ait. Bu anlamda 2014 baskısını almış olmanız bir şey değiştirmiyor.
    - Taktikleri çok verimli anlatmıyor.
    - Kitap sonunda bazı faydalı özet tablolar eklenmiş. Ancak bu tabloların daha detaylılarına diğer kitaplarından da ulaşılabilir.
    - Genel olarak çok kötü bir kitap olmuş. Kesinlikle uzak durulmalıdır. Piyasadaki muadilleri kat kat verimli bu kitaptan..

http://www.pelikankitabevi.com.tr/?urun-16942-a-systematic-approach-to-yds

Sayfayı Paylaş