Yedek Süreci Nasıl İşliyor??

Kayba_27

Aktif Üye
Kazanan arkadaşları canı gönulden tebrik ederim.Muhafaza 28. sıradan yedeğim.Bizi nasıl bir süreç bekliyor bilen varsa yeşillendirsin.Ümitlensek mi ümitlenmesek mi bilemedim..

Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Açıklamalarda yedekler ile ilgili her hangi bir şeye rastlamadım. Bilen arkadaşlar varsa ve yardımcı olurlarsa teşekkürü bir borç bilirim.

Laz Barış

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
- Asil adayların atanma onayı olucak.

- işe başlamak süreleri olucak.

- yasal sürede başlamayan memurlar belirlenecek.

- sonra ünvana göre sırasıyla yedek adaylardan işe başlama çağırısı yapılacak.

- bu süreç çok hızlı olmayacaktır.

Snrvrny

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
Aradım şimdi sordum. Evrak teslim etmiyoruz biz. Bekleyecekmişiz kazananlar evrak teslim etsin, güvenlik soruşturması olsun, kura çekimi yapıldıktan sonra işe başlamayanlar olursa yedek listedekilere tebligat yapılacakmış. Yani nerdeyse 3 ayı bulur yine.

BeyazıT

Spor Genel Müdürlüğü
Eğitim
Lisans
Üni
Akdeniz Ünv.
Bölüm
İktisat
Aradım şimdi sordum. Evrak teslim etmiyoruz biz. Bekleyecekmişiz kazananlar evrak teslim etsin, güvenlik soruşturması olsun, kura çekimi yapıldıktan sonra işe başlamayanlar olursa yedek listedekilere tebligat yapılacakmış. Yani nerdeyse 3 ayı bulur yine.
Evet 2013/1 te de asillerin kurası 3 haziranda olmuş yedeklerin kurası 6 ağustosta yapılmış. Ama bende buradaki mantığı pek anlamadım zaten evrak teslim etmeyen belli değil midir neden 29 hazirandan sonra kura öncesi şu kadar kişi evrak teslim etmemiş kuraya kadar teslim edin gibi bir duyuru yapılmıyor da 2 ay sonra yedeklere kura yapıyorlar

Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Önceki alımlarıda asil ve yedek sayıları kaçtı? Yedeklerden kaçı çağrıldı gibi bilgilere nereden ulaşabiliriz acaba?

Snrvrny

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
Evet 2013/1 te de asillerin kurası 3 haziranda olmuş yedeklerin kurası 6 ağustosta yapılmış. Ama bende buradaki mantığı pek anlamadım zaten evrak teslim etmeyen belli değil midir neden 29 hazirandan sonra kura öncesi şu kadar kişi evrak teslim etmemiş kuraya kadar teslim edin gibi bir duyuru yapılmıyor da 2 ay sonra yedeklere kura yapıyorlar
Aslında bence telefondaki memurların da net bilgisi yok. Şimdi tekrar aradım başka bi soru için. Ben gümrüğü daha çok istiyorum ve puanım 87. Eğer merkezi atamada tercih yaparsam ve kazanırsam beni yedek listeden çıkaracaklar mı? diye sordum. Yani yedeğiz diye merkezi atamayı es geçme gibi bir lüksüm yok. Arkadaki memurlara danıştı net bir şey söyleyemedi yine başka bir numaraya yönlendirdi. Yoğun olabilir yarın sabah ara istersen dedi. Aradım henüz açan olmadı.

tuğçe sönmez

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
zaten bir kısım evrak göndermeyecek.o kadar kişi sayısı yedeği çağırsınlar işte ilk etapta bu süreci niye bu kadar uzatıyorlar.zaten 3 aydır bizi oyalayan bi süreçten geçtik.en az bi 3 ay daha sonu belli olmayan bişeyi mi beklicez.bu nasıl bir sınavdır ya .bi iş bulup çalışmak farz oldu.3-4 ay daha evdee oturulmaz

BeyazıT

Spor Genel Müdürlüğü
Eğitim
Lisans
Üni
Akdeniz Ünv.
Bölüm
İktisat
Biraz önce biraz araştırdım da biz acaba bizi neden 2 ay bekletiyorlar belgesini teslim etmeyen belli değil midir diyoruz. Ama belge teslim edip başlamayanlar da oluyor o yüzden kura sonrası atama onayı çıktıktan sonra yaşadığı şehire atananlar 1 gün, farklı şehre atananlara 15 gün içerisinde işe başlama süresi verilmiş. Mesela adamın puanı 86. Merkezide aklında olan 6-7 yer var ve durumu garanti olmadığından gümrüğe de belgesini yolluyor ama merkeziden atanıyor diyelim. Yani teknik olarak feragat etse de hakkından belgesini teslim ettiğine göre o listede adı olacak :D Mesela 2013/1 de asillerin kurası 3 haziranda atama onayları 6 haziranda çıkmış ve farklı şehre atananlar için en geç işe başlama tarihi 21-22 haziran olarak belirtilmiş. Yani adamlar bakmışlar 22 haziranda işe başlamayanları belirleyip liste çıkarmışlar sonra yedekler ile irtibata geçmişler yedekler belgelerini hazırlamış 15 iş günü içerisinde belgeleri teslim etmişler ve 6 ağustosta kuraları çekilmiş

Ceyce

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Karadeniz Teknik Ünv.
Bölüm
Maliye
- Asil adayların atanma onayı olucak.

- işe başlamak süreleri olucak.

- yasal sürede başlamayan memurlar belirlenecek.

- sonra ünvana göre sırasıyla yedek adaylardan işe başlama çağırısı yapılacak.

- bu süreç çok hızlı olmayacaktır.
Yani simdi kazananlar teslim ettiktensonra evraklari hani guvenlik sorusturmasi oluyor ya mesela diyebilirler mi biz seni almiyoruz artik herseyden huylanir olduk yani bu mulakati kazananlar listesindekiler kesin memur sayilirmi

Laz Barış

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Yani simdi kazananlar teslim ettiktensonra evraklari hani guvenlik sorusturmasi oluyor ya mesela diyebilirler mi biz seni almiyoruz artik herseyden huylanir olduk yani bu mulakati kazananlar listesindekiler kesin memur sayilirmi
%99,9 kesin arkadaşlar
asil listede olan adaylar evraklarını "eksiksiz" göndermeleri lazım.
en çok dikkat etmeniz gereken sağlık raporundaki "özel ibare" raporda kesin yazılmalı.

Ceyce

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Karadeniz Teknik Ünv.
Bölüm
Maliye
Cok tesekkurler paranoyak olduk galiba:rolleyes:

BeyazıT

Spor Genel Müdürlüğü
Eğitim
Lisans
Üni
Akdeniz Ünv.
Bölüm
İktisat
Yani kesin memur sayılsa neden soruşturma yapsınlar :) buradan bir kaç bilgi buldum okuyabilirsiniz hocam http://www.memurlar.net/haber/1287/

tuğçe sönmez

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
bu muhafazada 50 tane yedek belirlenmiş.hepsine de sıra gelir mi,bu konuda bilgisi olan var mı

BeyazıT

Spor Genel Müdürlüğü
Eğitim
Lisans
Üni
Akdeniz Ünv.
Bölüm
İktisat
İstifaya bel bağlamayalım o kadar ordan ekmek çıkmaz hocam. Gümrüğü kazanıp belge vermeyip merkezi atamada tercih yapanların ve merkeziden yerleşenlerin yerine yedekler alınıyor diyelim. Ayrıca hem belgelerini teslim edip hem de merkeziden tercih yapanların gümrükteki kuraları çekilip atama onayları çıkmadan merkeziyi kazandığında gümrüğe başvurup ben belge teslimi yaptım ama merkeziden atandım hakkımdan feragat ediyorum diye başvuru yapanların yerine de yedekler alınıyor. Buna uzmanlıklarda dahil tabi ki. Benim arkadaşım mesela muhafaza mülakatına girmişti geldiği hafta göç uzman yardımcısı sonuçlandı ve onu kazandı Aynı şekilde önümüzdeki aylarda A grubunu kazanan asil adaylar da olabilir. Muhafazada bana sorarsanız yedekler biraz daha zor ilerler çünkü benim puanım 85.7 olmasın rağmen muhafazada 4 kişi var benim üstümde. Haziran atamasında benim puanlara bile düşmesi mechul o yüzden muhafaza yedekleri merkeziden giderler diye çok ümitlenmesin bana kalırsa.

Kayba_27

Aktif Üye
Bir arkadaş muhafazadan baya gelmeyen olduğunu söylemişti geçen alımda.Nasip kısmet artik beklemekten başka çaremiz yok.