Yine Kadro Belli Oldu Ve Yine Yeni Yıkımlar...

Konu, 'KPSS B Grubu' kısmında Mustor tarafından paylaşıldı.

1. Mustor

Mustor SMMM/PTT Yetkili Kişi Bölüm Yöneticisi

Ödül Puanları:
    588
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Sakarya Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Yıl 2012 bir şekilde 80 puan alarak çevremdeki insanların '80 puan mı vayyy abi kesin atandın sen' gazlarıyla kendimi kpss maratonu içinde buldum.

Askerde gitmeliydim kafam rahattı nasıl olsa atanacaktım 80 koca puanım vardı... Hem komşu oğlu dershanelere gitmiş 65 almış o bile umutlu ben koskoca 80 almıştım...

Askere gittiğimde kasım ataması gerçekleşmişti puanları yüksekti tabiki ama bu daha ilk atamaydı benimde çok umrumda değildi... Sonra gümrük alımı oldu onada puan yetmedi... Askerden geldim tarih 17.ocak.2013 ve önümde atanamak için sadece 6 ay var nede olsa 2. atamada kesin atanacaktım.

Eeee şimdi haziranda atanacaz işe girmek gereksiz abi girdi çıktı olacak ne gerek var babalar gibi 80 puanım var benim ne yapmalı kpss platforumlarını araştırmalı... google iibf taban puanları işletme kpss kadroları şeklinde aratmalarla o lanet olsası memurlar.net forumda kendimi bulmam bir oldu birden kendimi kadro tahminlerinin içinde buldum artık hergün bir kadro tahminde bulunup kendi kendimizi atıyor sonra mutlu oluyorduk taki aklı selim birisi gelip hayal dünyasında yaşadığımızı yüzümüze vurana kadar... tabi o kişiyi hemen linç ediyorduk topluca çünkü biz atanacaktık koskoca 80lerde puanlarımız vardı... 3500-4500 kadro kesinde nede olsa önceki dönemde 5700 kadro gelmişti...5 Yıldır birlikte olduğun insan artık atanmanı beklemekten yorulmamış olsada sen içten içe ya atanamazsam sorusunu soruyordun kendi kendine cevap vermeye korkutuğun soruyu hiç bir zaman o ihtimali gerçekci bulmazdım

Haziran geldi çattı ve ketentohumu denen bir zad çıkıp 1700 kadronuz var tepe tepe kullanın dedi tabiki linç ettik 1700 kadroda neymiş!!! hem o kimdiki nerden bilebilirdi! 2 gün sonra klavuz yayınlandığında o rakamla yüzleştiğimde donup kalmaktan başka bişe yapamamıştım nasıl olurdu bu 5700 kadro geliyordu bize atanacaktık biz memur olacaktık ne olacaktı şimdi.... yıkım... hayaller... sevgili.... ismini şimdiden koyduğunuz çocuklarınız... hepsi gözünüzün önünden geçiyor tercih dönemi sallamasyon tercihlerle tamaladım olmayacaktı biliyorudum... ne yapmalıydım kendimi buna hazırlamamıştım özel sektör artık öcüydü benim için... derken sonuçlar açıklandı malum sonuç yıkımım sevgilim ve ailemede yansıdı bütün hayatım altüst almuştu artık...

1 ay boyunca içine kapanık donuk bir hayattan sonra artık kendimi kandıracak bahaneler ürütme zamanın gelmişti... maliye 2.000 kişilik vergi müft. yard. sınavı açmıştı ona hazılanacaktım yeni baanem buydu hayattan kaçacak bir bahane... Yarım yamalak bir hazırlanma süreci ertelendikce ertelenen hayaller...

Eylül 2013 geldi çattı sınava girdim çıktım beklediğimde iyi geçmişti... sonuç beklenmeye başlandı ve sonuç 3 soruyla buda kaçmıştı... Yine bir yıkım daha...

Benim kpss hikayem burada bitiyor arkadaşlar bu sonucu aldıktan sonra kafamda tamen bitirdim kpss yi 2 tane karaktersiz bakanın sözüne mi bırakacam kaderimi hayallerimi dedim ve özel sektörde işe başladım çok şükür Allahıma iyi yerler nasip etti bana 2014 ocak ayından itibaren çalışıyorum memur kadar maaş alıyorum beni hiç bir zaman yanlız bırakmayan sevgilimle 6 yıl sonunda nişanlandım yazada düğünümüz var =)

Sizlere tavsiyem her seferinde bunu söylyorum SAKIN AMA SAKIN ATANMAYI BEKLEMEYİN BİR ŞEKİLDE BİYERDEN BAŞLAYIN ÇALIŞMA HAYATINA... İŞ YOKSA GİDİN İSTANBULDA İŞ ARAYIN TEK YAŞAYIN GEREKİYORSA...Ama şu adi heriflerin eline bırakmayın hayatınızı... Bu Sizin Hayatınız... Hikayeyi mutlu sonla bitirmek sizin elinizde ben bunu öğrendim bu süreçte daha yazacak çok şev vardı ama sıkmamak için özet geçtim...

Son düzenleme: 8 Kasım 2014
  2. oliverkapo

oliverkapo VİP Üye

Ödül Puanları:
    88
    herkesin hemen hemen aynı çok iyi özetlemişsin mustor

ase nat ve Mustor bunu beğendi.
  3. battal81

battal81 Aktif Üye

Ödül Puanları:
    28
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İşletme
    vay anasını be

4. mixxed

mixxed Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Aynı durumları yaşıyorum şu an. Askere gideceğim puanım 84 küsür. Kime sorsam kesin atanırsın haziranda diyo. İçimde 3-5 umut damlası vardı bu yazıyı okuduktan sonra iyice çöktüm. Yeter be kardeşim nasıl bir ülkede yaşıyoruz. Dediğin gibi bütün hayatımız çapı 3 kuruş etmeyen adamların ağızından çıkacak lafa bırakmamak lazım.

5. luis1907

luis1907 VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    438
    Bölüm:
    İktisat
    Maliye Bakanı özel e yönelik diyor kadro az yani ona göre hazırlanın.

6. Tgb06

Tgb06 Admin Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İktisat
    Bu hikayede kendimi buldum :( sonunun mutlu bitmesine sevindim

7. melihmelih

melihmelih Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    33
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    Diğer
    bazılarının ise yine sınavdan başka çaresi yok...

8. ufuk1810

ufuk1810 85,29331

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Celal Bayar Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Hiçbirşey öldürmez insan yüreğini
    Öldürür eğilmek bir ekmek uğruna
    Üç kuruşluk adamlar önünde..

uludağ maliye 44 ve Mustor bunu beğendi.
  9. MüslümanGenç

MüslümanGenç VİP Üye

Ödül Puanları:
    318
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Bu Hikayeyi okur iken yaşadıklarım gözüm önünden film şeridi gibi geçti..

Allah yâr ve yardımcımız olsun...

arzu mete ve beren27 bunu beğendi.
  10. dpuzede

dpuzede VİP Üye

Ödül Puanları:
    168
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Dumlupınar Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Muhasebe severim ben ama almıyolar işte. varsa yoksa çağrı merkezi :( yoksa ne işim var kpss ile :(

Sayfayı Paylaş