Yol geçen hanı İİBF

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında kcirit12 tarafından paylaşıldı.

1. kcirit12

kcirit12 Yeni Üye

Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar sabah okuduğum bir haberde kapatılan polis akademilerinden çıkarılan 1300 polis akademisi öğrencisinin İİBF fakültelerine yerleştirileceğini öğrendim.Sanki çok ihtiyaç varmış gibi,sanki çok istihdam yaratıyorlarmış gibi.Sizcede İİBF resmen yol geçen hanına dönmedi mi?Ne düşünüyorsunuz?

2. Yelken

Yelken Admin Yetkili Kişi Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Afyon Kocatepe Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    okulda okuyan öğrenci öyle kapı dışarı edilemez sanmıyorum doğruluk payı olsun varsa da saçmalık olur kazanılmış hak var sonucta 400 bin mezun varken +1300 sorun yaratmaz zaten her yanı pis bir değnek olmuşuz ama saçma geldı yınede bana

3. Mehmet Aksu

Mehmet Aksu Muhafaza Memuru Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    388
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Uludağ Ünv.
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler

Öğrencilerimizin Dikkatine! (Güvenlik bilimleri fakültesi)

1. Resmi Gazete'de 4 Nisan 2015 tarihinde yayınlanan 6638 sayılı kanun gereği Güvenlik Bilimleri Fakültesi kapatılmış olduğu için, Öğrencilerimizin 8-13 Nisan (Hafta sonu dahil) tarihleri arasında ilişik kesme işlemlerini yapmak üzere Polis Akademisi Başkanlığı Gölbaşı Kampüsüne gelmeleri gerekmektedir.

2. Üniversite tercih işlemleri 10-13 Nisan 2015 tarihlerinde Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) tarafından yapılacaktır. Öğrencilerimizin bu tarihler arasında YÖK resmi internet sayfasından tercih işlemlerini online olarak yapabileceklerdir.

3.Öğrencilerimize ait Transkript ve Ders İçeriklerini gösterir belgeler ve diğer ilgili dökümanlar Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yerleştirilecekleri üniversitelere resmi kanallardan ulaştırılacaktır. Bu nedenle ilişik kesme işlemleri sırasında öğrencilere bu kapsamda ayrıca bir belge verilmeyecektir...

Hbaer doğru @Yelken Hocam.

4. Yelken

Yelken Admin Yetkili Kişi Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Afyon Kocatepe Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    iyice saçmalanmış diyecek söz yok ama iibf nerden çıktı onuda anlamadım lakin olsada +1300 ile ölmeyız herhal onlar mezun olana kadar mezun sayısı yaklasık 550 bin olur.

Mehmet Aksu bunu beğendi.
  5. Mehmet Aksu

Mehmet Aksu Muhafaza Memuru Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    388
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Uludağ Ünv.
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    Herhalde Güvenlik Bilimleri Fakültesinde verilen derslere en yakın alan olarak İİBF görüldü. Bu sebepten dolayı Emniyet Kuvvetleri içerisinde başlayan temizleme operasyonlarının devamı olarak Güvenlik Bilimleri Fakültesi imha edildi. Zararlı olacaklarına inandıkları +1300 öğrencinin artık Devlet için bir zararı olmayan İİBF verilmeleri pek tabi doğru karar olmuştur düşüncesindeyim. Bunda pek de şaşılacak bir durum yok gibi :(

Yelken bunu beğendi.
  6. Ekmaaananye

Ekmaaananye VİP Üye

Ödül Puanları:
    318
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Çukurova Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Bence burda sorun iibf değil.Orda okuyan çocuklar fen lisesi puanını yakıp koleje girdiler ve gerçekten zeki çocuklar.Onların ruh halini hayal edemiyorum biz zaten bitik bi bölümüz vuran vuruyor ama o çocukların içinde hakkıyla kazanan insanlar var.Cemaati temizleme operasyonunu anlıyorum ama kurunun yanında yaşın da yanması ne kadar adaletli ? O çocuklar geleceğin emniyet müdürü olacaktı ve şimdi iibf ye nakledildiler.Allah yardımcıları olsun.

sevda57 ve Mehmet Aksu bunu beğendi.
  7. Tuba Cetinkaya

Tuba Cetinkaya Aktif Üye

Ödül Puanları:
    18
    Bildigim kadariyla devlet o ogrenciler icin mezuniyet sonrasi is garantisi verecekmis. Ama dogrulugu tartisilir

8. incir reçelim

incir reçelim Forbidden Zone Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    738
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    yazık olmuş pırlanta gibi çocuklara, verilen emeklere.

9. kayzer

kayzer Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    dün rotahaberi hackleyen arkadaşla aynı düşünmesemde yazdıklarına imzamı atarım

10. kcirit12

kcirit12 Yeni Üye

Ödül Puanları:
    1
    Neden İletişim fakültesi veya hukuk fakültesi değilde İİBF?Bence devlet İİBF fakültelerini tamamen gözden çıkarmış ve nasıl olsa yüzbinlerce mezunu işsiz ve bu 1300 kişide aralarına karışır gider mantığındadır.

Sayfayı Paylaş