Yol geçen hanı İİBF

kcirit12

Yeni Üye
Arkadaşlar sabah okuduğum bir haberde kapatılan polis akademilerinden çıkarılan 1300 polis akademisi öğrencisinin İİBF fakültelerine yerleştirileceğini öğrendim.Sanki çok ihtiyaç varmış gibi,sanki çok istihdam yaratıyorlarmış gibi.Sizcede İİBF resmen yol geçen hanına dönmedi mi?Ne düşünüyorsunuz?

Yelken

Admin
Yönetici
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
İktisat
okulda okuyan öğrenci öyle kapı dışarı edilemez sanmıyorum doğruluk payı olsun varsa da saçmalık olur kazanılmış hak var sonucta 400 bin mezun varken +1300 sorun yaratmaz zaten her yanı pis bir değnek olmuşuz ama saçma geldı yınede bana

ÇayÇayÇay

Çay Varsa Huzur Var
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Uludağ Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
okulda okuyan öğrenci öyle kapı dışarı edilemez sanmıyorum doğruluk payı olsun varsa da saçmalık olur kazanılmış hak var sonucta 400 bin mezun varken +1300 sorun yaratmaz zaten her yanı pis bir değnek olmuşuz ama saçma geldı yınede bana

Öğrencilerimizin Dikkatine! (Güvenlik bilimleri fakültesi)

1. Resmi Gazete'de 4 Nisan 2015 tarihinde yayınlanan 6638 sayılı kanun gereği Güvenlik Bilimleri Fakültesi kapatılmış olduğu için, Öğrencilerimizin 8-13 Nisan (Hafta sonu dahil) tarihleri arasında ilişik kesme işlemlerini yapmak üzere Polis Akademisi Başkanlığı Gölbaşı Kampüsüne gelmeleri gerekmektedir.

2. Üniversite tercih işlemleri 10-13 Nisan 2015 tarihlerinde Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) tarafından yapılacaktır. Öğrencilerimizin bu tarihler arasında YÖK resmi internet sayfasından tercih işlemlerini online olarak yapabileceklerdir.

3.Öğrencilerimize ait Transkript ve Ders İçeriklerini gösterir belgeler ve diğer ilgili dökümanlar Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yerleştirilecekleri üniversitelere resmi kanallardan ulaştırılacaktır. Bu nedenle ilişik kesme işlemleri sırasında öğrencilere bu kapsamda ayrıca bir belge verilmeyecektir...

Hbaer doğru @Yelken Hocam.

Yelken

Admin
Yönetici
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
İktisat
Öğrencilerimizin Dikkatine! (Güvenlik bilimleri fakültesi)

1. Resmi Gazete'de 4 Nisan 2015 tarihinde yayınlanan 6638 sayılı kanun gereği Güvenlik Bilimleri Fakültesi kapatılmış olduğu için, Öğrencilerimizin 8-13 Nisan (Hafta sonu dahil) tarihleri arasında ilişik kesme işlemlerini yapmak üzere Polis Akademisi Başkanlığı Gölbaşı Kampüsüne gelmeleri gerekmektedir.

2. Üniversite tercih işlemleri 10-13 Nisan 2015 tarihlerinde Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) tarafından yapılacaktır. Öğrencilerimizin bu tarihler arasında YÖK resmi internet sayfasından tercih işlemlerini online olarak yapabileceklerdir.

3.Öğrencilerimize ait Transkript ve Ders İçeriklerini gösterir belgeler ve diğer ilgili dökümanlar Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yerleştirilecekleri üniversitelere resmi kanallardan ulaştırılacaktır. Bu nedenle ilişik kesme işlemleri sırasında öğrencilere bu kapsamda ayrıca bir belge verilmeyecektir...

Hbaer doğru @Yelken Hocam.
iyice saçmalanmış diyecek söz yok ama iibf nerden çıktı onuda anlamadım lakin olsada +1300 ile ölmeyız herhal onlar mezun olana kadar mezun sayısı yaklasık 550 bin olur.

ÇayÇayÇay

Çay Varsa Huzur Var
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Uludağ Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
iyice saçmalanmış diyecek söz yok ama iibf nerden çıktı onuda anlamadım lakin olsada +1300 ile ölmeyız herhal onlar mezun olana kadar mezun sayısı yaklasık 550 bin olur.
Herhalde Güvenlik Bilimleri Fakültesinde verilen derslere en yakın alan olarak İİBF görüldü. Bu sebepten dolayı Emniyet Kuvvetleri içerisinde başlayan temizleme operasyonlarının devamı olarak Güvenlik Bilimleri Fakültesi imha edildi. Zararlı olacaklarına inandıkları +1300 öğrencinin artık Devlet için bir zararı olmayan İİBF verilmeleri pek tabi doğru karar olmuştur düşüncesindeyim. Bunda pek de şaşılacak bir durum yok gibi :(

Ekmaaananye

Başıma buyrukabilir miyim?
Eğitim
Lisans
Üni
Çukurova Ünv.
Bölüm
İktisat
Bence burda sorun iibf değil.Orda okuyan çocuklar fen lisesi puanını yakıp koleje girdiler ve gerçekten zeki çocuklar.Onların ruh halini hayal edemiyorum biz zaten bitik bi bölümüz vuran vuruyor ama o çocukların içinde hakkıyla kazanan insanlar var.Cemaati temizleme operasyonunu anlıyorum ama kurunun yanında yaşın da yanması ne kadar adaletli ? O çocuklar geleceğin emniyet müdürü olacaktı ve şimdi iibf ye nakledildiler.Allah yardımcıları olsun.

Bildigim kadariyla devlet o ogrenciler icin mezuniyet sonrasi is garantisi verecekmis. Ama dogrulugu tartisilir

incir reçelim

Forbidden Zone
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
yazık olmuş pırlanta gibi çocuklara, verilen emeklere.

kayzer

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
dün rotahaberi hackleyen arkadaşla aynı düşünmesemde yazdıklarına imzamı atarım

kcirit12

Yeni Üye
Neden İletişim fakültesi veya hukuk fakültesi değilde İİBF?Bence devlet İİBF fakültelerini tamamen gözden çıkarmış ve nasıl olsa yüzbinlerce mezunu işsiz ve bu 1300 kişide aralarına karışır gider mantığındadır.