YSK memur alımı

Serkan

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
ÇEKO
Maaşı 2750 civarı seçim zamanı ek ücret alıyorlar adalet bakanlığı içindeki en yatış yer düşünsene 5 senede bir yoğunluk oluyor ondada ek ödeme var :)

onur emre ak

İyi Bilinen Üye
Bölüm
Kamu Yönetimi
ekleme yapayım istersen. ysk, adalet bakanlığına bağlı değildir. ysk bağımsız bir kuruluştur. adalet bakanlığındaki yatış yeri derken neyi kasttettiniz :)

onur emre ak

İyi Bilinen Üye
Bölüm
Kamu Yönetimi
ekleme yapayım istersen. ysk, adalet bakanlığına bağlı değildir. ysk bağımsız bir kuruluştur. adalet bakanlığındaki yatış yeri derken neyi kasttettiniz :)

onur emre ak

İyi Bilinen Üye
Bölüm
Kamu Yönetimi
vay be 4 günde 150 bin başvuru olmuş hayret. tabi liselilere gün doğdu. devir onların devri. bu devirde lise mezunu olmak kolay mı:) lise mezunu ünv mezununa eş kadro alıyor, puan üstünlüğü de var lisenin. birisi kek sınavla 50 nete 80 alıyor. diğeri zor sınavla 70 nete 80 alabiliyor. ve aynı sıralamaya tabiler. liseli kendisinin edindiği yılların deneyiminden ötürü ünvlileri saf dışı bırakıyor :)

Serkan

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
ÇEKO
Haklısın belki biz onlarla içli dışlı çalıştığımızdan bize öyle geliyor. Ama iş yükü gerçekten adliyeye göre yok gibi.

güzel bir yer stress yok diye söyledim.

yinede düzeltme için teşekkürler kardeşim : )

oaydin91

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Kırıkkale Ünv.
Bölüm
Diğer
Umuttur diye başvurdum da 80in altına düşmesi zor vhki nin

onur emre ak

İyi Bilinen Üye
Bölüm
Kamu Yönetimi
sınavların zorluğu , puanları ve onlara ayrılan kadro farklıydı. bu bakımdan en güzeli merkezi alım idi. orada örneğin 220 kadro açılmış ise, 20'si lise, 80' önlisans, 120'si lisansa açılıyordu. çok kadro isteyen mezuniyeti artırmalı . şimdi çoğu alım aynı sıralamaya tabi tutuyor. lise mezunu adamlar diyorki, iyi ki liseliymiş, özel sektöre devam, hiç çalışmadan her sene 80 puan cepte, niye önlisans-lisans okuyalımki diyor. o zaman lise-önlisans-lisans aynı niteliğe sahipse, devlete iş yükü bindirmeyelim ve yılda tek kpss olsun, lise-lisans-önlisans diye ayrılmasın. herkes girsin. sıralama tek sıralama olsun. orda er yiğidin meydanı puanı alan yerleşsin. :) .bu öneriyi yazsak mı bimer'e. bu parlak fikir hoşlarına gidebilir. napalım lisanslı olanı lise sınavına almıyorlar, diyorlar ki lise düzeyinden giremezsin :)

oaydin91

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Kırıkkale Ünv.
Bölüm
Diğer
Ben vhki yazdım gelmez muhtemelen ama olsun

Eğitim
Lisans
Üni
Ondokuz Mayıs Ünv.
Bölüm
Diğer
Başvuru numarası ney öyle. 187 bin bilmem kaç. Yuhanza.

Eğitim
Lisans
Üni
Erciyes Ünv.
Bölüm
İşletme
gerçekten yazık günah ya insanlar boşuna mı o kadar üniversite okudu emek verdi lisenin 85 puanla lisansın 84 puanlısını geçebilmesi hangi vicdana sığıyor yetkililer nasıl müdahale etmiyor hadi lise alacaksın al onların ekmek derdi o zaman herkesi kendi branşında olanlarla yarıştır lise önlisans lisans diye ayrı ayrı kontanjan aç

Alperrkamuss

Site Müdavimi
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Bülent Ecevit Ünv.
Bölüm
İktisat
gerçekten yazık günah ya insanlar boşuna mı o kadar üniversite okudu emek verdi lisenin 85 puanla lisansın 84 puanlısını geçebilmesi hangi vicdana sığıyor yetkililer nasıl müdahale etmiyor hadi lise alacaksın al onların ekmek derdi o zaman herkesi kendi branşında olanlarla yarıştır lise önlisans lisans diye ayrı ayrı kontanjan aç
Ah hocam ah çok doğru diyorsunuz ama ne öyle yetkili var ne de hakkını arayan bir Allahın kulu!

Eğitim
Lisans
Üni
Ondokuz Mayıs Ünv.
Bölüm
Diğer
Liseli çöplüğüne döndü hocam çok normal!
Açıkçası benim onlarla alakam yok hocam. Ama burada yazılanların hepsi doğru. Adamlar bildiğin her mezunu bir tutuyor. Çok saçma. Akıl alıcak gibi değil