Zehirli Ayakkabılar Arow Marka

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Tgb06 tarafından paylaşıldı.

1. Tgb06

Tgb06 Admin Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İktisat
    İmha edilmesi gereken zehirli ayakkabıların markası açıklandı.

Zehirli ayakkabılar, Denge Enternasyonal Ayakkabıcılık İth. İhr. San. ve Tic. Ltd. Şti.’ne ait ‘Arow’, ‘Arow Men’ ve ‘Arow Kids’ markaları olduğu açıklandı.

Gümrükve Ticaret Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği, 19 bin 920 çift, 9 model ayakkabı cinsi eşyanın imha edilmeyerek yasadışı olarak iç piyasaya sürüldüğünü hatırlatarak bu ayakkabılardan 2368 çiftin mühürlenerek satışlarının durdurulduğunu, 1947 çiftinin başka bir antrepoda olduğunu tespit etti. Numunesi alınan 15 model ayakkabıdan 12 tanesinin test sonuçları uygunsuz, 3 tanesinin sonuçları uygun çıktığı açıklandı. Firmaya ise 266 bin 490 TL idari para cezası uygulandığı belirtildi.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği’nden yapılan açıklama şöyle; “Erenköy Gümrük Müdürlüğü denetimi altında faaliyet gösteren bir antrepoda muhafaza edilen, tehlikeli kimyasal madde ihtiva etmesi nedeniyle imha edilmesi gereken Denge Enternasyonal Ayakkabıcılık İth. İhr. San. ve Tic. Ltd. Şti.’ne ait Çin menşeili, ’Arow’, ’Arow Men’ ve ’Arow Kids’ markalı 19 bin 920 çift, 9 model ayakkabı cinsi eşyanın imha edilmeyerek yasadışı olarak iç piyasaya sürüldüğü belirlenmişti.”

“15 MODEL AYAKKABIDAN 12 TANESİNİN TEST SONUÇLARI UYGUNSUZ”

“Bakanlığımız tarafından piyasa gözetimi ve denetimi faaliyetleri çerçevesinde yapılan inceleme ve soruşturmalar sırasında ilgili firmaya ait Türkiye çapında 28 ilde, 42 satış noktasından alınan numunelerin değerlendirilmesi sonucunda, satılmamış 2368 çift ayakkabıya rastlanmış ve bu ayakkabılar mühürlenerek satışları durdurulmuştur. Diğer taraftan bu ayakkabıların 1947 çiftinin başka bir antrepoda olduğu, piyasaya verilmediği belirlenmiştir. Söz konusu ayakkabılardan alınan numuneler test için akredite laboratuvarlarına gönderilmiş, numunesi alınan 15 model ayakkabıdan 12 tanesinin test sonuçları uygunsuz, 3 tanesinin sonuçları uygun çıkmıştır.”

“266 BİN 490 TL İDARİ PARA CEZASI”

“İlgili firmaya bu tespitler çerçevesinde 266 bin 490 TL idari para cezası uygulanmıştır. Ayrıca ilgili mevzuat gereği firmadan piyasaya sürdüğü söz konusu ürünleri 2 televizyon ve gazetede ilan etmesi, bunları piyasadan çekmesi ve imha etmesi istenmiştir. Bu işlemler firma tarafından yapılmadığı takdirde Bakanlığımız tarafından yerine getirilecektir.”

arow670.jpg

http://sozcu.com.tr/2014/gunun-icinden/zehirli-ayakkabilar-arow-marka-668957/

2. Kafkaslı

Kafkaslı Üyeliği İptal Edildi

Ödül Puanları:
    938
    Ne demekki neymiş; markalı her şey sağlıklı ve kaliteli değilmiş.

Tgb06 bunu beğendi.
  3. estralla69

estralla69 Aktif Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    28
    bu bildiğimiz arow mu yahu yoksa çin malı çakma arow mu, gerçek arow ise onların botları da öyle 20 30 tl değildi hatırladığım kadarıyla...

4. Muhti

Muhti VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    448
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Çanakkale 18 Mart Ünv.
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    Öyle bir diyosunki sanki adidas,tommy,lacoste markalarının zehirli ayakkabıları çıktı. Arow nedir yahu :) bildiğimiz pazar markası. Hepsiburadaya baktım, arowun 50-60 tlye ayakkabısı var :)
    Bu markaya ucuz etin yahnisi yenmez demek gerek

5. betimlemeツ

betimlemeツ şimdi o değil de! Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    988
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    ayrıca adidaslarinda markalarin da.durumları muamma bence

chaborz bunu beğendi.
  6. Kafkaslı

Ödül Puanları:
    938
    piyasada indirimli fiyatı bile 200 civarı olan markalı dediğin tommy, network marka gömlekler çok kaliteli olduğu için mi yoksa markadan dolayı mı pahalı sence?
    O marka gömleklerin üretimi diğer yerli malı gömleklerle aynı yerde üretilmesine rağmen fiyat farkı oluyor ve insanlar markasından dolayı onlara daha fazla para ödüyor.

7. Kafkaslı

Ödül Puanları:
    938
    konuyu gömleğe getirme nedenim sadece adı geçen markalardan dolayı

8. Muhti

Ödül Puanları:
    448
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Çanakkale 18 Mart Ünv.
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    Hiç giydin mi o 200 liralık gömleği peki? 4 sene önce Amerikadan getirdiğim 6 tane tommy tişörtümde ne bir renginde solma var ne de kumaşında bir eskime var. Her yaz arkadaşlarım "oo yeni mi aldın?" diye soruyolar. O markalar kolay kolay marka olmuyor. Tabiki de kaliteli oldukları için marka oluyorlar. Tabiki de fiyat farkında markanın da değeri var ama kalite dokunduğun zaman belli ediyor. Yahu 7 yıldır Harley botlarımı giyiyorum ne bir kokma ne de bir yırtılma var. 7 yılda ucuz bota vereceğim parayla gidiyorum adam gibi bir şey alıyorum. Ne demişler ucuz alacak kadar zengin değilim.

betimlemeツ bunu beğendi.
  9. Kafkaslı

Ödül Puanları:
    938
    o gömleklerin üretim planlamasında ve kalite kontrolünde çalıştım ;) Arasında fiyat farkı olan birçok yerli marka ile aynı fabrikada üretiliyordu, diğerlerinin farkı adının o kadar duyulmaması

10. Muhti

Ödül Puanları:
    448
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Çanakkale 18 Mart Ünv.
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    Bak kaliteli markaymış ki senin gibi birisini kalite kontrolünde çalıştırmış :)

11. Kafkaslı

Ödül Puanları:
    938
    kalite kontrol daha çok elbecerisine dayanan bir iş çok seri hareket edip raporlamak zorundasın, fabrikaya temelden girmeyip gömleği her yönüyle tanımayan birinin zor yapacağı bir işti. Bana da zor geldi yapamadım çıkarıldım :confused:
    Bir de o zaman yeni mezundum daha iş hayatında ilk deneyimimdi yapamadım

12. betimlemeツ

betimlemeツ şimdi o değil de! Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    988
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    ben muhtiye katılıyorum o konuda ucuZ ne.aldiysam elimde.patladı. ama 10senelik cat botlarim taş gibi ama üç sene önce aldığım greyder botlar su almaya başladı yani cakmalarda çok bir iki karaktersiz satıcı marka diye cakma satıyor. marka almanın çok faydasi var.garantisi. nikedan bi ayakkabı parasiyla 4ayakkabı aldım en son kardeşime yelek aldimdi çünkü ayakkabılar iki ay geçmeden açıldı. iki ayda bir değiştirdim iyi oluyordu aslında:D

13. chaborz

chaborz VİP Üye

Ödül Puanları:
    218
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    mesajlari okuyorum da 10 sene oncesindeyim sanki
    artik markalar da kalitenin derdinde degil ki
    mba yaparken pek cok markanin ust duzey yoneticileriyle sohbet ederken hepsinin soyledigi de buydu
    tuketici artik bir urun alip da 10 sene kullanma derdinde olmadigi icin firmalar da dayaniklilik, sagliga uygunluk gibi kriterleri onemsemiyorlar artik

Kafkaslı bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş